Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Van itt olyan, aki meg van...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki meg van róla győződve, hogy a rossz anya-apa kép, vagy annak hiánya miatt fordult át a homoszexualitásba?

Figyelt kérdés
Tehát nem ismeri el, hogy úgy született, hanem a környezete tette azzá.

2020. júl. 30. 23:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Én hetero vagyok, de a homoszexualitásért a gének a felelősek, nem a sors
2020. júl. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
8%
Első, te nem vagy hetero.
2020. júl. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

De. Csak a melegek rendelkezhetnek gimis biológiatudással...?

Minden kötél szakad belinkelhetek egy Czeizel interjút, de úgy se győzlek meg

2020. júl. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
5%

Azok szoktak genetikára hivatkozni akik még nem fogadták el saját magukat teljesen és "nem tehetek róla így születem"-mel próbálják a lelkiismeretüket megnyugtatni. Ne menekülj magad elől, idővel majd rájössz nincs szükséged kibúvókra hogy elfogadd saját magad.


A szexuális preferenciák kialakulásához semmi köze a géneknek, az ún. szexuális fejődés és személyiségfejlődés során alakul ki. Legyen az hetero, meleg, vagy fetisiszta, BDSM kedvelő.

2020. júl. 31. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
91%
Rendben Pistike... Nem linkelem be, de ezt egyszerűbben is leírhattad volna. (Hacsak a kérdezőt nem érdekli, akkor majd ír.)
2020. júl. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem meleg vagy és erre támaszkodsz. Pedig egyre inkább bebizonyított, hogy a homoszexualitás nem genetikai eredetű. Felőlem linkeld be, de nincs értelme összeveszni ezen meg amúgy is úgy látom, hogy elfogult vagy.
2020. júl. 31. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Nézd... Felőlem név nélkül, ismeretség nélkül azt gondolsz rólam, amit akarsz még csak azt se mondom, hogy nincs alapja a "gyanúnak", de azért minden tiszteletem mellett: nehogy már én legyek a hülye, mert mérvadóbb egy (kis híján a magzatvédő vitaminok miatt) Nobel díjra jelölt orvos-genetikus... Akinek (nem tudom fejből melyik interjúban mondta így nem linkelem be, de ugyanabban az interjúban említette, hogy) ráadásul meleg a fia
2020. júl. 31. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát az szokott inkább lenni, hogy ha nincs magfelelő apaszerep akkor lesz a lányoknak apakomplexusuk (de ezt sem lehet így konkrétan kimondani), de nem lesznek tőle leszbikusok. Illetve az anyaszerep keresése és a nőkhöz való vonzódás is teljesen más (most megint lányokról beszéltem).
2020. júl. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal is genetika a dolog. Nekem pl egy totálisan kiegyensúlyozott családi hátterem van, mégis meleg vagyok.

Viszont annyira nem érdekel a dolog. Az pedig, hogy kimer olyan jelenteni a 4-es válaszoló, hogy ezzel az állítással csak "búrkolóznak" a melegek, hogy nem tehetnek róla... Ez mekkor baromság. Szóval akkor a 5 éves Pistike meg Katika tehet róla mert ilyen meg olyan társadalmi és érzelmi helyzetben volt/van? Na de na...

Egyébként meg a mai elfogadott álláspont az az, hogy a gének ÉS az egyéb környezeti tényezők miatt lesz valaki LMBTQ.

Mindennek a lényege az, hogy aki meleg, azt nem fogod tudni megváltoztatni. Mivel ha csak a szexuális és személyiség fejlődés állna a háttérben akkor már alig lennének melegek, mert vannak bizonyos módszerek amikkel ezt régebben "gyógyítani" akarták (hipnózis, átnevelő táborok). Kicsit (nagyon) szétszórt amit itt összehordok, de szerintem érthető.

Nem azt akarom mindezzel mondani, hogy egy gén hiba és bumm valaki meleg, de lássuk be ez az egyetlen logikus magyarázat erre. De persze ehhez mind hozzá járul amit a 4es válaszoló is írt, viszont közel sem akkora részben mint amennyi kreditet ő ad ennek a dolognak. Ez egy komplex agyi dolog, valszeg sose lesz 100%osan feltárva mint sok más ami a szexualitást érinti.


A válaszolónak pedig annyit mondanék, kötve hiszem hogy egy heteró személy környezeti hatásra, legyen az akármilyen traumatikus, random meleggé avanzsálna. Persze, biztos vannak olyan nők sajnos akiket megerőszakoltak és emiatt undorodnak a férfiaktól, ami hatására nőkkel próbálkoznak, de így vagy úgy, idővel, ha jön egy csodás férfi az életébe ez úgyis változni fog, mivel az alanyunk heteró.

2020. júl. 31. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek a fentivel!

Plusz olyan nincs hogy átfordul. Ez pont annyira igaz a melegekre, hogy nem tudok őket heteróvál változtatni, mint a heterókra, hogy nem tudsz belőlük meleget csinálni. A szexuális fluiditás pedig mindig is jelen volt. Ezt hívjuk kíváncsiságnak. Csak míg régebben egyáltalán nem volt elfogadott kalandozni, ma már az. Létező dolog, hogy egy heteró személy kipróbálja a saját nemével a szexet, de attól még nem lesz meleg. Ugyan ez vonatkozik a melegekre, 86%uk pl volt már az ellenkező nemmel az ágyban egyszer. Az már egy másik kérdés hogy ez csak megerősíti-e a személyt a saját szexualitásában vagy esetleg rájön hogy neki ez is tetszik.

2020. júl. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!