Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Ellentétes nemű testvérek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ellentétes nemű testvérek között mi lehet az oka annak, ha intim kapcsolatot kezdeményeznek egymással?

Figyelt kérdés

A kérdés lehet, hogy sokaknál bicskanyitogató, de engem konkrétan a pszichológiai megközelítése érdekelne. Úgy gondolom, hogy ez egy olyan témakör, amiről a meg- és elítélés szempontjából csak nagyon-nagyon kevesen mernek beszélni, ám véleményem szerint több családban is előfordulhat, mint amennyiről gondolnánk. Intim kapcsolat, mint fogalom úgy értelmezhető számomra, hogy abba beleszámít az ártatlan kíváncsiskodástól kezdve a tényleges, rendszeres szexuális viszonyig az összes tabu tevékenység.

Viszont mi lehet az ok, mi lehet a kiváltó tényező, amitől a testvérek között elkezdődhet egy titkos viszony?

Ha itt vannak olyan kommentelők, akik aktuálisan most, vagy a múltban létesítettek viszonyt a testvérükkel, kérem, fejtsék ki, hogy mi volt az a pont, amitől beindult a visszafordíthatatlan folyamat.

Természetesen a kérdéskör azokra az esetekre szeretne fókuszálni, amelyek kölcsönös beleegyezésen alapulnak. Mindenféle erőszakoskodást, visszaélést, alá- és fölérendeltségi viszonyt mélyen elítélek.



márc. 31. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Sosem kezdeményeztünk szexet egymást között, még csak a gondolata sem merült fel a fejünkben, pedig láttuk már egymást fehérneműben és meztelenül is.
márc. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Kevés olyan testvérpár lesz, akik pszichológiailag ki tudják elemezni a kérdést. Az, hogy "mi volt az a pont ..." még nem pszichológiai megközelítés, csak az események leírása.


Bocs, nem kötekedés, csak az ellentmondásra akarok rávilágítani.

márc. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Defektesek akik ehhez így állnak.
márc. 31. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%
Valamilyen mentális zavar állhat mögötte.
márc. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok.


Az sem mindegy, hogy milyen jellegű a kapcsolat: kifejezetten szexuális érdeklődés, vonzódás, vagy "barátság extrákkal", tkp. már párkapcsolat jellegű, érzelmi kötődéssel.

márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
22%
Cigóknál mindennapos dolog!
márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Alaphelyzetben az ember ösztönösen mindenki iránt vonzodhat szexuálisan, aki tetszik neki valamiért. Legyen az akár a saját anyja, testvére, gyereke, nagyszülei, bárki akivel találkozik. Szexuálisösztön szempontjából a családiviszony nem sokat számít, mert az is csak egy vonzó ember. És ezt a szexuálisösztönt írják felül az érzelmeink, a tudatos énünk, társadalmi elvárások.

Szoval az embereket a másik iránti érzelmeik akadályozák a szexuális vonzalomban,

viszont ezek érzelmek viszonyulások nem garantált, hogy minden esetben kialakulnak a testvérek között. Ez az adott családihelyzettől a személyiségektől függ, hogy végül melyik lesz az erősebb. Szerintem egyébbként legtöbbször kb egálban vannak, és ezért éppen csak egy kis szexuális kiváncsiság van a háttérben, nem pedig intenzív vonzalom esetleg szerelem.

márc. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
Ez csak ilyen C típusú találkozás.
márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a hugommal szoktam.


Ha fejben ott vagy akor nincs semmi gond szerintem.


Mivel a társadalom még nem érett meg az ilyen kapcsolatokra természetesen mi is titkoljuk ezt mások előtt, de szerintem nincs ebben semmi rossz.


Ez csak szex, a szex pedig a szeretet legkifejezőbb módja. Szerintem nem olyan vészes a dolog mint ahogy az emberek megítélik, dehát ez van, titkolni kell.

ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ha fejben ott vagy akor nincs semmi gond szerintem."


Ezt hogy érted?

ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!