Kezdőoldal » Szexualitás » Heteroszexualitás » A nők alapvetően miért alacson...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nők alapvetően miért alacsonyabbak, kisebbek és gyengébbek, mint a férfiak?

Figyelt kérdés
2018. dec. 15. 17:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Azok alapján, amit én tanultam: Evolúció és munkamegosztás.

A nő dolga az utódok világra hozása, felnevelése, táplálása. Az ember nem magányos farkas, az ősember csoportban élt, ahol a nők a gyerekekkel együtt voltak a nap folyamán. Bogyókat gyűjtöttek, meg a gyerekekre figyeltek. Elvileg ezért van az, hogy a nők egyszerre több dologra is oda tudnak figyelni és jobbak a kommunikációs képességeik, mert erre volt szükségük a feladatuk során.

A férfiak feladata a vadászat, a csoport (és a családjuk, az utódok) megvédése, az egymás elleni harc. Nagyobbak, általánosan erősebbek és jobban fókuszálnak egy adott dologra, mert így sikeresebbek voltak egy ragadozóval (meg a prédával) szemben, mint egy kisebb alkatú és gyengébb nő. (Ezért is van az, hogy a nők általában a nagyobb, erősebb férfiakat szeretik, bár ma már nem biztos, hogy ez így van..)


Más állatoknál is ezt látod. Az a fél, amelyik vadászik és zsákmányt ejt, megküzd a riválisokkal, védi a területét meg a falkáját, nagyobb szokott lenni a másik nemnél. Általában ezek a hímek. A harcnál előnyösebb egy nagyobb termet, a több erő és izom, az agresszió, mint a kis termet, ami meg se félemlíti a riválist.

2018. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%

Ha tévednék, javítsatok ki nyugodtan.

#1 voltam

2018. dec. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Drazicc ***** válasza:
96%
Jó az elméleted, de melyik volt előbb? A férfi elkezdett vadászni, nehéz fizikai munkát csinálni attól lett nagyobb/erősebb, vagy azért mert nagyobb/erősebb volt rá esett a nehéz fizikai munka feladata?
2018. dec. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

A tyúk meg a tojás...

Jót kérdeztél.

2018. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Genetika
2018. dec. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
47%

Nekem is kb. az jutott eszembe, mint a #3-asnak: ha azért esett a férfira a harc, a vadászat és a védelmezés feladata, mert eleve erősebb volt, az érthető, csak nem válasz az eredeti kérdésre, tehát arra, hogy voltaképpen mitől is vált erősebbé. Ennyi erővel a nő is válhatott volna, érted. Ha továbbfűzzük a gondolatmenetedet, mondhatjuk, hogy egy terhes nő, de talán főleg a magzat életét veszélyeztette volna, ha az anya került volna a „csatatérre”, viszont az oroszlánoknál gyakorlatilag ez történt, pedig nincs vasból a nőstényegyedek méhe. Én amúgy arra is tippelni merek, hogy a természet lehetővé akarta tenni a férfiak számára az erőszakolást, mert így garantált volt a reprodukció abban az esetben is, ha a nő esetleg nem talált egy jelentkezőt sem eléggé „alfának” ahhoz, hogy közösülni óhajtson vele, de persze nem vagyok biológus, szóval ez csak találgatás.

Btw, ez miért Szexualitás kategória? :D

2018. dec. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Én ezt nem vettem észre ,hisz ők egyenjogúnak tartják magukat velünk férfiakkal...


F/42

2018. dec. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mert aki kisebb termetű, az kevesebb jogot érdemel, vagy mi?
2018. dec. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ez már az emberré válás előtt ki kellett hogy alakuljon, ugyanis ha megfigyeljük például a gorillákat, vagy csimpánzokat, náluk is a hímek a nagyobbak és erősebbek.
2018. dec. 16. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a vadászattól vált erősebbé,mert az y kromoszóma és az androgén hormonok hatására alakulnak ki a nemi jellegek.Tehát nem kell vadásznia,hoy erősebb legyen.A férfiak izmosabbak
2018. dec. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!