Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Ennek van valóságalapja vagy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennek van valóságalapja vagy csak én gondolom?

Figyelt kérdés

tényleg igaz hogy mi MAGUNKAT máshogy látjuk mint MÁSOK minket?

szóval valaki azt gondolja/látja magáról hogy ő nem néz ki jól, rossz kisugárzás, stb. mások meg nem gy gondolják?

a kérdés spontán jött nem magamat akarom igazolni, csak érdekelne más mit gondol a dologról.


2015. dec. 8. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, másképp látjuk. Ez pl az anorexia alapja: egy csinos lány kövérnek látja magát.
2015. dec. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen. Én egy csomó ideig csúnyának láttam magamat, aztán elkezdtem iskerkedni és egy csomó pozitív visszajelzést kaptam (mondjuk negatívat is, de nem tetszhetek mindenkinek). Egy idő után pedig elkezdtem én is jóképűnek látni magamat.
2015. dec. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 nálam pont fordítva van.:/
2015. dec. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fene tudja. Alapja biztos van, de szerintem az van, hogy minden apróságot ami nem tatszik magunkon, így reagálunk le. Van aki jóképűnek, csinosnak látja magát, és az is.

Na meg, nem tudhatjuk, kinek, milyen arcszerkezet tetszik. :D

2015. dec. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez egy érdekes dolog, mert a önszuggesztiónak nagyon erős hatása van, amit te akarsz elhitetni másokkal azt fogod kifelé is sugározni. Így lehet elveket kialakítani és aztán elhitetni másokkal is adott esetben.

Van egy barátom, aki pl. nem volt egy adonisz és azt mondta, hogy ha elhiteti a nőkkel , hogy ő magabiztos és érdemes vele foglalkozni, akkor ez így is lesz. Azóta olyan gördülékenyen csajozik, hogy hihetetlen. Ettől persze még jobban megnőtt az önbizalma.

Erről szól az agykontroll, az NLP terápia..


És vannak a lelki betegek, akik önmagukkal nincsenek tisztában, azért lelki betegek..sokszor nem elfogadás miatt elkezdenek védekezni a környezetükkel szemben és másnak mutatni magukat, egy idő után viszont már önmaguk sem tudják, hogy a tudatalattijuk mit diktál, mert ez elhomályosodik. És kavalkád alakul ki.Ez egy összetett kérdés..

2015. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Többnyire igen. Nagyon fejlett önismeret kell hozzá, hogy objektíven tudd magad látni. Inkább az jellemző, hogy valaki sokkal kritikusabb magával, mint mások vele, és rosszabbnak is gondolja magát, vagy sokkal jobbnak, másokkal kritikusabb mint magával.
2015. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én látom magamban a szépséget jobban,mint mások.
2015. dec. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja de volt olyan is,hogy valaki szebbnek talált,mint amilyen vagyok.Nincs olyan,hogy objektív kép,mindenkinek más tetszik és az érzelmek is befolyásolnak mindenkit.
2015. dec. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 PearlDiver ***** válasza:

Van valóságalapja.

Az alapos önismeret, az őszinte viselkedés és kiegyensúlyozottság segíti, a frusztrációk, komplexusok és lelki sérülések pedig nagyban nehezítik, hogy reálisan lásd magad.

2015. dec. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!