Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mi lehet a biológiai magyaráza...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lehet a biológiai magyarázat arra, hogy egy nő sokkal nehezebben éri el az orgazmust, mint a férfi?

Figyelt kérdés

Ugye örök probléma, a pasi hamar végez (tudom, van aki nem, de nem ez az általános), a nő pedig még orgazmus közelébe sem jut. Sokkal több idő kell nekik.

A férfiaknál ugye evolúciós okokkal magyarázzák ezt, hogy hamarabb menjen a megtermékenyítés, ez oké. De miért van ekkora különbség nő és férfi között, hogy a nőknek általában nem elég az, amit egy átlag férfi nyújt, és alternatív megoldásokhoz kell folyamodni (ujjazás, nyalás, stb)?

Ismerem a női test működését, tudom, hogy van akinek nem megy hüvelyi úton, csak csiklóizgatással, stb, ez rendben van. Az evolúciós okokra lennék kíváncsi, már ha van erre magyarázat.



2021. márc. 3. 12:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Éppen a napokban tettem fel egy ugyanilyen kérdést, ott abban állapodtunk meg, hogy szociális hatások miatt van ez így.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__109..

2021. márc. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
a szaporodáshoz nincs feltétlen annyira szükség rá
2021. márc. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Eleve nem biológiai az ok szerintem, társadalmilag volt elnyomva a női szexualitás, pedig aztán őket sem kell félteni. Ezért van felértékelve annyira az olyan nő aki nem prűd, hanem a falhoz nyom és kiszívja a lelked is:)
2021. márc. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha a nonek is el kene elvezni szex kozben ahhoz hogy megtermekenyuljon, akkor lenne kb 10 ember a vilagon :D Mondom ezt lanykent.
2021. márc. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

3as

Igen ez lehetséges, de érdekes, hogy teljesen felszabadult, laza csajok is nehezen mennek el.

4es

Ez nem a szúrkálódás helye most, nem mi vagyunk a hibásak, hogy a nőknek ennyire sok idő kell.

2021. márc. 3. 12:58
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét biológiai magyarázat nincs rá, idegvégződések mennyiségét nézve a csiklóban dupla mennyiség van a péniszhez képest.

Szerintem fontos megjegyezni hogy a hetero nők ritkábban érnek el orgazmust aktus közben mint a leszbikus párkapcsolatban élők(volt erről egy kutatás). Ez főleg amiatt van, mivel a hetero aktusokban a behatolás nagy szerepet kap és mint ahogy írtad a legtöbb nő nem tud elélvezni hüvelyi úton(megemlítendő hogy a hüvelyi orgazmus is csiklói, csak más területének ingerlése váltja ki).

Illetve szerintem nőknél nagyobb skálán mozog az orgazmushoz kellő "recept", és ha valaki ezt nem tapasztalja meg,akkor mással sem fog menni, szóval minden partnernek el kell mondani,hogy te hogy működsz.


19/N

2021. márc. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Amit a szociális hatásokról írt az első az teljesen igaz, főleg emiatt nem tanulja meg a legtöbb nő a receptet magához

(6os voltam)

2021. márc. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg a nők 75%-a alapból képtelen eljutni a csúcsra a "sima", penetratív szextől, ezért kell mellé mást is tenni, pl. a férfinek a nyelvével, vagy ujjakkal. Bocsi a kérdésért, de még nem feküdtem le senkivel, úgyhogy nem tudhatom: ha például a nő szex közben az ujjával izgatja a csiklóját, akkor nem lehetséges, hogy ő is elérje az orgazmust nagyjából a férfivel egyidőben?
2021. márc. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerűen nem volt szükség az emberi szaporodáshoz a női orgazmusra.


Így azok a génállományok is öröklődtek, amik az orgazmus nehezebb elérésének testi tulajdonságát hordozták a női nemnél.


Az evolúció alapja, hogy ami akadályozza a génállomány sikeres örökítését, az kiszelektálódik.


Ami nem, az fennmarad.


A női orgazmus hiánya nem jelentett ilyen hátrányt. Így nem tűnt el az utódlások során.


Ha egy férfi nem, vagy csak nagyon nehezen tud orgazmust elérni, az az örökítést akadályozza - nem születnek utódai - így nem örökíti a tulajdonságát. Kihal ez a genetikai vonal.


Ugyanez a magyarázat arra is a másik oldalról, hogy miért vannak sokan korai magömléssel férfi oldalon.

Mert evolucionálisan ez előny. Kevesebb elvesztett energia, rövidebb ideig a ragadozók támadásának kiszolgáltatott idő.

Így ez a tulajdonság pedig jól öröklődött.


Az evolúció ez. Ami elősegíti (vagy akár csak nem akadályozza) az örökítést, elterjed, illetve megmarad. Ami nehézkessé teszi, kikopik, generációról generációra.


Persze, az evolúció sosem egy lezárt folyamat, ma is születnek ilyen-olyan testi tulajdonságú emberek, de ma már nincs olyan verseny, ami ugyanúgy szelektálna, mint ahogyan több tízezer éve.

Így nagyobb is a szórás ezekben a tulajdonságokban.

2021. márc. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Végre rá kellene jönni mindkét nemnek -persze tisztelet a kivételnek- hogy nem a médiában ajnározott hüvelyi orgazmust kellene hajszolni.

A nő csiklója felel meg a férfi péniszének. Azt kellene izgatni, akár a az aktus alatt, akár előtte vagy utána. Így sokkal könnyebben kielégülnének a nők is egy hetero párkapcsolatban. Sajnos sok nő még most is elkeseredve írja, hogy csak csikló orgazmusa van, holott az a természetes, a férfiak egy része pedig szintén nehezen tudja elfogadni, ha a farkával nem képes a mennyekbe repíteni a párját.

Ezért is gondolkodom el sokszor, mikor férfitársaim a pénisz méretükről faggatják a nőket, hogy az xy méret elég-e számukra?

Én azt gondolom, bár lehet, hogy a nagyobb hímtagtól jobban felizgul a nő, de soknak orgazmusa ettől még nem lesz. Ahhoz kell bizony a csikló valamilyen úton történő izgatása.

Egy korábbi hozzászólónak teljesen igaza van azzal kapcsolatban, hogy egy leszbikus párnál kevesebb az orgazmusproblémával küzdő hölgy. Ez azért van, mert ők valószínű nem a hüvelyi orgazmust erőltetik, hanem azon testrészüket izgatják elsősorban, ami elhozza számukra a gyünyört.

2021. márc. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!