Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Főként az idősebbeket kérdezné...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Főként az idősebbeket kérdezném: a mindenkor magyar nép régen is bunkó volt, vagy ez csak a rendszerváltás után kezdődött meg?

Figyelt kérdés

Mire gondolok?

A közmorál teljes lezüllésére. A másik, legyen nő vagy férfi teljes semmibevételére, a cinikus frusztrációra ami körülleng mindent.

Aki kicsit is kilóg az kinézik, kigúnyolják, kiközösítik. Nagyon nehéz optimális embert találni, aki nincs tele sebekkel, frusztrációval, kicsinyes érzésekkel.

Mindenkiből sugárzik a gyűlölet, a kivagyiság. -> "Hú nekem van barátnőm akkor én vagyok az élet császára te meg egy senki!" - mentalitás dívik.

Régen is így volt ez, a táncházak idejében? Ez egy ilyen örök magyar sajátosság? A magyarok többsége miért ilyen primitív és frusztrált, agresszív érzelmileg?



2023. máj. 13. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez így erősen el van túlozva,ennyire nem sötét a helyzet. Én inkább azt tapasztalom,hogy közömbösek,ez a "lesz@rom" stílus. Mondjuk én is "lesz@rom" nem lelkizek ezen.
2023. máj. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám, hogy a magyarok többsége, inkább csak egy hangos réteg. Amúgy a válasz igen, ez régen is így volt, elég korabeli irodalmat vagy szólás/közmondásokat vizsgálni. Talán a legszembetűnőbb példa a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" szállóige.
2023. máj. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
58%

Nem így van. A csendes többség nem lép bele a mocsárba.

Van erkölcsi tartás - hit, remény és szeretet.

Azért vagyok itt, hogy segítsek azokon, akik eltorzult hangon könyörögnek segítségért. Ha csak egyvalaki hallgat rám, nekem megérte az időm.

A világ nem rossz, hiszen te is itt vagy.

2023. máj. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A táncházak ideje?


A hatalom mindig cinikus volt valamennyire, aminek az oka az, hogy nem hisznek abban amit mondanak vagy csinálnak, azaz saját érdekük szerint vezetik az országot. A komcsik legalább hitték, hogy a munkás a társadalom vezető ereje, igaz ezzel a tudással ők se tudtak sok mindent kezdeni.



rákosi elv mondta egyszer: 10 millió nácival nem lehet kommunizmust építeni. A helyzet kb most is ez. Emellett pedig a nép egyszerű gyermekei pontosan tudják, hogy nem kell belefolyni a közéletbe, elég ha a saját környezetünket próbáljuk rendben tartani, a se kicsi feladat.


A fiatalok mindig nagyképűek és szertelenek, ha nyeregben érzik magukat. Ez sose változik, az egész világon így működik.

2023. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézd végig a magyar történelmet. A Honfoglalás után volt 200-250 "nyugodt" évünk. Majd jött a tatárjárás és a törökök. Szerinted azokban az évszázadokban a lakosság milyen érzelmi megpróbáltatásokon ment keresztül? Utána a habsburg elnyomás, majd az első világháború, trianoni balhé, második világháború, történelmi rekord hiperinfláció, német majd orosz megszállás, 30 év szocializmus. Tulajdonképpen a tatárjárás kezdete óta nem volt egymást követően 2 olyan generáció a magyar történelemben, mikor a szeretetet, elfogadást, bizalmat és a hosszú távú együttműködést tápláló legmélyebb emberi érzelmeket ne tiporták volna porba a lakosságban. Ebben az országban sosem alakult ki polgárság. Nem néztem utána, semmilyen tanulmányt nem olvastam erről, csak a véleményem írom le. Szerintem 8-900 év gyötrelem, megaláztatás már bennünk van genetikailag. Pontosan úgy, ahogyan a Himnusz szól. Csak az után 100-150 évvel jött a java miután Kölcsey megírta, fokozottan értelmet nyert.

Történt itt bő 30 éve egy rendszerváltásnak nevezett gengszterváltás. Lehetőség lett volna fejlődni, csak esély nem volt. Tulajdonképpen senkinek sem állt érdekében. 900 év alatt belénk égett hatásokat pedig nem fogjuk 20-30 év alatt levetkőzni, egyszerűen nem lehet. Kell hozzá még 2-3-szor ennyi idő. Na majd akkor leszünk ott fejben és az egymáshoz, emberekhez való viszonyunk minőségében, mint a 2. világháború után 20 évvel a nyugati társadalmak.


Egyébként ezzel nem fikázni akartam magunkat, még csak nem is kritikának szántam, csak leírtam hogy szerintem mi az oka annak, hogy a magyar társadalomban tényleg van egy bunkó vonal. Annyira azért nem vészes a helyzet, rengeteg jófej, kedves embert is ismerek. A közösségi média pedig picit torzítja a képet, bárki megszólalhat következmények nélkül. Face2face általában nem ilyen a helyzet, legalábbis nem tapasztalom napi szinten. Legyél kedves, kezeld partnerként azt is aki elsőre bunkónak tűnik, már is javítottál a kapcsolatotok minőségén.

2023. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
A "magyarozás" az egyszerű emberek kedvenc mondása. És nem is igaz. Te mozogsz rossz körökben ha ezt látod, vagy egyszerűen csak igazolást keresel a sikertelenségedre. De mindenképpen te ülsz fordítva a lovon.
2023. máj. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
#6-os jó példa a kérdező felvetésére. Érdemes többször elolvasni, részleteiben értelmezni. :)
2023. máj. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#5 nem értek egyet. Az írásodból nekem annyi jön le, hogy te is csak hárítanád a felelősséget. "Nem mi vagyunk pronyók, csak hát az a fránya történelem." A történelemtől nem csak Magyarország kapott hideget/magyart. És mégis egyedül mi vagyunk azok akik minden egyes alkalommal amikor beleszólhatunk a történelem folyásába, kivétel nélkül az erőszakot és mások degradálását választjuk. Ne legyenek illúzióink, orbánékat is csak azért választja meg a magyar, mert egyedül ők ígérnek erőszakot és kárörvendő környezetet. Ugyan ez volt annó Kossuth -tal. És az ottománokkal is, nem véletlen, hogy Jókai művében is visszatérő elem a kollaboráns nemesség.
2023. máj. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%
A magyar eleve egy szerencsétlen aggódógép. Egyedül vagyunk, hunok vagyunk, ellenségeink a megsemmisítésünkre törnek, így aztán minden esetben amikor úgy érezzük el tudjuk takarítani az ellenséget, azt azonnal meg is tesszük. A magyar csak ezzel a fajgyűlölő hozzáállással tudott fennmaradni eddig. Ez szerintem nem fog változni a jövőben sem. Lehet még megérjük ahogy eltünteti ez a remek nép az útjában lévő neki nem tetsző népességet a többség hangos tapsolása közben.
2023. máj. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%
A rendszerváltás előtt nem volt ennyi ilyen,nagyobb volt a sorsközösség. Most a legnagyobb senkik a legnagyképűbbek.
2023. máj. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!