Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miként lehet feldolgozni,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miként lehet feldolgozni, hogy nincs szexuális életem?

Figyelt kérdés

Persze, igényem lenne rá. Hasonló élethelyzetben, miként birkóztok meg evvel?

Most nem részletezném az egyéni helyzetemet, mert nem kapcsolati tanácsokra lenne igényem. Köszönöm, de olyan hozzászólásokat sem kérek, keressek partnert, menjek prostihoz, stb. Az érdekelne, miként lehet feldolgozni, hogy nincs intimitás.



2020. dec. 28. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Ne gondolj rá. Foglald el magad mással. Sportolj, keress valami hobbit.

Nekem bejött.

2020. dec. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell feldolgozni! Próbálkozni kell! És gyakorolni az ismerkedést!
2020. dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es! Minél többet sportolok, mozgok (pl. kertészkedek), annál inkább kívánom a szexet, talán az örömhormonok miatt.


2-es!

Ahogy említettem nem ilyen jellegű a problémám. Úgy látom, mégiscsak bele kell mennem a privát helyzetem témába. Sok partnerem volt, második házasságomat taposom. 50 éves vagyok. Nejemet nem akarom elhagyni, szeretem és már nemigen szeretnék ismét újrakezdeni ennyi idősen. gyerekeink is vannak, akiket szintén nem szeretnék elhagyni. Első házasságomban megéltem, milyen mindez. A 2 - 4 heti láthatással teljesen elveszi az ember a nevelési lehetőségét, hogy olyan legyenek a gyerekek, mint elképzeli. :-( Feleségem már egyáltalán nem él intim életet velem (tudomásom szerint mással sem). Problémáit nem hajlandó megosztani velem. A "beszéljük meg" helyzeten már évek óta túl vagyunk. Nem sikerült!

Vannak jobb és rosszabb napjaim. Amikor nagyon kanos vagyok, totál kiakadok néha. Az elfojtás nem könnyű dolog. (mindig is nagy volt az intim étvágyam és még mai napig igényem lenne rá)

Úgy gondoltam, most másik oldalról próbálom megközelíteni a dolgot. Megoldást keresni, hátha fel lehet mindezt valahogy dolgozni. Ezért érdekelne mások tapasztalata. Akár inceleké, akár csak önmegtartóztatóké.

2020. dec. 28. 16:13
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Miért kellene beletörődnöd? Tarts szeretőt
2020. dec. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A szerető nem jó megoldás! Tapasztalatból mondom. Hacsak nem guminő, neki is vannak érzései, vágyai, igényei, elvárásai. Ha futókaland, akkor az újabb és újabb becserkészés lesz teher az életedben. Ha tartós viszonyban leszel a szeretővel, akkor előbb-utóbb a kettős élet nyomja rá a bélyegét a mindennapjaidra. A családod is és a szeretőd is elvárja, hogy megfelelő mennyiségű időt, energiát szánj rájuk. Arról nem is szólva, a kettős élet, (szinte) dupla anyagi teherrel is jár.


Az önmegtartóztatásnak két része van, fizikai és lelki. Mindkettőt le kell kötni, ki kell elégíteni más irányba. Nehéz tanácsot adni, számodra, mi a legmegfelelőbb út, hiszen mindenkinél más hozza el az eredményt. A jelenlegi covid helyzetben még nehezebb erre megoldásokat találni, hiszen nem lehet közösségbe menni. Talán koncentrálj a munkádra, akár vállalj másodállást. Lehetőleg olyat, ami élvezetet okoz, nem csaupán meló. Nekem is ez vált be! Olyan munkára váltottam, amit szinte szerelemből végzek, ráadásul sok időt igényel szinte éjjel - nappal, hétköznap és hétvégén egyaránt. A kiérdemelt pénz egy részét pedig magamra, a hobbimra fordítom, amivel még inkább lekötöm magam.

(Azt be kell vallanom, néhányszor elcsábultam az elmúlt években és volt néhány kapcsolatom, de semmi komoly vagy tartós. Általában hasonló helyzetben, azaz rossz házasságban élő nőkkel.)

2020. dec. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem lehet vele megbírkózni anélkü, hogy ténylegesen meg ne oldanád ezt a problémát sajnos. Ez kicsit olyan, mintha azt mondanád, hogy éhes vagy, de te nem akarsz enni, így ajánljunk neked olyan italt, ami az éhségedet is lecsillapítja. Nincs ilyen. Ha kanos vagy, keress partnert, ha nem mersz kockáztatni, akkor fogadd el, hogy kanos maradaz
2020. dec. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Minél többet sportolok, mozgok (pl. kertészkedek), annál inkább kívánom a szexet,"


Ez természetes jelenség. A több mozgás több aktív mitokondriumot jelent, az pedig több ATP-t. Vagyis nő az energiaszinted.


A valós problémádon azonban mi sajnos nem tudunk segíteni. Én (+60F) nem tartom ördögtől valónak a szerető gondolatát. Az ember úgy van összerakva, hogy a szex hiánya mindenféle lelki, (s ezek hozományaként) különféle testi gebaszokat okozhat. Pl. 50-en felül amúgy is veszélyeztetett korcsoporthoz tartozol a prosztatarák terén. Ha ezt még megfejeled az önkéntes cölibátussal, hatványozottan nő az "esélyed" rá. Emellett borítékolható, hogy otthon is egyre fagyosabb, elviselhetetlenebb lesz a légkör, ha nem kezdesz magaddal valamit. Nekem eddig nem volt rá szükségem, de több barátom belefutott ebbe a problémába, és barmi lehangoló látni, hogyan lesz pár év alatt egy életvidám gazfickóból megkeseredett öregember, míg két másik, akiknek az asszonykája hallgatólagos beleegyezését adta, mondván, csak ő ne tudjon róla, remekül elvan az életben.

50 évesen nem vagy már kamasz. Nem minden fekete, vagy fehér. Nem ideologizálod a szerelmet, és nem vagy erkölcsi fárosz, gerinctanulmány, jellemóriás, mint amilyennek pubertáskorunkban hittük magunkat. Belefér egy kis "gyengeség" ha ez lendít túl a holtponton, és ez segít neked (és asszonykádnak) boldogabban túlélni ezt a pár évet.

2020. dec. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%

Szia! Adhatnál a szexuális étvágyadból férjemnek. Neki már annyira sehol nincs a libidója...Mostanra eljutottam odáig, hogy már nekem sincs kedvem kezdeményezni. Pedig a szexet kívánnám, de így nem. Jelenleg olyan érdekes állapotban vagyok, hogy nem a szexre vágyok, hanem a szexre vágyni vágyok.

Ezért is kezdtem bele itt nemrég újra levelezésbe. Amit folytatnék is szívesen az illetővel...pontosabban szívesen újra kezdenék.

2020. dec. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mégiscsak megkéne próbálni beszélni a feleségeddel... Neki egyátalán nincs igénye ilyesmire? Szerintem ez nem normális.. Esetleg egy párterapeuta segíthetne.
2020. dec. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Csak annyit tudok mondani, nem vagy egyedül ezzel, nálunk is nagy a libidó különbség amit én is nagyon nehezen bírok, pedig még realtív fiatalok vagyunk ehhez.. azt, hogy hogy lehet ezt lenyomni, sajnos én se tudom.. :( 26L
2021. jan. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!