Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Hormonmentes spirállal kapcsol...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hormonmentes spirállal kapcsolatos tapasztalatokat tudna írni valaki? A helyzetem elég komplikált, és már teljesen kilátástalannak érzem.

Figyelt kérdés
Kétszer estem teherbe két különböző gyógyszer mellett. Elsőre a Novynette mellett, legutóbb Azalia mellett úgy, hogy 2évig nem menstruáltam, elméletileg peteérésem sem volt és a méhem is hátrahajló... Szülés utáni kontrollon tanácsadás jelleggel a dokik nem igazán tudtak mit javasolni, spirált nem ajánlanak, gyógyszert sem nagyon, maradt a pesszárium és az óvszer, de egyik sem szimpatikus. Közben kiderült, hogy a családban fogamzásgátló hatására volt mélyvénás trombózis, így nem szedhetek hormontartalmú gyógyszereket, spirálból is csak a simát. Eléggé szkeptikus vagyok a történtek miatt, én hormonok mellett is teherbe estem, nem is egyszer, anélkül mire számítsak...? Aki bármi biztatót tud mondani nekem, nagyon megköszönném, teljesen kétségbe vagyok esve! Nagyon szeretem a gyermekeimet, mindennél jobban, de az nem fér bele, hogy minden évben szüljek egyet! És kérlek, mellőzzétek az "önmegtartóztatás"-féle tanácsot, egy dokitól már megkaptam, finoman szólva elég böszme tanács. A meddővé tétel nem jöhet szóba, csak három gyerek után, bár valahol azt hallottam, nagyon indokolt esetben lehet rá engedélyt szerezni, én azért ezt túl véglegesnek érzem, ahhoz fiatal vagyok, hogy ilyen döntést hozzak...

2013. okt. 16. 10:20
 1/2 anonim ***** válasza:

A művi meddővé tétel nincsen gyerekszámhoz kötve. Cselekvőképes személy bármikor kérheti az elköttetést, de mielőtt megcsinálják, várnak fél évet, amikor újra meg kell erősíteni a szándékot.


Szerintem ilyen helyzetben nincs olyan, hogy "nem szimpatikus". Nyilván az lenne a legjobb mindenkinek, ha nem kellene védekezni, hanem csak elhatározná, hogy most épp nem akar gyereket és ennyi. De sajnos nem így van. Nem hiszem, hogy bárkinek kifejezett örömet okoz mondjuk az óvszer használata. De ha nem akar az ember gyereket, akkor ez van. Nem olyan szörnyű az, hogy ne lehessen elviselni.

Szerintem célszerű lenne az óvszernél vagy a pesszáriumnál maradni (a pesszáriumot spermiciddel kiegészíteni).

A spirál meg olyan dolog, hogy vagy bejön, vagy nem. Elég megbízható módszer, de azért előfordul mellette terhesség.

Az óvszernél legalább látja az ember, hogy ha kiszakad, és még mindig tud ellene tenni. Spirálnál meg csak azt veszed észre, hogy terhes vagy.

2013. okt. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy nagyon nem válogathatok... Vártam, hogy valaki megjegyzi :D 2006-ban változtak a meddővé tétel szabályai, tegnap tudtam meg... De megpróbálom először a pesszáriumot is... Remélen, nem lesz baj! Köszi a választ!
2013. okt. 17. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!