Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért létezhet ez az egyfajta...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért létezhet ez az egyfajta kettős mérce prostituáltak esetében?

Figyelt kérdés
Korábbi kérdések és válaszok alapján valahogy eltérő megítélés alá estek a prostikhoz járó férfiak, illetve maguk a prostituáltak. Előbbieket undorítónak és alantasnak nevezték. Több nő is válaszában azt emelte ki, hogy soha nem lenne együtt olyan pasival, aki örömlányoknál járt. Illetve, hogy ez nem férfias és csak az életképtelen vesztesek járnak oda. Találkoztam olyan provokatív kérdéssel is, amely a prostik keresetét pedzegette. Hogy ez mennyire aránytalan és erkölcstelen stb. Ott érdekes mód azt tapasztaltam, hogy férfiak és nők is helyeselték azt, hogy a nehéz helyzetben lévő, iskolázatlan lányok pénzért árulják a testüket. Csak számomra tűnik ez furának, hogy aki igénybe veszi a prostik szolgáltatásait, azok alantasak, de maguk a hirdetők inkább áldozatok és megpróbálnak érvényesülni és így legalább sok pénzt is kereshetnek. Nekem egyébként egyik oldallal sincs semmi problémám, de azért ez nem végletekben való gondolkodás? Az egyik rossz, a másik pedig nem az.

2022. okt. 4. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Vannak áldozatok, de a prostik többsége önszántából űzi a legősibb ipart. Nem helyes, de ez van :)

Az emberek meg tele vannak sztereotípiákkal, előítéletekkel, ha meglátnak egy rövid szoknyát, mélyebb dekoltázst akkor egyesek részéről máris jön áááá biztos könnyűvérű és hasonló (teljesen alaptalanul).

2022. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Egy nőnek a teste normál esetben egy intim, privát terület, amit csak azzal oszt meg, akit ő kiválaszt és érzelmileg és/vagy testileg vonzódik. A prostitúciónál viszont le kell győznie minden viszolygását, minden számára ellenszenves személyiségű és/vagy undorító kinézetű pasi kedvéért, hogy fizessenek, mert pénzre van szüksége, és rendes munkával nem tud akkora pénzt megkeresni, amekkorára szüksége lenne. Pont ilyen helyzet az általad említett diáklányok esete is. Hogy aztán később ez kiben milyen lelki nyomot hagy, milyen depressziót vonzhat maga után, azt senki nem tudja, de ez egy végtelenül megalázó helyzet egy nő számára, és egyáltalán nem helyeselendő, bárki bármit mond. Másrészt, úgy érzem, mintha a női oldalt támadnád kicsit a férfiakkal szemben, hogy a férfi oldal "alantas", a nő meg "áldozat", és hogy az "egyik rossz, a másik megnem az". Ezt a gondolatodat azért sem értem, mert nyilván nem kell ismertetni, hogy viszonyt a magyar nyelvben gyakorlatilag egy trágár kifejezés sincs, ami az ilyen szolgáltatásokat fizető férfiakra utalna, ellenben a nőkkel kapcsolatosan minden nap lehet hallani az utcán is (te ringyó, te k*rva, az a ribi... és hadd ne kelljen folytatnom), amiből az következik, hogy a prostituált nőket igenis nagyon megveti a társadalom, míg a férfi oldalról amolyan hallgatás van. A férfi kihasználja, hogy a nőnek pénzre van szüksége, a nő meg félreteszi az undort, odaadja magát. Alantas dolog, hogy egy nőtöbbletű világban egy férfi csak prostihoz tudni járni, és az is, hogy egy nő meg ilyenre vetemedik valamilyen anyagi okból, eladja magát. Egyébként, azért nem feküdne le normális nő korábban prostihoz járó férfivel, mert a nemi betegségek melegágya a prostitúció. Nekem is volt olyan férfi ismerősöm, aki hónapokig kezeltette magát, és a drága prosti is lehet tripperes, hát honnan tudod, hogy aki járt hozzá előtted, az hol kivel mit csinált, meg szerintem elég undi valaki olyat lefektetni, aki előtted a héten másik 10 emberrel volt, és szerintem méltóságban is degradálónak kellene lennie egy férfi számára, hogy ez a nő is csak azért vetkőzik le neki mert pénzt ad érte, nem pedig az ő belső értékeiért. Szóval mindkettő fél számára rossz a prostitúció "intézménye", viszont ezt nem random emberek random kommentjei fogják megdönteni vagy helyeselni, mert lehet itt pár névtelen kérdés alatt számodra ez jön le, de nem tudhatod, hogy ebből hányat írt ugyanaz a személy, és ha felmennél redditre vagy akárhová máshová, ott lehet, hogy pont más összefoglalást alkothatnál meg, egy harmadik oldalon meg megint egy más állásponttal találkoznál - viszont végső soron kit érdekel más idegenek véleménye, úgyis azt fogsz gondolni, amit te akarsz. Még annyit írnék, hogy a jog is különböző országokban máshogy bünteti a prostitúciót: van, ahol a prostit büntetik, és van, ahol azt, aki támogatja ezt a szolgáltatást a vásárlással - mint látod, két elég eltérő nézőpont.
2022. okt. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Amelyik ferfi prostihoz jar, az sokkal nagyobb eséllyel kezeli a nőt targyként, mint az aki nem. Számara a nő, a szex, az egy pénzert kapható valami.


A prostikból meg kétféle van. Az egyik akit kényszerítenek, vagy olyan kilátastalan helyzetbe kerül, hogy egyszerűen nincs más megoldás.

A másik pedig aki csak szereti a luxus életet, a drága cuccokat, vagy csak nincs kedve dolgozni, mert ez kényelmesebb. Na ez utobbi fajtát nem bírom, főleg hogy a legtöbb nem ugy csinálja hogy összegyűjt egy házravalót, majd mikor ez megvan, abbahagyja es elkezd dolgozni. Mert ezt meg meg is erteném. Ha van gyomra hozza, miért ne?

2022. okt. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert nem vagyunk egyformák, mi emberek. A prüdéria, a képmutatás miatt vannak ezek a lányok lenézve, akik közül van akit a kényszer, a nyomor, vagy az egyetemi kiadások nehézségei visznek rá egy ilyen választásra. Nem érezném helyénvalónak a sárdobálást egyik oldalra sem, hiszen az erkölcsi kérdés leginkább csak akkor lehetne kifogásolható, ha egy nős férfi venné igénybe egy éjjeli pillangó szolgáltatásait. Az pedig már egyéb problémákat vet fel, amelyben az örömlány a legkevésbé elítélhető szereplő.

Nem hiába nevezik ezt a szakmát, a legősibb munkának, s bár lehet hogy kifogásolható, hogy morális kérdéseket vet fel, de hogy helye van a társadalomban az egyszer biztos.

2022. okt. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es, pont ugyanazokat írtad le, amit a kérdező is kifogásol.
2022. okt. 5. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azért is járnak ilyen lányokhoz mert így könnyen lehet szexhez jutni nincs hazugság így szeretlek úgy szeretlek, nincs fölösleges körök futása randi itt ott felesleges képmutatás,ámítás,hazudozás,hitegéttés,megtévesztés.

Járok én is hozzájuk azért mert nem szeretnék kapcsolatot a saját szabadságom többet ér mint 1 rossz kapcsolat így gyorsan és mindenféle kamu nélkül lehet sexhez jutni mindenki jól jár a prosti aki pénzt kap én meg kapok puncit.

A prosti is válogat nem mindenkit vállalnak el annyit számukra sem ér a pénz,nem nézem le 1ik felet sem aki műveli és aki jar.

A meglátasom szerint több féle ember jár hozzájuk

1 hasonlóan vannak mint én nem szeretne kapcsolatot de testi igénye neki is van.

2 van kapcsolata de nagyon szar már nincs semmi intimitás már otthon így oldja vagy marad a megcsalás de ott nagy az esélye a lebukásnak és annak is,h a másik fél többet akar.

3 rosszabb a kinézete és sok mentális problémája is van.

2022. okt. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!