Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Mi a különbség a szexkapcsolat...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a szexkapcsolat és a párkapcsolat közt?

Figyelt kérdés

Abban gondolom mind egyetértünk, hogy a szex a legtöbb, amit egy embernek tudunk nyújtani. Annál több nincs. Na már most, az ésszerűség azt diktálja, hogy a legtöbbet magamból csak annak adom, akit szeretek.


Akit szeretek, azzal szeretkezem, utána összebújás, cirógatás, stb, ez mind okés.


De olyan sokan annyira magától értetődően nyilatkoztok itt a szexkapcsolatokról: szex, simogatás, összebújás stb.


Mi a különbség?


Nincsenek benne érzelmek? Már hogyne lennének. Már azzal, hogy simogatom, örömet akarok szerezni az illetőnek. És a szexhez sem önzően álltok hozzá gondolom, hanem igyekeztek, hogy a másiknak is jó legyen.


Párkapcsolatban is, és szexkapcsolatban is. Mivel nyújtotok többet a párotoknak, mint egy szexpartnernek fizikailag? Megcsókoljátok szájon? Sovány vigasz... a szex sokkal bennsőségesebb mint egy csók, amiben részesítitek a szexpartnert és a partnereteket is.


Nem az van a háttérben, hogy a mai világban az emberek gyávák felelősséget vállalni egy ember iránt? Ezért már az elején megegyeznek, hogy "párszor lefekszünk, jó lesz, de ne várj tőlem semmi olyat, hogy hű legyek hozzád, előbb-utóbb úgyis doblak, mert nem merem vállalni a tetteim következményét. De azért dugnálak párszor, oké?"


Nekem úgy tűnik, hogy a gyáva, felelőtlen emberek, akik nem merik vállalni a felelősséget a tetteikért, azok magyarázzák be maguknak ezt a szexkapcsolat dolgot, hogy ez nem párkapcsolat. Valójában véleményem szerint ugyanaz, mivel ugyanúgy a legtöbbet adod magadból a feleknek, és itt is, ott is vannak érzelmek, csak aki nem meri ezt vállalni, az nevezi a dolgot szexkapcsolatnak. Egyedül én látom így, vagy van más is?


2018. jan. 13. 00:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezen én már sokat gondolkodtam és érint is a dolog. Ha gondolod, írj privit és leírom neked majd. Most megyek aludni mert késő van.
2018. jan. 13. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

A szex a legtöbb, amit egy embernek tudunk nyújtani?????? WTF???

Már másfél éve szexkapcsolatom van, nincs semmi érzelem. Csak akkor járunk össze, amikor szexelünk. Nem eszünk együtt, nem alszunk együtt, nem bújunk össze, nem csinálunk közös programot, nem nézünk együtt tévét. Kizárólag szex, és ennyi.

Nem vagyok sem gyáva, sem felelőtlen. Pusztán nincs kedvem ahhoz, hogy valaki újra eltaposson. Voltam megcsalva, átverve, megverve, meglopva, megalázva. Rohadtul nem hiányzik egyik sem. A srácnak megfelel, nekem megfelel. Ez sem nem gyávaság, sem nem felelőtlenség. Milyen felelősséget kellene vállalnom egy másik ember iránt? Ez nem a kisherceg története.

Egy szexkapcsolatban nem a legtöbbet adom magamból. Hiszen a legtöbb, amit adhatok, az nem szex. Hanem a szeretetem, az odaadásom, a figyelmem, az időm, az életemnek egy része.

Rohadtul el vagy tévedve.

2018. jan. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A szereteted kicsúcsosodása a szex. Nekem sokkal intimebbnek tűnik lefeküdni valakivel, mint együtt tölteni egy szép napot. Szóval a szex az semmi, azt egy random hímmel lerendezed oszt' cső?


Nagyon fel van borulva a sorrended szerintem... Az ideális véleményem szerint az lenne, ha megismernénk egy embert, randizgatnánk, és csak akkor jönne a szex, miután alaposan megismertük egymást.


De semmi udvarlás, semmi ismerkedés, csak szex számomra nem okés. Nagyon át vannak ugorva a természetes lépcsőfokok...


Említetted, hogy kihasználtak, eltiportak, megcsaltak, stb.

Sajnálom. Tényleg... rossz srácokra találtál rá, nehéz a mai világban normálisat találni.

Én nagyon odakivánom Neked, hogy a kövező srác akivel összesodor a szél, normális legyen és megbecsüljön.


De az volt a gond hogy, megjártad a fiúkkal mert nem szerettek, erre most odaveted magad egy kapcsolatba, ahol csak ösztönökről szól?


23/F

2018. jan. 13. 05:16
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező, te most tényleg azon háborogsz, hogy élnek mások? Ha neked egy szexkapcsolat nem fér bele az értékrendedbe (egyébként nekem sem), akkor ne csináld, járd végig a lépcsőfokokat és élj úgy, ahogy jónak tartod. Viszont engedd meg, hogy más is így tegyen, még ha másképp is gondolja a dolgokat. Mit ártanak neked ezzel?

Olyan párt egyébként nem szeretnék magam mellé, aki azt gondolja, a szex a legtöbb, amit számomra adhat. Nekem sokkal többet jelent, ha figyel rám, érdekli amit mondok és számíthatok rá a bajban.

Egyébként szerintem ez különbözteti meg a szexkapcsolatot a párkapcsolattól, mert ott ezek a dolgok többnyire nincsenek meg.

2018. jan. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp gondolkodik. Neked a szex minden kiteljesedése, nekem biológiai szükséglet. Szerencsére van párkapcsolatom.

De van, aki bármi miatt nem akar kapcsolatot, mint pl. a fentebbi válaszoló. Vagy csak nagyon elfoglalt mondjuk, és nem fér bele az életébe egy párkapcsolat.

De attól a biológiai szükséglet még fennáll. A nőknek ilyenkor ott a vibri, a férfiaknak meg a kezük, vagy a prostik.

Vagy ezek a nők és férfiak egymásra találnak. Ebből fognak születni a szex kapcsolatok.

Egy párkapcsolat ennél jóval több. Ott már az életemet osztom meg a partneremmel, nem csupán a testemet.

2018. jan. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
13%
Párkapcsolatban a férfi szerelmes, szexkapcsolatban a nő.
2018. jan. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kösz mindenkinek a válaszát és a nézőpontjának megosztását.

És elnézést az előző hozzászólásom helyesírásáért.

2018. jan. 13. 10:23
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
A szexkapcsolat a párkapcsolat felelősségét fel nem vállaló, szexuális igényeiket kiélni akaró emberek testi kapcsolata. Sokuk nem is alkalmas igazi párkapcsolatra, mert hiányzik belőlük az érzelem, empátia, felelősség,stb.
2018. jan. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
Egy parkapcsolatnak nem a csucsa a szex. Es szerintem az regen rossz ha azert van valaki parkapcsolatban hogy szexelhessen. Rengeteg mas is felmerulhet ket ember kozott amit az egyik a masiknak adhat. ajanlom olvasd el az 5 szeretetnyelv c. konyven Gary Chapmantol. Sok sikert hogy tovabb lass az orrodnal kedves kerdezo
2018. jan. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
annyira orulok, hogy van meg normalis gondolkodasu ember a foldon. Nagy respect a kerdezonek.
2018. febr. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!