Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Az emberek miért nincsenek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek miért nincsenek tisztában azzal hogy lejjebb vitték a a sex, illetve a büntethetőség korhatárát 12 éves korra?

Figyelt kérdés
Ezeket nem kellene bejelenteni valami hírközlési csatornán? Pl? Egy 12 éves lefeküdhet egy 14 évessel,vagy olyannal aki még nincs 18...Vagy én tudom rosszul?
2015. aug. 7. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hallottam,nem is olvastam róla,hogy lejjebb vitték volna :/
2015. aug. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
"A július elsején hatályba lépett új büntető törvénykönyv megkegyelmezett azoknak a 14–18 éveseknek, akik lefekszenek 12 évesnél idősebb, de még a 14. szülinapjuk előtt álló barátnőjükkel vagy barátjukkal. Most már nem ítélhetik őket börtönbüntetésre megrontásért." "12 évesen is elég idős lehet valaki ahhoz, hogy beleegyezzen a szexbe, feltéve, ha a partnere sem idősebb 18-nál – vezethető le az új, július elsején hatályba lépett büntető törvénykönyvből."
2015. aug. 7. 09:17
 3/10 A kérdező kommentje:
Ezt találtam az interneten.
2015. aug. 7. 09:18
 4/10 anonim ***** válasza:
65%

Ez már 1-2 éve így van. De csak akkor 12 év a büntethetőség korhatára, ha a partner sem múlt még el 18. 18 év felettivel továbbra is 14.


Én nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez jó húzás volt, pláne, hogy ezt hirdetni kellene, de ez az egyéni véleményem.

2015. aug. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nem, jól tudod. tényleg így van.


igazából nem vitték lejjebb, csak a BTK ezen fejezetét teljesen szétverték és sok, korábban külön dolgot (pl. megrontás, fajtalanság) összevontak. aztán szerintem addig variáltak, míg sikerült összehozni ezt a hülye helyzet.


a gond egyébként nem is az, hogy egy 18 év alatti lefeküdhet egy 12 évessel (jó, erről is lehet vitatkozni), hanem az, hogy ha pl. egy 17 éves összejön egy 12 évessel, akkor 1 évig kefélhetnek nyugodtan, majd 1 évig büntetendő (mivel az egyik betölti a 18-at, a másik meg még nem a 14-et), majd lehet kefélni tovább.

ez így ebben a formában konkrétan agyatlanság.

2015. aug. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak jogilag büntetendő... Nálunk,Pécsett egy gyermekotthonban volt olyan ügy hogy 12 éves lányt vittek abortuszra,pedig akkor még 14 volt a kórhatár,aki az apa lett volna az pedig valami 50 év körüli pali... A rendőrség megjegyezte hogy nem tudják elvállalni az ügyet. Az a pedofil pedig élhetett tovább,a lány pedig valószínűleg azóta barlangot nyitott... Na ennyit az egész BTK-ról... Tisztelem a agyar rendőröket mert nagyon jók,jobbak mint sok országban,de ezt hogy lehet megcsinálni?
2015. aug. 7. 09:40
 7/10 kovpet ***** válasza:

"Csak jogilag büntetendő"


Miért, szerinted hogy máshogy lehetne büntetendő?


Az általad leírt esetben (már ha igaz) meg legalább három szerv hibázott: a rendőrség, az otthon és a gyámügy. Ha feljelentést tenne valaki (pl te), akkor ennek komoly következményei lennének, lenne pár kirúgás meg börtön.


A büntethetőség korhatára csak néhány esetben lett 12 amúgy, általánosságban maradt a 14.

2015. aug. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"12 éves lányt vittek abortuszra,pedig akkor még 14 volt a kórhatár,aki az apa lett volna az pedig valami 50 év körüli pali... A rendőrség megjegyezte hogy nem tudják elvállalni az ügyet."


a régi BTK-ban a megrontás magánvádas volt. ez azt jelentette, hogy csak akkor és csakis akkor nyomozhatott a rendőrség, ha a szülő/gondviselő akarta.

ha esetlegesen a szülő/gondviselő volt a feltételezett tettes, akkor persze nyomozhattak, de akkor vérfertőzés/kiskorú veszélyeztetése miatt indult, nem pedig megrontás miatt.


na ez ma már nincs így, úgyhogy bárki, bárkit feljelenthet ilyenért, ami nyilván sokkal jobb... de, nem.

2015. aug. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amikor változtattak lehetett róla hallani. a tv-ben és interneten is sok helyen írtak róla. Ehhez képest valóban vannak akik nem hallottak róla.
2015. aug. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tényleg elég érdekesen oldották meg... Szóval valaki betölti a 14. életévét az akkor csinálhatja fűvel-fával amíg nem lesz 18... Akkor egy 14 éves csinálhatja egy 60 évessel és egy 12 évessel,18 éves koráig. És a gyerektartás hogy működik ilyenkor? Maradjunk a 14. évesnél. Ha tőle terhes lesz egy 12 éves vagy egy 18,vagy pedig egy 50 éves,akkor ugye senkit sem állítanak bíróság elé,kivétel talán gyerektartási ügyben. De ilyenkor hogy működik? Ilyenkor a szülőnek kellene fizetni addig amíg a gyerek az általa kívánt tanulmányokat befejezi (pl:diploma)függetlenül attól hogy egy 12 éves kislány lett terhes vagy egy 50 éves gilf?
2015. szept. 20. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!