Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mióta van tudatában az emberis...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mióta van tudatában az emberiség a szex és a teherbeesés közti kapcsolatnak?

Figyelt kérdés

Lehetett lényeges eltérés az egyes kultúrák közt, ill. adott kultúrán belül a magasan műveltek és az átlagnép között?

Esetleg ez nem is emberi felfedezés, hanem már az állat is tudja, hogy szextől lesz az utód?

Előre is köszönet minden válaszért.

Szakértők és teljesen laikusok meglátásai is érdekesek lehetnek.


2020. nov. 23. 00:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első kőkorszaki naptár, egy darab csont ami sokak szerint egy ciklust jelöl.



Én azt hiszem azért valamennyire tiszta volt a dolog, elvégre nagy csoportokban éltek, és mindenki látott mindent.

2020. nov. 23. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az állat nem tudja - ösztönösen cselekszik. Te sem a gyermeknemzés miatt csinálod az esetek 99.999%-ában hanem az örömszerzés miatt. Egy erős "örömfaktor" hogy csináld.

Az antropológusok között nincs egyetértés hogy mikortól jött rá az ember a fogantatás és a gyermeknemzés kapcsolatára de az biztos, hogy már az ősember is tudta.

2020. nov. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, a csoportban élés és a megfigyelő képesség egy fontos faktor. Bizonyára észrevették, hogy az a nő, akivel ffi szeretkezik, az gyakran várandós lesz, akivel meg nem, az soha. Érdekes lenne tudni, hogyan zajlott egy ilyen nagy horderejű felfedezés az ősembereknél, miközben nyilván semmilyen mai értelemben nem dokumentálták. Egyáltalán hogy ment híre világgá? Esetleg még akkor történt mindez, amikor minden ember (talán még egy homo sapienst megelőző faj?) egy kis helyen élt a Földön?

Vagy nem úgy kell elképzelni, hogy vki hirtelen megtette felfedezését, és rohant világgá kürtölni, mint egy Arkhimédes? :-) Hanem tán hosszú-hosszú ideig együtt élt az emberiség egy halvány, és csak évezredek alatt erősödő sejtéssel, mai értelemben vett kutatási módszerek nélkül (talán még a nyelv és az elvont, összegző megállapításokra alkalmas gondolkodás is csak csírájában létezett hozzá)?


És érdekes téma az állatoké is. Sokaktól hallottam, hogy ha rosszak a körülmények, az állat van olyan okos, hogy nem szaporodik. Tény, hogy nem hinném. Max a libidója csökken, de nem arra gondolhat, milyen nehézségek várhatnak rá és utódaira.

Pl. a rágcsálók megeszik újszülöttjeiket, ha rosszabbak a körülmények a vártnál. Tehát nem a párzást fogják vissza. De erre is hallottam már olyan magyarázatot, hogy nem a várható éhhaláltól akarják őket megkímélni, és nem is az alomszagot akarják eltüntetni, hanem egy ösztönös program náluk, hogy ilyenkor megnő a hús iránti étvágyuk és egyidejűleg kikapcsol az utódjaik iránti önzetlenségi faktoruk.

2020. nov. 23. 01:33
 4/4 A kérdező kommentje:

A lényeget már értem, tehát nem a mai bennszülött kultúrákhoz hasonló fejlettség szintjén történt ez a felfedezés.

Ha az ősember idején, és esetleg való igaz lenne, amit előbb csak felvetettem, hogy esetleg a nyelv kialakulása előtt, de metakommunikációval vmiképp továbbadható módon, az megmagyarázhat egy sor jellegzetességet, miért olyan rejtélyesen tartózkodó az ember (és csak az ember) viszonya a szexualitáshoz (nyilvánosság előtt, gyerekek előtt, maga a meztelenség is stb.).

2020. nov. 23. 01:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!