Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A feleségemnek szexfobiája...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségemnek szexfobiája van, voltunk terapeutánál, megértem a multbeli traumáit, de belepusztulok az intimitás hiányába. Kiút?

Figyelt kérdés
Kérem csak olyanok irjanak, akik legalább 10 évet lehuztak hüségesen jóban és nagyon rosszban is egymás mellett, és tudják, hogy mit jelent terheket hordozva állni egymás mellett.

2017. ápr. 2. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Feleségül vetted, és lehúztál kb 10-13 évet intimitás nélkül? Jó nagy lúzer lehetsz :D
2017. ápr. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez érdekesnek hangzik és egyben nagyon szomorúnak!

Mesélnél? Egyáltalán nem volt még nemi aktus köztetek? És amikor megpróbáltál felé közeledni, mit tett?

2017. ápr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden elismerésem a tiéd :(
2017. ápr. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Ha nincs gyerek, akkor maradjatok barátok, támogasd, de váljatoj el. Az intimitás ugyanolyan mint az étel vagy az ital. Szerintem. Bár lassabban pusztulsz el a hiányától. Egy férfi ismerősöm volt ilyen helyzetben mint Te. Megpróbálta ezt az elemi szükségletét mástól megkapni. Nem volt felhőtlen a pótlás, mert ugyan annyira kínlódott több mint 10 éve, hogy a lelkiismeret furdalását ugyan le tudta nagyjából győzni, de szabadon megélnie jobb lett volna. Nem gondolom normális szerető párkapcsolatnak azt, ahol az egyik fél nem kap "inni", pedig szomjas, es a másik ezt elfogadja vagy el is várja tőle. Ez szeretet? Bármennyi nehéz együttes küzdelem is volt a múltban együtt.
2017. ápr. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 veinig ***** válasza:
Szia! Mit jelent az intinmitás hiánya? Hogy a szex csak b...ás? Hogy nincs soha egy simogatás, ölelés, csók? Vagy egyáltalán nincs szex? Ha az első, akkor írj rám priviben, azzal sajnos én is szembesültem, szívesen segítek.
2017. ápr. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#4-es jól mondja, bár én nem válnék el. Mert ha jó a kapcsolat és tervezetek közös gyereket (ahhoz nem kell élvezetes szex, csak egy gyors 2 perces menet amíg a sperma bejut), akkor nem kell elhagyni egymást, főleg ha jól működtök együtt párkapcsolati szinten. A szex hiánya viszont létszükséglet. HA ő nem tudja megadni neked, akkor engedni kell téged. Nyitott házasság.

Le kell fektetni a szabályokat, hogy mit lehet, és hogyan.

Pl. ne vidd fel a közös lakásba, meg autóba, hanem oldd meg a csajnál vagy vegyél ki szobát, esetleg menj prostihoz (ha ez neki belefér), persze ennek akkor költség vonzata is van, és azt sem árt meghatározni, hogy mégse keféld el a családi vagyont, és megbeszélés kérdése, hogy erről kussolsz otthon, netán ha tudja is hogy hova mész akkor is tartod a látszatot és hazudod, hogy a haverokkal mész sörözni, vagy épp ellenkezőleg, előre szólsz, hogy hol leszel, attól függően, hogy neki mi a jobb.

Tehát a megfelelő játékszabályok mentén egy nyitott kapcsolat megoldható.

De ez a B-terv legyen. A terapeuta nem egy-két alkalommal fogja megfejteni a szexfóbia okát. Ahhoz alaposan fel kell tárni a feleséged múltját. Érte esetleg erőszak, vagy iskolában (iskolatárs, tanár, nevelő) vagy családtag molesztálták e, mert lehet ebből fakad. Vagy kisebb korában érte e olyan behatás, akár betegség, akár bármilyen fizikális, vagy lelki trauma, ami a nemiséghez köthető. Pl. oviban fiúk kicsúfolták, hogy nekik van farkuk, neki meg nincs (tipikus kasztrációs trauma, mert úgy éli meg, hogy ő kevesebb, mert nincs farka, hiszen még nem tudja, hogy miért is különböznek), stb.

Ezt egy jó pszichológus fel tudná deríteni, akár regresszív hipnózist is alkalmazva, felszínre lehetne hozni a trauma élményét és azt lehetne kezelni.

De ha tényleg nem lehet megoldani és túllépni a fóbiáján akkor elő lehetne venni a B-tervet. Akár házassági szerződést is köthettek (azt nem kötelező a házasság előtt megkötni) amelybe lefektetitek a nyitott kapcsolat szabályait, hogy egyértelmű legyen mi az ami nem válóok és nem hűtlenség és mi az ami már az. Így te is tudod tartani magad hozzá de mégis élvezheted a szex örömeit, neki pedig nem kell magára erőltetnie a szexet.

2017. ápr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Akkor miért mentél hozzá?
2017. ápr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Két hónap telt el, tanulságos, hogy mi történt azóta. Kezembe került egy könyv: Merj szeretni címmel. 40 napon át, minden nap valami szeretetteljes dolgot kell tenni a társad felé, függetlenül attól, hogy viszonozza-e vagy sem. Végig csináltam a könyv gyakorlatait. Feleségem azóta volt többször is egyéni terápián, én is megyek hamarosan. Sokat javult a kettőnk közötti kapcsolat minősége. Hihetetlenül észnél kell lenni, amikor beszélgetünk, hogy nehogy valami automatizmus bedaráljon, és folyton a bizalmat és a reményt éltetni. Nagyon szép előrejutások, aztán iszonyatos falvakarós, kétségbeesett visszaesések. Lassan gyógyulunk. Ez egy nagyon hosszú folyamat. Rengeteg türelem kell hozzá. Valaki kérdezte, miért vettem feleségül? Mert akkor amikor megismertem, a traumáit szexuális túltengéssel kompenzálta akkoriban. Aztán ez átcsapott pont az ellentétébe. Teljes zárásba. Gyógyulnia kell a szülők felé való viszonynak (az apa és anya felé érzett negatív érzéseit rajtam éli ki.) Megkeresni a saját felelősségem, miért pont én kerültem ebbe a helyzetbe. De azért most is úgy megyek lefeküdni, hogy a falat kaparom. Hát itt tartunk. De szeretem őt, és bízom magunkban. Hát ha valaki ezt végig bírta olvasni, megérdemli minden elimserésem. Köszönöm a megtisztelő figyelmét.
2017. máj. 27. 22:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi is köszönjük..!
2022. szept. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!