Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Igaza volt annak a lelkésznek,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaza volt annak a lelkésznek, aki ezt parancsolta nekem?

Figyelt kérdés
Meleg keresztény férfi vagyok. Ne sápítozzon egyetlen homofób, begyepesedett gondolkodású sem, amikor ezt a két jelzőt együtt olvassa. Egy meleg ember nem szeretheti a Teremtőjét? És mielőtt a botránkozók elkezdenének bibliai helyekkel jönni, hogy utálatos és fertelmes az Úr szemében, ha férfi férfival hál, elmondanám és akár egymás után ötvenszer is leírom, hogy a gyenge felfogásúak is megértsék: soha nem voltam másik férfival úgy együtt, tehát nincs miért ajvékolni és levegő után kapkodni. Akkor honnan tudom magamról, hogy meleg vagyok? Hát onnan, hogy tudom, kikbe tudnék szerelmes lenni, kik tudják rabul ejteni a szívemet. Nem vagyok ábrándos lelkű tinédzser, aki majd kinövi eme rendetlen hajlamait. Már a negyedik X-nél tartok. De most lenne valaki az életemben, egy férfi, aki szintén hívő, mint én. Testies dolgokba ő sem akar belemenni, csak gyöngéd, baráti ölelésig akar elmenni. De lenne végre valaki, akihez tartoznék, akivel beszélgethetnék, akivel megoszthatnám a bánataimat és az örömeimet. Aki mellé leülhetnék és együtt nézhetnék vele filmet. Akinek a vállára hajthatnám a fejemet, amikor szomorú vagyok. Tanácsot kértem egy lelkésztől, mit tegyek. Ő kategorikusan azt válaszolta: Neked nincs jogod az ilyen jellegű boldogsághoz. Még akkor sem, ha a közösülésről lemondasz. Még a lájtos szerelmet is kerülnöd kell. Te élj egyedül és elmélkedve. Vezekléssel töltsd a napjaidat. Vezekelned kell a hajlamokért, amelyek benned vannak, még akkor is, ha soha nem élted ki őket. De ott vannak benned. - Ezt parancsolta nekem a lelkész barátom. Ezért felhívtam azt a fiút, aki életem hátralévő részét szebbé tehette volna, és azt mondtam neki, ne találkozzunk többé. Jól tettem vajon, amit tettem? Jól tettem, hogy hallgattam a lelkészre? Megmentettem ezzel a lelkemet? Valóban önkéntes örökös büntetésben kell élnem amiatt, mert ilyen hajlamok vannak bennem?

2020. ápr. 12. 21:30
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem borzasztóan káros volt, amit a lelkész barátod mondott. Inkább vele kellene megszakítanod a kapcsolatot, nem a barátoddal. Egyébként van, aki másképp áll hozzá: [link]
2020. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem. Nem kéne szégyellned aki vagy. Ha hiszel Istenben és létezik, akkor nem kéne neki mindig szeretnie? A szeretwt nem bűn, nem kell vezekelned mert szerelmes vagy, nem a szexuális orientációd tesz jó vagy rossz eberré. Hívd vissza azt aki boldoggá tenne és legyél boldog vele. És miközben nagyon boldog testi és szellemi életet élsz, és kedves vagy másokkal, és magaddal, akkor ez hogy lehetne bűn? Sehogy. Szóval szerintem nem tetted jól, és nem mond igazat a lelkész.
2020. ápr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
9%

Először is azt ajánlom a negyedik X után (menőbb vagy mint Xender Cage), hogy NE legyél hívő.

Ha továbbra is az akarsz lenni, akkor meg fogadd el, hogy a melegséged férfiként genetikai rendellenesség (selejtség), ami egyszerű dolog, és tudományosan is bizonyított.

Amúgy a teremtőt nem érdekli mit csinálsz. Azért teremtő, mert megteremtett valamit (A bibliai istennek nevezett Jahve nem teremtő, inkább pusztító, zsidó harag- és viharisten a pogány korszakukból fennmaradt istenek közül), nem pedig minden6ó. Mert ő nem az.


Van isten, van teremtő, de azt nem könyvekben kell keresni.

2020. ápr. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
76%
Rosszul tetted hogy hallgattal rá. Egyébként a biblia konkrétan nem jelenti ki hogy bűn a homoszexualitás. Ellenben kimondja szeresd felebarátodat mint önmagadat.
2020. ápr. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
13%

Jól tetted!

Nem parancsolta, tanácsot adott. Tudva, hogyha együtt élnétek, előbb utóbb elbuknátok. Ezért jobb lemondani a kapcsolatról is, mint kitenni magatokat a bűn veszélyének.

2020. ápr. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
71%
Ott kezdődik a baj hogy a vallási agyrémet komolyan veszed.
2020. ápr. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
87%

És akkor arra mit mondana a papod, hogy nálunk a főpap régóta együtt él, és szexel a káplánnal. Mondjuk nem is csoda, hisz a kispap nagyon helyes, kedves srác.

Elég sokan tudják, és nem csinálnak belőlle ügyet.

Nemrég elhelyezték a főpapot a szomszéd településre, de rendszeresen vissza jár. Ők hogy számolnak el Istennel ??

2020. ápr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
95%
Hát döntés előtt állsz - a hited, vagy a másságod. Ezt a döntést mi nem hozhatjuk meg helyetted. Bármelyiket is választod, neked kell együtt élned a következményeivel.
2020. ápr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
75%

Ohh ember.

Ahogy olvastam a kis storyd, hálát adok az univerzumnak és az összes istenségnek akikben hiszek hogy nem vagyok se keresztény, se muszlim, se semmilyen ábrahámita vallást nem követek.

De komolyan. Lehet csak a karantén és a bezártság hoznak elő belőlem eddig rejtett, enyhe szociopata hajlamokat, de egyszerűen nem tudom nem nevetségesnek tartani hogy egész életedben kűzdöttél magad ellen, és próbáltad elnyomni a vágyaid, megfosztva magad a boldogságtól, csak azért mert az istened szerint ez csúnya dolog.

(Röviden: Marha rosszul tetted hogy halgattál a pap emberre.)

2020. ápr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
A "hallgattál" igét két l-lel írjuk. Ez háromvonalas hiba. Nem is kétvonalas. Tehát durva hiba, nem egyszerűen súlyos.
2020. ápr. 12. 23:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!