Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Lehet, hogy kicsi az esély...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet, hogy kicsi az esély rá, de van itt olyan meleg személy, aki a rendszerváltás előtt is élt?

Figyelt kérdés

Tudna egy kicsit mesélni? Milyen volt így élni, ki tudott róla, az hogy fogadta, hogy találkozgattak?

(Tudom, hogy vannak a témában könyvek például, de elsősorban személyes tapasztalatok érdekelnek.)


2019. jan. 13. 16:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak itt többen is biztos lehetsz benne. Más volt a helyzet, nem létezett internet. De voltak bizonyos helyszínek (Népliget) ahol lehetett ismerkedni. Persze sokkal nagyobb titokban ment minden.
2019. jan. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem meleg, hanem biszex vagyok, de közel negyven évet éltem a rendszerváltás előtt. A fiatalok számára talán érthetetlen módon, de internet nélkül is tudtunk ismerkedni, még úgy is, hogy volt olyan időszak is, amikor büntették azokat, aki a saját nemükhöz (is) vonzódtak.
2019. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már éltem akkor, de még kisgyerek voltam, így nincsenek ilyen tapasztalataim vagy emlékeim. 9-10 éves voltam a rendszerváltáskor. Viszont van egy másfél órás dokumentumfilm, ami éppen erről szól; "Meleg férfiak, hideg diktatúrák" a címe.

És jár a pirospont a kérdésért! :) Végre valaki, akit nem (csak) az foglalkoztat, hogy mekkora meg hányszor meg mennyit spriccel. :)

2019. jan. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én még kisfiú voltam a rendszerváltás előtt. Nekem csak annyi maradt meg abból az időből, hogy annyira nem szabadott, hogy téma legyen a homoszexualitás, hogy amikor kezdtem magamon észrevenni az első jeleket azt sem tudtam mi az amivel dolgom van. Infók nélkül csak azt éreztem, hogy baj van és abban reménykedtem, hogy majd elmúlik. Az összes infóm a melegekről annyi volt, hogy a homoszexualitás rossz és hogy vannak bu*i viccek.
2019. jan. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én!
2019. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Amikor végre lehetett venni egy MÁSOK újságot, amit beletettek egy népszavába, hogy ne azzal menjek az utcán. Valamelyik hirdetésre írtál, jeligés levelet, amire pár hét múlva jött a válasz. Akkor pedig még mindig alig tudtál a másikról valamit. Fotót nem igazán küldött senki, a vakrandi meg néha borzalmas volt, feltéve, ha eljött a másik. Ha mégis sikerült, együttélés nagyon nehéz volt megoldani. Coming out meg nemhogy divat nem volt, hanem nem is ismertük. Persze ez vidéken volt, Pesten talán akkor is könnyebb lehetett.
2019. aug. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

aug. 20. 18:50

A Mások 1991-ben indult, tehát nem létezett a rendszerváltás előtt.

A rendszerváltás előtt nem tudom elképzelni, hogy lehetett ismerkedni. Valaki leírhatná. Figyelembe véve azt, hogy valaki nem akar lebukni.

Ma úgy érzem, megint nagyon nehéz ismerkedni.

2019. aug. 31. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én.😄
2020. jan. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!