Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Az embereknél a biszexualitás...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az embereknél a biszexualitás miben léte mit takar?

Figyelt kérdés

Nyilván különbözik a homoszexualitástól. De végeredményben miért, hogyan és mi magyarázza ennek kialakulását, hogy egy ember egyszerre mind a két nemhez vonzódik? Hogy lehet az, hogy valaki "félig meleg, félig hetero"?

Olvastam arról, hogy vannak bizonyos átfedések. Van olyan ember, aki például kevésbé vonzódik az ellenkező nemhez és nagyobb mértékben sajátjához ill. fordítva. Ez a része is érdekelne a témának.



2013. aug. 2. 23:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
én pl Biszexnek vallom magam. A nőket imádom, szeretem, párkapcsolatot is létre hoznék vele, és több ideig várnék, megértő lennék vele, minden. Viszont én a fiuknál inkább a szexre hajtok. másra nem nagyon. Én ezt nem tudom mivel magyarázni, nálam ez van. Emelett a nőket tisztelem, és becsülöm, ahogy a férfiakat is :)
2013. aug. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Vannak az egyértelműen homik és az egyértelműen heterók. A kettő között meg bárhol lehet valaki a skálán.
2013. aug. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezzel én is tisztában vagyok, nem mondtál újat 2-es válaszoló. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy van ilyen és olyan, hanem engem ez a téma kifejtőbben érdekelne. Nem a kérdésemben olvasottak átfogalmazása..

Kérem olyan írjon, aki többet és kifejtőbben tud erről a témáról. A személyes, magán tapasztalatokat köszönöm, hogy leírtad 1. válaszoló, csak ezzel nem jutottam előrébb.

2013. aug. 3. 00:08
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Nincs rá semmi tudományos válasz, ez van és kész.
2013. aug. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
75%

Valamikor a 80-as években volt ezzel kapcsolatban egy felmérés, ami kimutatta, hogy az embereknek csak nagyon kis százaléka tisztán hetero-, vagy tisztán homoszexuális. A többség a kettő között helyezkedik el, persze nyilván nem félúton, hanem meglehetősen közel valamelyik véglethez.

Az, hogy a szexuális orientáltság hogyan alakul ki, az egy nagyon vicces téma, amivel kapcsolatban rengeteg "politikailag korrekt" felmérés született már (a legnagyobban például olyan egypetéjű ikerpárokat vizsgáltak, ahol az egyik hetero- a másik pedig homoszexuális volt, de azért sikerült benne kimutatni, hogy a "ferde" hajlam genetikai eredetű :)).

Én csak annyit mondanék erre, hogy jelenlegi tudományos ismereteink alapján az ember személyisége csak 10%-ban genetikai és 90%-ban a környezeti hatások következménye.

2013. aug. 3. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

a szemelyisege lehet 90%-ban kornyezeti eredetu a szexualis preferencia nem



Kinsey-skala elegge lefedi a "koztes" allapotokat

amugy ez pont olyan, mintha valakinek tetszenenek a szoke karcsu es a voros nagymellu nok is


en is igy vagyok, csak nekem a sotet haju, nyugodt, vicces, intelligens, nem tul izmos pasik mellett tetszenek a karcsu, alacsony, sportos vilagosabb, nyugis haju nok is :)...viszont mindket nemnel az eros szemelyiseg jon be, nyuszikat/papucsokat nem birom

2013. aug. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
29%

"a szexualis preferencia nem"

Ezzel elég sok, apuci által fogdosott leszbikus vitatkozna. De hirtelen nem is tudnék olyan parafilíát említeni, ami nem valamilyen trauma, környezeti behatás következménye.

2013. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

utolso, attol, hogy "apuci" fogdos valakit gyerekkoraban senki nem lesz homoszexualis, vagy igy szuletunk vagy nem (ketkedok nezzenek szet az allatvilagban is, van homoszexualitas jo par fajnal) - az ilyen faszsagokat nyilvan valami kurucinfo jellegu oldalon olvastad


a szexualis preferencia nem tanult viselkedesforma, annak ellenere sem, hogy egyes okori kulturakban nem csak meleg ferfiak szexeltek egymassal, hanem heterok is ill annak ellenere, hogy ma is "kedvelt" foglalatossag, hogy haborus zonakban az ellenseges ferfiakat/fiukat megeroszakoljak hetero katonak

2013. aug. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
82%

# 8:

Te valamit nagyon félreértettél. Nem azt írtam, hogy a szexuális preferencia úgy alakul ki, hogy a szülők azt mondják a kisfiúknak mostantól homokoznia kell és másnap már megy is tüntetni a melegek büszkeségéért.

Ennél sokkal bonyolultabb dologról van szó, és nem arról, hogy két hetes pszichiátriai kezeléssel valakit vissza lehetne terelni a "helyes" útra (ami ilyen szempontból értelmezhetetlen is) és főleg nem arról, hogy ez választás kérdése legyen.


Ezt az "aki nem ért egyet az én nézeteimmel az biztosan náci" véleményezést pedig hagyjuk meg a politikai közbeszédnek, rendben?

2013. aug. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálam már 3 évesen kiderült hogy biszex vagyok :D /L

Bár igazából jobban jövök izgalomba a nőktöl,főleg hogyha tetszik is az illető,fiúknál is így van,csak akkor helyes legyen.Mindegy a nem,a szerelem a lényeg.(Így mondják) De igazából ezt nem lehet megmondani miért van,a hetero az ellenkezőneműt szereti csak, ő se tudja megmagyarázni hogy miért.Ezzel ugyanígy vannak a biszex/leszbikusok is.

2013. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!