Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Kiből és miért lesz prosti?...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiből és miért lesz prosti? Ismersz személyesen? Elítéled őket? Én nem. Mármint azokat, akik önként vállalják. Szerintem ez is egy munka. Nemes és közcélú. Sok férfin segítenek. Plusz sokan ebből tartják el a családjukat. Gyerekeiket.

Figyelt kérdés

2016. dec. 29. 15:15
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Manapság nyilván a szegényekből. Ha ügyesen, jó helyre születsz, akkor ez nem történik meg.


Egyébként régebben sokkal megbecsültebbek voltak.

2016. dec. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon sajnálom azokat, akik utálják ezt csinálni, de a pénz miatt (vagy igen, gyerekek, család miatt) csinálják. Szörnyű egy "szimpla munka is", ha utálod, hát még a prostitúció.


Viszont vannak szerintem olyanok is, akik szeretik csinálni. A társadalom sokakat elítél, csak mert van egy általános norma, de szerintem ez hülyeség! Ha valaki szereti csinálni, miért ne! Örülhetnek, hogy olyan dolgot csinálnak, amit nem utálnak! Ha az emberek többsége olyan dologgal foglalkozna, amit szeret csinálni, sokkal kevésbé lennének feszültebbek, és normálisabb világban élnénk.


Szóval én inkább azokat ítélem el, akik őket ítélik el, és mindenkit, aki nem úgy ugrál, ahogy ők szeretnék!

2016. dec. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Szerintem sok rosszabb munka van. Én becsülöm őket. Régen miért respektálták jobban őket? Ma miért nem?
2016. dec. 29. 15:39
 4/38 anonim ***** válasza:

Nem érek rá azon filozofálni, hogy őket el kéne-e ítélnem vagy nem.

Ha valakinek lett volna lehetősége kitanulni valami szakmát és abban elhelyezkedni, de nem tette és helyette vállalta ezt, az lustaság, az más kérdés.

Az embert egyben kell nézni a körülményeivel és a múltjával együtt, hogy valami véleményt ki lehessen róla alakítani, hogy miért is teszi most azt, amit.

2016. dec. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

4. voltam, egyébként nem tartom egy túl igényes munkának. Ha igényes akarna lenni, neki is ki kéne képeznie magát sok ehhez kapcsolódó témában. Pl. etikettet tanulni, milyen vendéggel hogyan kell viselkedni, hogyan kell a különböző helyzeteket, kéréseket, stb. kezelni, stb. Nyilván egy fadarabot is el tud bárki fűrészelni, mégis tanulják.

Én ennyiből nem tartom sokra, hogy kikerülik azt a részét, amit minden szakmánál végig kell csinálni. Kicsit-nagyon olyan bumm bele a mély vízbe, aztán olyan lesz minden, amilyen. Lefogadom, a legtöbb prosti sok alapvető dolgot nem tud a szexualitással kapcsolatban. Eleve úgy kéne belevágniuk, hogy már tudnak arról is, hogy valaki azt akarná kérni tőlük, hogy verjék el, alázzák meg, pisiljék le, vagy épp ővelük akarná tenni ezt. Szóval ehhez is azért kéne érteni, és ha már ilyen sokat kérnek a "szolgáltatásukért"? igazán tanulhatnának előtte. Hogy honnan, azt oldják meg, mert nyilván nincs prostiképző.

2016. dec. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó kérdésre: Mert ma már (többnyire) nem barbár világban élünk.

Régen élt a hiedelem, hogy a szex ugyanolyan fizikai szükség, mint a víz, az evés, vagy az alvás; vagyis hogy ha valaki nem kap elég szexet, akkor ez valamiféle káros hatással lesz rá, felrobbannak a heréi, agyára megy a hormontúltengés, belezavarodik, megőrül, meg atöbbi tudománytalan maszlag, amivel az emberek megnyugtatni igyekeztek a lelkiismeretüket.


Ma már felvilágosultabbak vagyunk, és tudjuk, hogy van az igény, meg a túléléshez feltétlen szükség között "pár árnyalatnyi" különbség. Műveltebbek is vagyunk, nagyobb rálátásunk van a világra, tehát közismertebb pld a szerzetesek élete, meg hogy hány millióan nagyon is egészséges életet élnek tudatos választásból akár szex nélkül is.

Így lassan összeomlik a szexuális "szolgáltatás" mítosza, a többi "nem-szükség hanem igény" (alkohol, dohány, drogok, stb) kiszolgálóiparával együtt: világosabb mindenki számára, hogy ezek nélkül is van élet, -- aztán hogy mégis van rá fizetőképes kereslet, az már egy teljesen más kérdés.


Plusz, ami fontosabb, régen nem volt közkeletű a család szentségéről való általános megértés, ezzel kapcsolatosan a szexuális hűség fogalma is értelmezhetetlen volt. Szinte mindennapos volt a háborús állapot, és magától értetődő volt a legyőzötteknek minden téren leigázása, kihasználása, -- úgymond az élet természetes velejárója volt, hogy ha erősebb a szomszéd, akkor megerőszakolhatja a mi családunk/falunk/közösségünk lányait. Vagyis nem volt egy erős és az aktuális ellenség számára is sérthetetlen család-fogalom. Így nyilvánvalóan értelmetlen volt azoknak az erkölcsilag-etikailag negatív megítélése is, akik, úgymond, az adot körülmények között "önként" vállalták, hogy alávetik magukat az aktuálisan erősebb/hatalmasabb/gazdagabb akaratának.


Szóval, amíg nincs szeretet, házastársi hűség, család, szülői felelősség, stb, addig nincs is mit megsérteni, tehát egy szexuális "szívesség" maximum üzleti mércével mérhető. Márpedig, ha a fizető ügyfél a pénzéért elégedett a "szolgáltatással", akkor ebből a szempontból minden rendben látszik: a dolog csak nemes és közcélú.

2016. dec. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
7%
Prosti abból lesz akinek büdös a munka... Más mentség nincs
2016. dec. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Szerintem abból lesz prosti, akinek nincsenek nagyon erkölcsei, és nem szeretne dolgozni.

Mondjuk pénzkeresésre nyilván jó. Kb 8-10szer annyit keres mint azok, akik gyárban dolgoznak, ugyanúgy végzettség és ismeretség nélkül.

Csak hát elég lenézhetőek, gyakorlatilag egy Family Guy idézet szerint egy "emberi wc" az ilyen.

2016. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Régebben a prostituált valamiféle szabad nő volt asszem, a többi nő meg a feleség szerep igája alatt görnyedt tizenéves korától, minimálisan élve ki magát szexuálisan.


Ha könyveben, filmekben nézi az ember, akkor még a 1989-es k1 ben sem ilyen lenézettek a prostik, pedig abban a legegyszerűbb csajok vannak.

https://www.youtube.com/watch?v=jxh2SeFZWiI


Hesse sziddhártájában is egy becsült nő a prosti. Meg van a nap szépe című film, abban is valami izgi dolog és kicsit vágyik erre a másik nő. És ezek is húszadik századiak. Régebben még inkább becsült volt. Lehet azért is, mert a nőknek nem volt szavuk. És ugye ma is inkább a nők utálják a prostikat.

2016. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%

"Prosti abból lesz akinek büdös a munka... Más mentség nincs"


Vagy abból, akit a családja rákényszerít. Vagy abból, akit az élet kényszerít rá...

Attól, hogy neked van választásod, nem biztos, hogy mindenki olyan szerencsés.

2016. dec. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!