Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Aki homoszexualitása miatt...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aki homoszexualitása miatt lesz öngyilkos, az pontosan miért is?

Figyelt kérdés

1. Társadalmi, szülői nyomás, kirekesztés miatt


2. Nem tudja elfogadni, hogy nem az ellenkező nemet szereti, nem élhet úgymond "hagyományos családmodellben".


Nyilván mindkettőféléből van, de melyik a gyakoribb szerintetek?



2019. aug. 16. 19:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az első.
2019. aug. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kirekesztés miatt. Azért mert azt érzi, hogy egyedül maradt és senkivel nem beszélhet az érzéseiről. Azért mert fél, hogy ha kiderül akkor el fog veszíteni mindenkit akit szeret. Barátokat, családot. Azért mert fél, hogy ha kiderül akkor mindenki emiatt fogja megítélni. Mindenki szemében csak egy "mocskos bu*i lesz" és semmit sem fog számítani az, hogy kiért mit tett az évek során. Azért mert végtelenül magányos de képtelen ismerkedni mert fél, hogy valaki meglátja, elárulja, fél, hogy futótűzként terjed a hír. Azért mert ez az egész egy folyamatos stresszhelyzetet okoz neki és ettől képtelen szabadulni. Azért mert minél tovább titkolózik annál nehezebb lesz minden nap és eljut oda, hogy már inkább örülne annak, ha nem is jönne el a következő. Azért mert a fájdalom, a félelem és a magány együttesen sokkal erősebbé válik mint a haláltól való félelem. És azért mert ezt látja maga előtt az egyetlen kiútnak.

És a legrosszabb az egészben, hogy ebből a szerettei semmit sem vesznek észre. Mert ahogy az orientációját úgy a depresszióját és az öngyilkosságra való késztetését is tökéletesen palástolja a környezete előtt. Sajnos a legtöbb esetben csak akkor derül ki amikor megtalálják a búcsúlevelet de akkor már késő...

2019. aug. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2


Ezt nagyon jól összefoglaltad. +1

2019. aug. 16. 19:49
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjuk már....!!!!!


Azérz vonulgat az sok öngyilkos az utcán megbénitva a várost mert annyira el vannak nyomva.


Meg azért nem lehet még tüsszenteni melletük mert megy a hiszti meg a média....


Undoritóan viselkednek...

2019. aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kedves 3-as, próbáltam úgy megfogalmazni a kérdésem, hogy érthető legyen, de látom nem sikerült. Nem a büszke pride-os vonaglókról kérdeztem. Az még egy egyszerű melegnek is taszító, ami ott megy.
2019. aug. 16. 21:14
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos vannak öngyilkosok s még mindig világ "élményezőnyében" vagyunk magyarok ezen a téren :(

Az öngyilkosság gyávaság!

2019. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sexológus nekem ne mondja senki, hogy gyávaság. Egy öngyilkos minden csak nem gyáva. De komolyan. Csak gondolj bele, ahhoz, hogy megtegye valaki ne mondd, hogy nem kell bátorság.

Persze én sem tartom helyesnek az öngyilkosságot, de gyávának sem nevezném őket.

A kérdésre válaszolva pedig szerintem is az 1.

2019. aug. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%
Sajat maga elfogadasa is nehez lehet hogy ferfi létére férfit szeret
2019. aug. 17. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a kirekesztés, a lelki, fizikai bántalmazás miatt amit a homofób környezettől elszenvednek.
2019. aug. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Önmagukat meg azért nehéz elfogadni, mert a környezetük azt sulykolja beléjük hogy a homoszexualitás bűn, nem normális, meg ilyen marhaságokat. Ha ezt nem verik a fejükbe, akkor önmaguk elfogadása sem lenne probléma.
2019. aug. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!