Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Van itt olyan keresztény, aki...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan keresztény, aki szexelt házasság előtt? Milyen volt?

Figyelt kérdés

Keresztényként a petting (kézzel, szájjal) is szexnek számít? Mi számít szexnek? Egyes keresztény közösségekben a csókolózástól is óva intenek, de olyan is van, ahol nem ítélnek el semmiért.


Aki keresztényként vár a házasságig, annak házasságkötés után van jó, kielégítő szexuális élete? Az ilyen emberek nem csak gyermeknemzés céljából szeretkeznek? Nem tartják bűnnek pl az orális szexet is? Akibe ennyire bele lett nevelve, hogy a szex (házasság előtt) bűn, az házasság után még tudja felszabadultan élvezni azt? Nem lesz frigid?


Ez a törvény a Bibliában nem inkább arra vonatkozik, hogy az ember ne szexeljen fűvel-fával, össze-vissza, felelőtlenül? Ha egy pár komolyan gondolja és szeretik egymást, viszont mint a mai Magyarországon fiatalként általában senkinek, úgy nekik sincs pénzük esküvőre, és nem tudnak olyan korán megházasodni, mint ahogy ez előző generációkban ez megszokott volt, akkor nem igazságtalan ez velük szemben? Ezt a szabályt nem az idősebbek szokták inkább hangoztatni? (Azok az idősebbek, akikből ki tudnám nézni, hogy a szexre még házasságon belül is bűnös dologként gondolnak, és akik ki sem akarják mondani azt a szót, hogy szex.)


Ha keresztényként szeretkeztetek házasság előtt, bűntudatotok volt utána? Ez a bűntudat nem lehet, hogy csak abból a vallásos nevelésből jön, ami kb mindent bűnnek tart? Változott a kapcsolatotok utána? Közelebb kerültetek egymáshoz? Vagy távolabb?


A szexet a férfivá válás egy lépcsőfokaként is szokták emlegetni. A keresztény fiúkat gyakran nevelik úgy, hogy alázatosnak, kedvesnek kell lenni, mindenkit magunk elé kell engedni, és semmit nem szabad. Az ilyen fiúk gyakran lesznek önbizalom hiányosak, félénkek is. Nem lehet, hogy ez a vallásos, elnyomó nevelés sem jobb, mint a házasság előtti szex? Ennek nem inkább egy értékrendnek kellene lennie, mint egy szabályrendszernek?


Ha vártatok a házasságig, mennyit engedtetek meg magatoknak előtte? Most élvezitek a szexet? Nem csak misszionárius pózban és csukott szemmel?


Köszönöm, ha végigolvastátok és ha leírjátok, mit gondoltok. Nyilván keresztények őszinte válaszaira lennék kiváncsi.


Egy kanos keresztény



márc. 20. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Inkább az a bűn, hogy tíltják.. a jó szex fontos alapillére egy kapcsolatnak.. amúgy, meg titokban is tudtok szexelni.. ennyi..
márc. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Én keresztény vagyok és se több se kevesebb nem lettem házasság előtti szexel. Igen volt szex házasság előtt. Nem ezen múlik hogy pokolba jutsz. Inkább többi emberrel való viselkedéseden fog múlni.
márc. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%

A behatolás részén kívül minden volt. Erős bűntudattal küzdöttem az egyes vörös vonalak átlépése után. Megfogadtam, hogy soha többet, de aztán mégis. A csókolózás és a másik szájjal történő kielégítése közti szintkülönbséget tartottam annak a határnak, amit már semmiképp sem szabad átlépni, mégis többször megtörtént.

Élvezetből csináltam mindent és mert gyenge voltam ellenállni a kísértésnek. Már nem annyira van bűntudatom, mert ha bem tettem volna, akkor úgyis csak küszködnék a hiányérzettel. Amiatt van még bennem szorongás, hogy így hogy lesz komoly házastársam. Elmondom e neki, vagy mit tegyek. Tehetek e úgy, mintha tiszta lappal indulnék.

márc. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Sokkal jobban szeretek szexelni, mint amennyire vallásos vagyok.

Sőt!

márc. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Oldfire ***** válasza:
86%
Kicsit túl lett tolva ez a dolog.A szexet Isten adta. Így nem tartható bűnnek. Nem a házasság előtti szexen van a hangsúly. Hanem a tisztaságon.nekem is volt szex hazasság előtt mert úgy volt, hogy össze házasodunk, de nem jött össze. Az egész a bizalmon alapúl. Bízom a másikban, hogy nem volt természet védő...fűvel fával.
márc. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jártam templomba, keresztény voltam, gyakoroltam a vallásom (református). És éltem mellette szexuális életet. Nem tartottam bűnnek a házasság előtti szexet és most sem tartom annak, nem volt bűntudatom. Bár egyházi gyülekezetbe már lassan 30 éve nem járok, de eddig egyháztag is voltam. Mostantól már az sem vagyok, de annak más oka van.
márc. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
91%
A szex Isten ajándéka házasságon belül. Ha tetszik valaki akkor házasodjatok össze! Amugy a szex Isten természetének egy része és nem bűnös dolog csak vannak keretei. Ő maga is nagyon szexuális , a benne lévő önátadó szeretet gyakorlati formája az egyesülés , ami nem más mint nálunk a szex.
márc. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

Dugni jobb mint imádkozni!

Próbáljátok ki!

márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de szerintem ha így folytatod b.zi leszel. Nyugodtan éljél nemi életet mert ha most nem fogsz, és így folytatod sosem lesz rá alkalmad és élvezni se fogod….

Igazából amit írsz leginkább a lányokra vonatkozik. Éld ki a férfiasságod, vagy pap akarsz lenni?

márc. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor adok hálát a sorsnak, hogy bár meg lettem keresztelve, de soha nem tudtak vallásosságra nevelni, ilyenkor jövök rá, hogy mennyi komplexustól és gyötrődéstől kíméltem meg magam, hogy nem egy ilyen jellegű könyvben található törvények szerint élem az életemet.

Hogy nem kell mindig elemeznem, hogy ez meg az bűnnek számít e a szexualitásban és állandóan ezen rágódni, hogy most újra és újra vétkeztem, mint ahogy a kérdező is teszi. Nem inkább az a bűn, hogy a világ egyik legtermészetesebb dolgát ennyire korlátozza, mert akár tetszik akár nem, a szex az egyik legerősebb ösztön.

Csak aztán a nagy vallásosságból kijózanodva nehogy ráeszméljen az ember, hogy mennyi jóból maradt ki a vallásos szemléletnek köszönhetően.

márc. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!