Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Szeretnék cölibátust fogadni...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék cölibátust fogadni nőként, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

Bunkó válaszolók kíméljenek.

Szeretnék egy jó ideig önmegtartóztató életmódot élni, legalább egy évig. Mégis hogyan iktassam ki a kísértést az életemből? A hasznos válaszokat köszönöm szépen!



2017. máj. 2. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A kísértést, nem tudod kiiktatni, hacsak nem vonulsz el a világtól.


A cölibátus lényege, hogy valóban akarod és ehhez, meg van-e a kellő akaraterőd.

2017. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

már kerültem kísértésbe többször de hálistennek tudtam nemet mondani.

kinek hogy sikerült fenntartani ezt az állapotot?

2017. máj. 2. 13:04
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vallásos indíttatásból, vagy egyfajta böjtként? Ha vallásos indíttatás, akkor a lelki gyakorlatok biztos segítenek benne. Viszont ha arra gondolsz hogy ne gondolj a kísértésre, akkor tuti arra fogsz gondolni. Úh foglald el magad vmivel. Kapálj, olvass, alkoss
2017. máj. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

részben vallásos indíttatás, részben önmagam felé irányuló kérelem.

köszönöm a tanácsot!

2017. máj. 2. 13:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak akaraterővel, önmegtartóztatással lehet. Különben mi értelme?

A kísértést ne is akard kiiktatni, mert az jóval egészségtelenebb lenne bárminél, és elég boldogtalan lennél hosszabb távon. Pont az a lényege, hogy megvan a kísértés, de te elutasítod.

2017. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lassmich Ruhe ***** válasza:
Pont az az értelme, és az tesz erőssé, hogy ellen tudj állni a kísértésnek, nem az, hogy magát a kísértést iktatod ki az életedből (ami szerintem szinte lehetetlen is a mindennapjainkban).
2017. máj. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van, a kísértés ott marad, attól szép, hogy a te saját akaratod irányítson, ne az ösztöneid...Osho írta: elmehetsz világgá, de a legnagyobb gond, hogy te magad mégis ott leszel. Kitartás és vasakarat....
2017. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat, és tényleg mióta napi szinten elalvás előtt a Bibliát olvasom, jobban ellenállok a kísértésnek, erősebb vagyok. Ezen gondolkodtam délután.

Kedves utolsó, engem nem érdekel a figyelemfelkeltés.

2017. máj. 2. 15:47
 9/11 anonim ***** válasza:
nem nehéz egyébként, akaraterő. én mondjuk nem vallási okokból, de ha úgy tetszik cölibátust fogadtam. nem kényszerből, saját kútfőből. ha előtte nagyon sok fiúval/férfival voltál, nehezebb lehet, de ha nem hozott lázba nagyon előtte se a dolog, akkor fika egyszerű. csak keress valamit, akár a Te esetedben a Bibliát, ami leköt, erőt ad, megfog, beránt (ha hobbi esetleg).... :) sok sikert kívánok neked.
2017. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszt! :)
2017. máj. 5. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!