Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ki jön majd a 2020-as Pride-ra?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki jön majd a 2020-as Pride-ra?

Figyelt kérdés

Ti mit gondoltok a Pride-ról?

Esetleg eljöttök a következőre?


19F/M :D



2019. nov. 24. 02:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
65%
Nem
2019. nov. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Ott lesz az új főpolgármester elvileg. Legalábbis azt mondta a kampány idején :DD én is jövőre megyek ki először , bár egyedül vonulni nem biztos hogy olyan jó lesz szal kétszer is meggondolom addig :D
2019. nov. 24. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
66%

Megmondom őszintén, én a jelenlegi formájában elítélem a Pride-ot. Számomra inkább tűnik polgárpukkasztásnak és magamutogatásnak, mintsem az egyenlő bánásmód iránt vívott harcról. Pedig én is érintett vagyok a témában.


Ennek az eseménynek elvileg arról kellene szólnia, hogy csak azért, mert valakinek olyan vágya van, ami a társadalmon belül kisebbségi viszonyban van, őt ne érje negatív megkülönböztetés. Magyarán mondva, ne rúgják ki a munkahelyéről, ne tagadhassa meg a főbérlő az albérlet kiadását, stb.


A dolog ott kezd nehéz lenni, hogy vannak olyan vágyak, amik intimek, például, hogy valaki szereti azt, ha pórázon tartja a domináns párja, szexuális aktus során használt öltözetben jelenik meg (vagyis ami senki másra nem tartozik), míg vannak vágyak, ahol elkerülhetetlen az, hogy mások is lássák - például a homoszexuális pár kézen fogva sétál, csókolóznak, amit egy normális heteroszexuális pár is megtesz az utcán. A baj az, hogy a Pride-on az előbbiek is megjelennek. Ez olyan, mintha a heteroszexuális párok azzal vonulnának fel, hogy nyilvánosan szexelnek.


A legrosszabb helyzetben véleményem szerint a transzvesztiták, transzszexuálisok és a crossdresserek vannak. Az én átkom az, hogy férfi létemre női ruhában sokkal boldogabbnak érzem magam és nagyon szeretem viselni őket. Ezt is meg lehet kétféleképpen közelíteni:

1) "csinálja a négy fal között, de ne az utcán" - ez ellen lehet úgy érvelni, hogy mindenki azt veszi fel, amiben jól érzi magát, szóval ebből a szempontból nézve diszkriminálva vagyok, mert én ezt nem tehetem meg

2) vajon ezzel a vágyammal ártok-e valakinek? Lesz, aki szerint igen, mert kellemetlen helyzetbe hozom őt, míg mások szerint legfeljebb magamat teszem nevetség tárgyává, legfeljebb lesz miről témázniuk a haveroknak, vagy jó alapanyag leszek a mémnek a neten, ha felraknak.


Ha engem kérdeztek, én egy dologra vágyom csak. Nem azt szeretném, hogy ezt elfogadják, csak azt, hogy ne bántsanak, ne verjenek meg, ne alázzanak meg azért, amiért ilyen vagyok.


És mindez szerintem abból az ember számára nem feldolgozható kettősségből vezethető vissza, ahogyan a szexualitást kezeljük. Elvégre a szexualitás tabu; belénk van nevelve, hogy nem beszélhetünk róla, de valamilyen különleges oknál fogva mégis minden erről szól. A szülők és az iskola nem ad felvilágosítást. A magyar törvények szerint már egy 12 éves is szexelhet, de persze csak 18 évesen tájékozódhat a témáról ("vezethetsz, mert érett vagy hozzá, de nem tanulhatsz meg vezetni, mert ahhoz nem vagy elég érett"), ennek ellenére minden egyes reklámban megjelenik. Vagyis nem tabu, amíg pénz van belőle, de tabu, amikor a vágyainkról van szó. Fura. És nem látjuk emiatt azt, hogy mennyire mások vagyunk. Nem vagyunk hozzászokva, hogy létezik más is a férfi-nő kapcsolaton kívül. És emiatt kezelni sem tanultuk meg a másságot.


Maga a Pride egy csodálatos dolog lenne, de egyrészt a felvonulók rossz célra használják, másrészt az emberekben szükség van bizonyos ismeretekre, hogy megértsék a jelenséget és a helyén tudják kezelni. Sajnos ez utóbbit sehol nem kapjuk meg, így hiányzik, a felvonulókból is.

2019. nov. 24. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
28%
Feltűnősködni az elfogadásért? Ez eléggé nagy paradoxon.
2019. nov. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
65%
Ha elmennék, csakis azért, hogy saját szememmel lássam, milyen arányban vannak ott jelen a magamutogató, provokáló, polgárpukkasztó, izléstelenkedő - egyébként - sorstársaim! Az ilyenek miatt járatódik le a pride! És ilyenekért is kisebb mértékben csökken a homobóbok száma... Szerintem a szervezőknek valahol ezt kellene megkövetelni a felvonulóktól...
2019. nov. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%

3.5-sel teljesen egyetértek.


Annyit tennék még hozzá, hogy sajnos a Pride és az összes többi lmbt SZERVEZET! teljesen egyoldalú propagandát, kampányt folytat folyamatosan az egyik politikai oldalnak...Ha valaki elítéli pl. az abortuszt, drogokat akkor már nem is jó lmbt ember?

2019. nov. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%
Az ellenzék ott lesz. DK a Jobbikkal kézenfogva.
2019. nov. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%

"például a homoszexuális pár kézen fogva sétál, csókolóznak, amit egy normális heteroszexuális pár is megtesz az utcán."


Szerintem a (vad) csókolózást sem az utcán kéne csinálni. Engem zavar akár hetero, akár homo. Ezt ugyanúgy láthatják kisgyerekek, akiknek szerintem ez nem való.

Én azt is ellenzem, hogy gyerekek szexuális életet éljenek 16 év alatt.

Ez az én véleményem.

2019. nov. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
14%
Fletó és Gergi ott lesznek.
2019. nov. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%
Látom, akik nem értenek egyet a magamutogatós pride-dal, le vannak pontozva! Ami azt jelenti, hogy itt több a magamutogatós felvonuló? Szomorú! Egyébként ti vagytok azok, akik közrejátszotok abban, hogy sokan nem fogadják el a melegségünket!
2019. nov. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!