Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Ha valakinek papírja van...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakinek papírja van róla, hogy HIV+, akkor köteles a szexpartnerét erről informálni vagy nem? Tehát ha elhallgatja büntethető-e?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 30. 15:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
ha te vagy HIV+, mondd el neki, ne azon múljon, hogy büntetendő -e. ez inkább erkölcsi kérdés. de szerintem felelősségre lehet vonni, ha nem mondod el.
2020. ápr. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha megfertőzöd vele a partnered akkor Btk. kategória. Ettől még az #1-esnek van igaza.
2020. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Csak sajnos a valóság az, hogy nem fogják börtönre ítélni emiatt az elkövetőt.
2020. ápr. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Marcuss05 ***** válasza:
100%

Van rá példa hogy igen. Volt egy nő aki beperelte a párját. HIV bosszú vagy ilyesmi a címe. Kovács Zoltánné a név asszem. Keress rá.


KÖTELEZŐ és amúgy azt gondolom hogy lelkiismereti téren se fair ha nem mondod el. A cigin is rajta, hogy halált okozhat. Dönthetsz. Persze azt ne hagyjuk ki hogy az azért fontos, hogy itthon ha kezelnek valakit akkor 0-ra viszik kb a vírusszámot és nagyon nagyon alacsony lesz. Így elvileg nem fertőzhet. De ezt jobban tudja aki elkapta. Én csak félinfókat ismerek.

2020. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

"HIV bosszú vagy ilyesmi a címe"


Minek ilyesmi a címe? Családi titkok epizódról beszélsz?

2020. ápr. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fertőzött és nem vagyok homoszexuális. Egy youtuber videóját láttam, ahogyan egy hozzáértővel beszél a homoszexualitásról (is). Ledöbbentem, hogy azt mondta, hogy nem köteles szólni róla az illető, ha fertőzött. Nincs joga senkinek sem játszadozni a másik életével úgy gondolom még úgy sem, ha nem tudja saját magáról, hogy fertőzött, pláne nem, ha tudja. Csak azért kérdeztem mert eddig úgy tudtam, hogy köteles szólni. Ha rábizonyítható valakire, hogy x y-tól kapta el, ez esetben miért nem büntethető?
2020. ápr. 30. 15:53
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem ért a "szakértő" hozzá.


[link]


Itt egy elég hosszú tanulmány, a 19. oldalon van a válasz a kérdésedre.

2020. ápr. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Koteles. Es nem veletlenul.
2020. ápr. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én HIV+ vagyok és minden partneremnek elmondtam. Persze, nem azzal kezdtem, hogy Helló szia Máté vagyok és pozitív, de minnél hamarabb szóba hozom és a másik eldönti akar-e valamit. Egyik ismerősöm nagyon nagyon komoly pénz büntetést kapott, mert egy pasi feljelentette amiatt hogy nem mondta el neki és ő is pozitív lett. Ez tényleg elvi kérdés is amúgy.. ez a dolog egy hatalmas stigmával jár amit nehéz viselni, szerintem ezt senki se akarja másnak.


24/f

2020. ápr. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A Btk. szerint a puszta megfertőzés súlyos testi sértésnek számít, míg az AIDS kialakulása már kimeríti a maradandó fogyatékosság bűntettét. Enyhítő körülmény, ha a fertőző mindent megtett a transzmisszió megelőzése érdekében. (ragaszkodott a biztonságos szexhez, etc)


Viszont érdemes figyelembe venni, hogy a kezelt HIV fertőzöttek vírusszáma nullázható, így valójában nem tudnak megfertőzni, de a jelenlegi jogszabályok alapján, ez nem mentesít az előző alól ha mégis megtörténik, de szintén enyhítő körülményként kezeli a bíróság.


Véleményem szerint ha ismerkedsz akkor már erkölcsi okokból is jobb a legelején letudni még akkor is ha félsz az elutasítástól, mert aki már az ismerkedésnél elutasít, nagy valószínűséggel ha szex után mondod el rosszabb.


Talán más a helyzet olyan meleg szórakozóhelyeken ahol abszolút ismerkedés/elérhetőség csere nélkül szexelnek az emberek, de a lelkiismeretével mindenkinek számolnia kell, így csak akkor szexelj ilyen helyeken is ha kezelt vagy nulla vírusszámmal, és bármi is történik ragaszkodj a gumihoz.

2020. máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!