Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » Miért ítélik el az emberek a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik el az emberek a nyitott kapcsolatot?

Figyelt kérdés

2018. jún. 23. 09:33
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Nem ítéljük el. Akinek erre van igénye csinálja. Úgyis addig tart mint a nyári zápor, mert szexen kívül, nincs ami összetartsa.

Mindamellett azért vagy kapcsolatban valakivel, mert őt szereted. Nem csak a szex végett, hanem mert kiegészít, megért, segít, melletted van, jó társaság. Ezek megmaradnak akkor is, ha már idősebb korban megszűnik a szexuális vágyad. Ezért egy mongám kapcsolat, mindig értékesebb, és tovább tart mint egy poligán...

2018. jún. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%
Azért, mert alapjában véve egy kapcsolat két ember szövetsége, amibe nem fér az bele, h kifelé is tekingetnek, ha olyan a szitu. Sokan nem tudnak mit kezdeni azzal, h kívülállók is részesüljetnek egyik, vagy másik félből időnként. Én sem tudnám elfogadni, h a párom időnként mással is akarna lenni (nekem meg nincs erre igényem a párom mellett), és nem azért, mert ki akarom sajátítani, hanem mert nem tudnék együtt élni azzal, h más férfiak ledegradálják egy darab hússá, hiszen, ha velem van akkor mással nincsenek érzelmek, maximum csak vonzódás, és testiség. Ez pedig kevés. Mindenkinek vannak vágyai, fantáziái, de szerintem, ha ezt nem a párunkkal akarjuk kíélni, akkor legyen már annyi önkontroll, h megmaradunk fantázia szintjén velük.
2018. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
Nyitott kapcsolatban azok élnek akik gyávák kilépni valami miatt: közös vagyon, gyerek, társadalmi normák. Az ilyen embereket már nem köti össze az egymás megbecsülése, az egymás iránti szeretet. Az én szememben az ilyen nem kapcsolat csupán együttélés.
2018. jún. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%
Jellemzően a köznép ítélkezik jobban. Magasabb társadalmi körökben mindig is természetesebb volt.
2018. jún. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mert ez kultúrafüggő. Nálunk nem szokás, ennyi. De a szokások meg ugye nem kőbe vésett dolgok...
2018. jún. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

Ne ez jó ez a kérdés :-)

Soha neméltem a társadalmi normák, szokások, és berögződéseknek. És soha nem akartam senkit sem birtokolni :-) Vagyis akkor és oda ment a párom ahova akart. Sztem még mindíg jobb akár nyíltan akár titokban nyitott kapcsolatban élni, mint otthon idegeskedni és nem megélni a vágyainkat, csak valamiféle kultúrához és hasonlókhoz kötődés miatt.De az meberek többsége ugye tulajdonlást akar, legyen szó a másikról, vagy vagontétgyakról, hogy enyém tied stb stb.

Én meg az "éljük ki-meg a vágyainkat nyíltan" híve vagyok, sokkal nyugodtabb kiegyensúlyozottabbak leszünk mindketten hosszútávon.

2018. jún. 24. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A szerelemnek nincs mértékegysége és nem is mérhető. A másik ember érzelmeinek mélységébe sem látunk bele, így mindenki a saját korábbi tapasztalataiból indul ki. Aki még nem élte át a szerelem igazi mélységeit, viszonyítási alap híján az is azt hiszi, hogy az ő szerelme az igazi, és nem is érti, mit kell ezen annyit rugózni. Nekem közel 50 - mint utólag kiderült, felejthető - kapcsolatomba és egy elrontott házasságomba került megtalálni azt a nőt, aki az élet minden területén társam, és akivel a szerelem olyan feneketlen bugyrait jártam meg, melyek létezéséről korábban sejtelmem sem volt, pedig jópárszor hittem azt, hogy révbe értem.

Nem mondom, hogy ez a jó, ez a követendő. Csak azt mesélem el, hogy nem illünk össze mindenkivel egyformán. Nem tudunk mindenkit egyformán szeretni, és nehéz megtalálni azt a személyt, akivel minden klappol. Ráadásul nehéz és kényelmetlen a társkeresés útja. Érzelmi viharok, remények, csalódások kísérik, így nem csoda, hogy a legtöbben leragadnak a harmadik-negyedik próbálkozás után, feladják, mondván, nekik ezt dobta a gép. Aki pedig nem találta meg az igazit, aki még senkinek sem volt az igazi, az nem érti, hogy az igazi szerelem a világ legönzőbb érzelme. Mindent a párunktól akarunk, kapni és mindent a párunknak akarunk adni. Ő a mi PÁR-unk, vele vagyunk egy PÁR, és ebbe nem fér bele harmadik személynek még az árnyéka sem.

Szóval szerintem aki nyitott kapcsolatban él, az, noha azt hiszi, nem igazán szerelme. Ez nem az ő hibája, csak még nem találkozott azzal a személlyel aki mellett fel sem merül benne, hogy esetleg más is létezik ezen a sárgolyón.

2018. jún. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!