Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Heteroszexuálisak, ti nektek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Heteroszexuálisak, ti nektek miért nem szimpatikusak általánosságban a melegek?

Figyelt kérdés
A kérdés adott.

2014. júl. 22. 00:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

A felvonuláson egyébként szerencsére nem nagyon szoktak vonaglani már, és elég visszafogott a dolog. Úgyhogy nekem a felvonulással nincs bajom, de az valóban fura, ha valakinek az határozza meg az életét, hogy ő meleg. OK, és? Ne kelljen titkolni, egyetértek, de nem is kell minden mondatba beleszőni.

Viszont: miért vannak olyanok, akiknek ennyire fontos, hogy megmondják/mutassák magukról, hogy melegek? Részben azért, mert a társadalom egy része nem fogad el minket, és ez elleni tiltakozásul, illetve kompenzálásképpen lihegik túl a kérdést.

Szóval szerintem a normális gay pride normális felvonulással segíthet az elfogadásban, és idővel lecsillapodhatnak a kedélyek mindkét oldalról. Mindig lesznek fujjolók, de ha a társadalom nagy része toleráns (tolerancián nem azt értem, hogy felállva tapsolnak, hanem amit a fenti kommentekben írtatok, hogy egyszerűen elfogadjátok a dolgot, és nem csináltok belőle problémát), akkor a magukat előtérbe nyomó melegekre sem lesz szükség. Ha a meleg/biszex fiatalok többsége elfogadja magát olyannak, amilyenek, mert elfogadó társadalomban élünk, akkor sokkal kevesebben lesznek azok is, akik ezt ki akarják hangsúlyozni.

2014. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

18-as vagyok.

Még annyit tennék hozzá, hogy én a melegeket és a többi nem heteroszexuális embert értelmesnek tartom és nem kevésbé intelligensnek. Ebből kifolyólag sosem értek meg

valamit felvonulásokkal kapcsolatban.


1. Miért kell a szexuális orientációnknak egy külön parádét szervezni? Tidom, tudom, hogy elfogadják őket, felhívják magukra a figyelmet stb. ebből a második teljesül is. A szervezők az elfogadást és a toleranciát tűzik ki a pride céljául, ez szerintem ellentmondásos, mert mindenki tudja, hogy adott a cél, és nem működik az eszköz a cél eléréséhez, minden évben láthatjuk, hogy nem jó az eszköz, nem működik, mégis minden évben erőltetik.


2. Ha már van pride ami szerintem árt és nem használ, de mindegy, akkor miért keverik bele a politikát, ideológiákat stb. egyáltalán miért szól másról, mint a szexuális beállítottságról?


3. Ha én látom, hogy egy többséggel szemben provokatív amit csinálok, és már rég túl vagyunk az alapvető emberi jogok témáján, akkor miért megyek továbbra is neki a többségnek, hogy méginkább magamra haragítsam őket.

Ha egy célt akarok elérni, akkor ha intelligens is vagyok, (és nyilván egy meleg is ugyanolyan eséllyel lehet intelligens vagy hülye mint egy hetero) nem csinálok olyasmit, ami visszafelé sül el, nem támadok közvetlenül, hanem a diplomáciához fordulok, ésszel próbálok konszenzusra jutni és eredményeket elérni. Ha erővel megyek neki a falnak, akkor az ugyanolyan erővel fog pofánbąszni, és az fáj, akkor minek futok neki újra mégerősebben????

Ha csinálok egy prideot és látom, hogy nem kirobbanó öröm vagy kedves és elfogadó tolerancia fogadja, akkor miért erőltetem, és miért nem változtatok, vagy próbálkozok más eszközzel?? Nem, újra neki megyek a falnak, és ezúttal még le is köpködöm meg le is pisálom a falat, és bírálom, szidom, felhozom a hibáit stb. Lásd politikai, vallási, ideológiai töltet a prideon. MIÉRT???


stb.


Folytathatnám még.

A lényeg, hogy egyértelműen létszik, hogy a szándékos és erőltetett provokálásra képes viselkedés nem vezet eredményre, csak szeparációra, sértődésekhez, vitához, erőszakhoz, és újabb szembenállásokat szül, gyűlöletet és kirekesztést.


Ha én meleg lennék, biztos, hogy nem hunyászkodnék meg, nem kezelném magam kevesebbnek egy heteronál, de többnek sem. Én ki nem mennék az utcára a szexualitásomat témaként használva egy "ünnepséghez", felvonuláshoz, vagy akármihez.

Ez kb. olyan, mintha minden évben tartanék egy vörösek felvonulást, és csak vörös emberekről szólna, hogy mennyire jó vörösnek lenni, és milyen az élet vörösen. Akinek meg nem tetszenek a vörös emberek, azok intoleránsok, kirekesztők és szemetek. És igenis jogom van hirdetni, hogy vörös vagyok és ettől más vagyok, és szeressen mindenki mert vörös vagyok, és mennyi intelligens szép, és művelt vörös ember van, és milyen cukik.


Mondhatok más példát is. Egy közösséget hozok létre, és a része leszek, azok leszünk akik szeretik a pisi-kaki szexet. A lakosság elég nagy része ezt erkölcstelennek és gusztustalannak fogja tartani (egyébként én is), de most mégis tegyük fel, hogy nekem ez fontos, és még jó pár embernek és hirdetni akarom a szexuális szokásomat, hogy én sząrosan és pisisen szeretem, és fogadjanak el, mindenhol téma lesz, hogy én így szeretem, és ez normális, fogadják el, mert nekem jogom van összesząrni meg lepisálni a páromat és viszont.

Ezt el is játszom a saját pisi-kaki szexet kedvelők parádéján, és igaz, hogy ténylegesen nem sząrok a kamionon meg nem pisálok, de eljátszom, és hirdetem, transzparensekkel, és hugysárga és fosbarna sávos zászlót lengetek, transzparenseket gyártok stb. létrehozom a PKSK-t Pisi-kaki Sex Közösség nevű szervezetet, és képviseltetem magam mindenhol. Hirdetem a csoportot a médiában, beismerem a tévében, az újságban, a parlamentben, és commingout-olom a pisálási és kakilási vágyaimat a szexben ahol csak lehet!

Ha smárolok a barátnőmmel a buszon és szóba hozom neki, hogy "drágám, úgy a szádba sząrnék most" akkor elvárom, hogy ne fújjoljanak, hanem tolerálják a szexuális vágyaimat, és ne bántsanak emiatt!

Ha a párom az utcán a seggemet szagolgatja, és be akarja szippantani a fingomat mert ez okoz neki szexuális örömöt, akkor ehhez jogunk van, és akinek nem tetszik az forduljon el! stb. stb.


Ugye milyen undorítóan és idiótán hangzik ez? De mi különbség van ez és a homoszexualitás közt? Semmi!

Mindkettő a szexualitásról szól, és mindkettő olyan, hogy ha konkrét aktusra utaló cselekvést végez az ember nyilvános helyen, akkor abból botrány lesz.


Na mindegy, magyarázhatnám még de minek? Úgysem változik semmi. Egy rétege a melegeknek fel lesz háborodva továbbra is, egy másik réteg meg él tovább csendben magánügyként kezelve a szexuális életét, és ismerve/betartva a közerkölcs szabályait.

2014. szept. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

"és már rég túl vagyunk az alapvető emberi jogok témáján"


Az írásodat rengeteg szempontból ki lehetne elemezni, oldalakon keresztül, na de ezen az egyetlen kijelentéseden akadtam meg.

Ezt honnan veszed? magyarország és az alapvető emberi jogok? Te itt élsz?

2014. szept. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Itt 20-21-es. A kérdés egyszerre magánügy és nem magánügy. Azt tartom fontosnak, hogy nyugodtan fel lehessen vállalni. nem mellet döngetve, hogy "hú, én meleg vagyok", de ahogy írtad korábban, hogy ne érezze senki úgy, hogy jobb letagadnia stb.

Ez az egyik.

A másik: ha nem is tetszik mindenkinek a felvonulás, és van olyan, akit megbotránkoztat, attól függetlenül a "lassú víz partot mos" elvével igenis segíti a melegek elfogadottságát. Ha meg az elfogadottság nem probléma, akkor vedd sima partinak. Tőlem a különböző fétisek rajongói is felvonulhatnának, igazán nem zavarna a pisiszexesek tábora sem. Azt meg melegektől és másoktól sem tartom elfogadhatónak, hogy a felvonuláson kimondottan gusztustalanul viselkedjenek. De mint írtam, az utóbbi években nem sok botrányos dolgot láthattál a felvonulásokon, nagyon kevesen vannak azok, akik feltűnősködnek, miért nem foglalkozol a többséggel, akik simán csak felvonulnak? Abban nincs provokáció, nincs semmi rossz stb.

Én szerintem mindenféle felvonulást, ahol nincs gyűlöletkeltés, el kell fogadni, és kár tiltakozni ellene. melegek, gárdisták, pisiszexrajongók, biciklisek stb.

2014. szept. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Én szeretek velük beszélgetni én lány vagyok de van egy fiú ismerősöm akinek a legjobb barátja az de ő hetero . Én sem értem,pedig a leszbikusok is normálisak meg lehet velük is beszélni.
2015. máj. 6. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 rézevőfiamór ***** válasza:

Minden _ÉPESZŰ_ hetero úgy van ezzel mint a bakter a kondorkeselyűvel. (a kondorkeselyű k.rvára magasan száll viszont a baktert mindez k.rvára nem érdekli)

Legfeljebb (IQ100 felett) csettint és azt mondja: No, egy konkurrenssel kevesebb, eggyel több pina jut nekem!

2015. máj. 6. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
én is azt látom, aki értelmes hetero, az ugyan max megvonja a vállát, de a frászt fog vele foglalkozni, és igazából ez a pszichésen egészséges hozzáállás. akinél a jelenség előhoz bizonyos utálkozási meg gyűlölködési reakciókat, ott azért valami nem okés, nem véletlenül érzi érintve magát. Volt már nekem sok mindenkivel tapasztalatom ezzel a kérdéssel kapcsolatban, és igazából mindig ehhez a 2 alaptípushoz jutunk. Aztán döntse el mindenki maga, melyik szemléletmódot tartja szimpatikusabbnak, de sztem elég egyértelmű.
2015. máj. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom nincs velük.
2015. aug. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Nekem nincs bajom a melegekkel egyáltalán, az emberséget nem ebben mérik. Csak azt nem bírom, ha egy homoszexuális affektál, az már rájátszás. Egyik rokonom is meleg, de meg nem mondanád róla.
2016. aug. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!