Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Vegán életmódra való áttérés...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vegán életmódra való áttérés okozhat libidó csökkenést?

Figyelt kérdés
5 napja tértem át egyik pillanatról a másikra, és azóta érzékelem. Pedig figyelek rá, hogy minden tápanyagot bevigyek és szedek vitamint is.

2018. márc. 14. 21:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Bár én nem vagyok vegán, csak a szénhidrátbevitelre kezdtem el figyelni, eleinte engem is teljesen kinyírt libidó szempontjából... :S Ami jó hír, hogy ha nem hagyod abba, 1-2 hónap és minden a helyén lesz.:)
2018. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Nyilván. Éhezés közben a test miért lenne energikus? Az egyensúly felborulása kihat a hormonháztartásra is, olvass utána!
2018. márc. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem inkabb novekszik az egeszsegesebb etkezestol
2018. márc. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
A vegán életmód nem egészséges étkezés egy ember számára.
2018. márc. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
36%
Aki vega, nem sok fehérjét visz be. Pedig azért az is kell, viszont a zöldségek gyümölcsök is. Inkább a sok vöröshús nem kell.
2018. márc. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A fokozatosság a lényeg, az pedig nálad eléggé kimaradt. A tested egyik napról a másikra nem tudja tartani a nagy változással a lépést, így nyilván megterhelő neki. Én két évig voltam vegetáriánus, most egy fél éve vagyok vegan, közte pedig volt egy kb egy hónap amikor átvezettem, ergo szép lassan elhagytam a tojast, tejtermékeket stb. Mondjuk a tejes dolgokat régen se szerettem, de nem lényeg. :D Szoval en azt tudom mondani, hogy ésszel es mertekkel, fokozatosan! Ha van instagramod esetleg kövesd be a "vegan in numbers" oldalt, meg facen is sok infót talalsz. :)

Ui.: Fel év tapasztalata: Jobban érzem magam, nem pattogok ugy ki, es ami nekem a legfontosabb: Beállt a ciklusom. Évekig szenvedtem vele, hogy hol meg volt hol nem, de sokszor 40-50 nap volt két mensi közt. Rettenetesen zavaró volt, nőgyógyászok százait bejartam, hogy mi a baj, verkep, u.h, stb es semmit nem tudtak mondani. Folyamatos stresszben éltem, hogy mikor jon meg ha megjon, es megjon, volt olyan, hogy ket hónapig ne volt semmi, máskor egy honapban kétszer is.. Es mióta teljesen vegan vagyok, 40-42 naponta mindig megjon, ami nagy szo, mert mióta az eszemet tudom ossze-vissza volt. A libidom nekem nem csökkent, semmi drasztikus változást nem tapasztaltam, sőt. :)

Sok sikert!

19L

2018. márc. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bármilyen életmódváltásba kezdesz a lényeg a fokozatosság és akkor nem lesz megterhelő a szervezetednek.
2018. márc. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Március 9 óta csinálom. Akkor most vegyek vissza a tempóból, és egyek néhány tejterméket és tojást is, aztán majd lassan arról is álljak le? Vagy ha már ilyen brutál módon belevágtam, akkor várjak, és 1-2 héten belül beleszokik a szervezetem.

2018. márc. 14. 23:36
 9/13 A kérdező kommentje:
Bár pszichésen nagyon nem esne jól
2018. márc. 14. 23:38
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

ha össz kalóriában nem kevesebb mint a régi étrend,akkor nem indokolt.

drasztikus libidó csökkenést a diéta,eltúlzott kalória deficit-éhezés-és cink hiány szokott okozni.

2018. márc. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!