Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A rendszerváltás (1989)...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A rendszerváltás (1989) előtti korszakban milyen volt a melegek élete?

Figyelt kérdés

A Kádár rendszerben.

Mivel járt, ha valaki felvallalta, hogy meleg?

Elfogadás mennyire volt az emberekben?


2023. ápr. 25. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
59 vagyok 1980 kollégiun elkaptak két srácot aznap repültek,a tanárok előadást tartottak fajtalankodás,degenerált viselkedés stb!Egyik imerősömet elkapták egy parkban közszeméremsértés 8hónap letöltendő,nehézfiuk között,mire kiszabadult 10 kilót fogyott.Akit többször elkaptak rendőri felügyelet rendszeres ellenörzés a lakásán.Fizikai bántalmazás,hatóság részéről,diliház.Gondolom ennyi elég!
2023. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem hittem volna, hogy ennyire durva volt a helyzet.

Köszönöm, hogy leírtad ezeket az infókat.

2023. ápr. 25. 22:30
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Készült erről egy dokumentumfilm: Meleg férfiak, hideg diktatúrák. A Cinegón 900 Ft-ért megnézhetd online: [link]
2023. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a filmet akartam mondani amit valaki betett. ANno láttam az Urániában. Érdekes film.
2023. ápr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó, azért az elsőhöz annyit hozzátennék, hogy ha a saját lakásodban csináltad, és kellőképpen diszkréten, akkor abból nem volt különösebb probléma. Amiket az első válaszoló ír, hogy kollégiumban, meg parkban csinálták, az ilyen szempontból eléggé nagy felelőtlenségnek számított szerintem. Maga a homoszexualitás a Kádár-korszakban már megtűrt dolognak számított, nem minősült egyáltalán bűncselekménynek. Viszont ha közterületen csinálod, az simán közszeméremsértés valóban. Ráadásul ilyen szempontból az, hogy férfiak csinálták egymással, amit ugye mások is láthattak, az az adott korban valóban súlyosító körülmény lehetett, hiszen az emberek nem voltak ehhez hozzászokva. Ami meg a kollégiumot illeti, a kollégiumnak egyrészt lehetett egy házirendje, ahol valószínűleg tiltották a szexuális aktus folytatását a szobákban. Másrészt a beleegyezési korhatár két fiú között akkoriban lényegesen magasabb volt, mint eltérő nemű párok esetén, akik 14 évesen már simán csinálhatták egymással, így erre alapozva is történhetett az eltanácsolás.
2023. ápr. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A '80-as években kezdett konszolidálódni a helyzet. Én akkor kezdtem felfedezni az azonos neműek közti szex gyönyöreit. Szülővárosom egyik terén "hallgatólagos belegyezéssel" a hatóság részéről, péntek esténként "b*zigyűlés" volt. Ott tudtunk ismerkedni, partnert keresni.

A 80-as éveket megelőzően, ha nyilvános helyen két férfit rajtakaptak, hogy egymás kezét fogva sétáltak, puszizkodtak, esetleg csókolóztak, a minimum egy szabálysértési eljárás lett a következmény, de a börtön lehetősége is ott lebegett a levegőben.

2023. ápr. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!