Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Van olyan, hogy valaki meleg,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan, hogy valaki meleg, biszexuális vagy transszexuális, és támogatja a melegházasságot, viszont minden másban konzervatív állaspontot képvisel, esetleg nem szimpatizál az LMBTQ mozgalommal?

Figyelt kérdés

2021. márc. 26. 12:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Sosem találkoztam még konzervatív homoszexuálissal. Olyannal egyszer, aki nem vállalt közösséget az LMBTQ-val, mert bohóckodásnak tartotta.
2021. márc. 26. 12:27
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Én pl.
2021. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
Vannak pedig többen konzervatívok. Azt viszont nem értem amikor valaki egyszerűen alapvető emberi jogokat (pl hátasság) nem akar magának.
2021. márc. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%
Én például melegként sem a házasságot, és különösen az örökbefogadást nem pártolom. Előbbi csak egy papír, utóbbiról pedig eléggé sarkos véleményem van.
2021. márc. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Én személy szerint homoszexuális párkapcsolatban élek viszont gyakran elborzadok azon, hogy egyesek mit képesek művelni az LMBTQ csoportok nevében. Nagyon szomorú de ma a sok általánosítás és negatív megítélés miatt LMBTQ-hoz tartozni és büszkén nyilvánulni meg tagként egy nagy felelősség is. Mert az hogy én egyedül mit teszek büszke biszexuálisként mások előtt, kihat még 100 biszexuálisra. Ha valakinek én azt mondom hogy felváltva dugok fiút is lányt is pedig kapcsolatban vagyok mert nekem ez az igényem. A kevésbé informálódottak innentől azt mondják hogy huu a biszexekbe ne bízz meg mert nem képesek a hűségre. (Ez most csak egy szemléltető példa volt.) Vagy a Pride-on egy jockstrapban táncol, maga mögött pórázon húz egy kutyafétismaszkos embert egy meleg srác és közben hangosan kiabálja az ellentűntetőknek, hogy mi jót csináljanak vele, ez alapot ad arra hogy arra asszociáljon a tudatlanabb ember, hogy na ezek a melegek... pedig az hogy milyen fétieseid vannak az nem a szexuális irányultságodhoz tartozik, ugyanúgy lehet kutyafétise a heterónak is, csak nem vonul le a maszkjában pórázon (általában :) )

Pedig mint ahogy az LMBTQ társadalomban úgy a hetero társadalomban is van hülye és kevésbé hülye és normális világban nem lenne ekkora felelősséged, de most még nem tartunk itt.

Ezért szomorú sokszor nekem az, hogy ha mondják, hogy "jé, nem gondoltam volna rólad hogy te is meleg/biszex vagy... nem is vagy olyan" mert az jut eszembe, hogy jézusom milyen kép élhet ennek a fejében rólunk.

Rövire zárva én jobban örülnék ha a Pride lényege az eredeti értékeinek visszahozása lenne(amitől már eltávolodott) és hogy megmutassa, igen is hasznos részei vagyunk a társadalomnak, főleg ha megengedik nekünk, hogy önmagunk legyünk.

2021. márc. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A házasság szerintem én csak egy felesleges papír(én nem vagyok meleg). De pont emiatt nem értem, miért ellenzik a polgári házasságot sokan azonos neműek között. A keresztény házasságot megértem, hogy sokan ellenzék esetükben, de a polgári házasság ténylegesen csak papír.
2021. márc. 26. 12:43
 7/14 anonim ***** válasza:
11%

Én csak ilyen melegeket ismerek

Én is az vagyok.

Nem voltam soha vonulni, nem is fogok, barátom se.

Ha gyereket akarnánk veszünk.

Csok, kedvezményes hitelt meg tartsák meg maguknak.

Nem fogunk házasodni se.

Régebben mikor alkalmiztam, a nagy számból ha 2en voltak vonulni.

2021. márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem a Pride egy f*szság, normális ember nem vonul ki az utcára hogy mutogassa magát (akár milyen is a szexuális irányultsága). Meleg vagyok még is "undorodom" a Pridetól. Miattuk kell szívnia a normális meleg/biszex embereknek. Jöhettek azzal hogy de a heterók pl csókolózhatnak bárhol, viszont a melegeknek meg beszólogatnak vagy mi,de ha heterók csókolóznak nyilvánosan az is nekem kínos.
2021. márc. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

Meleg vagyok és konzervatív.

Támogatom az azonos neműek házasságkötésének lehetőségét, és szeretném, ha minél többen élnének vele, s egy életen át tartó kapcsolatra köteleződnének el, nem pedig minden este másban keresnék az igazit.

Támogatom, hogy a saját gyermekét nevelő anya/apa azonos nemű élettársa is "szülő/gondviselő" státuszt nyerjen a gyermek vonatkozásában (a bejegyzett élettársi kapcsolat idejére).

Nem támogatom az azonos nemű párok örökbefogadásának engedélyezését, mert

1., nem értek egyet azzal, hogy sok egész életre elköteleződő meleg pár lenne

2., a meleg párok életvitele általában nem példamutató erkölcsiségű

3., egy gyermeknek szüksége van az egészséges kötődéshez tényleges anya és apa képre, nő és férfi idolra, valamint a működő hetero házaspár mintára, a jövőkép miatt.


Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a melegek egy életre köteleződjenek el, előbb írtam is, hogy jó lenne, ha ennek lenne kialakuló gyakorlata a szubkultúrában, de ha nem is lehetetlen, mindenesetre manapság még elég ritka ez, és a gyermek állandóságigénye ellentétes a nagy párfluktuációval.

Tudom, vannak elvált szülők is, sőt, egy házaspár örökbefogadása esetén sincs garancia arra, hogy együtt maradnak, de az elvált szülők gyermekei szinte mindig megsínylik a procedúrát, másrészt a hetero párok esetében legalább nagy eséllyel együtt maradnak örökbefogadás után. (Azokat a párokat, akiknél ez már ekkor láthatóan nem így lesz, a szakszolgálat pszichológusainak kell kiszűrni az alkalmassági vizsgálatokon - és ebben nagyjából már gyakorlottak is)


Nem tartom elképzelhetetlennek azt sem, hogy lehetnek kizárólagossággal huzamosabb párkapcsolatban élő meleg párok, de a gyakorlati tapasztalat azt mutatja, hogy elenyésző ezek aránya az egyébként is elenyésző hosszútávú párkapcsolatban élők között is. A többség vagy nyitott kapcsolatban van (kimondva vagy hallgatólagosan), vagy hármasozik - ami akkor sem egészséges egy gyermek lelki fejlődése szempontjából, ha nem poliamoria, hanem "csak" testiség a háttere. Az egyiknél az érzelmi ingadozás a másiknál a torzuló nemi értékrend a gond.

Kifejezetten túlüti az ingerküszöbömet és elborzaszt az lmbtqia aktívisták által propagált nyugati példák sora: három apuka nevel poliamoriában boldogan gyermekeket az egyik hír szerint, és a meleg pár tudatosan neveli melegnek a gyermekét addig, míg az felnőve majd el nem dönti, hogy mégis hetero akar lenni a másik hír szerint. Ezek a cikkek ás a bennük megnyilvánuló szemléletek és világnézetek borzalmasan kontra-produktívak az elfogadtatás szempontjából is.


Ha a családban a hetero (tehát társadalmilag normatív) kapcsolatrendszer alapjait, az együttélés biológiai nem szerint eltérő igényeit és formáit, a nemi szerepek szerinti kapcsolattartási formák modelljeit, a felnőttként majd leutánozandó kapcsolati viselkedési sémák alapelemeit nem sikerül elsajátítani, mert egy más metodika szerint működő életközösségben nő fel, nem is alakulhat ki egészséges egyéniségfejlődés.

Tudom, ezt elhanyagoló családban, vagy csonka családban, vagy...

...ugyanakkor ez mind csak terelés, mert attól, hogy valami más szintén helytelen, nem lesz helyesebb az, ami hibás...

A gyermeknek joga van egészséges környezethez, és azért, mert gyermekre vágyó, szülővé válni akaró meleg párok úgy érzik, hogy joguk van gyermeket örökbe fogadni, nem lehet a gyermeket az egyik nem megfelelő környezetből egy másik nem megfelelő környezetbe helyezni.


Értem az érvet, hogy szeretetben nőjön fel egy gyermek, és tudom, milyen borzalmas az állami gondoskodásban élők helyzete. Az örökbe fogadhatóvá nyilvánítás és az örökbe adás gyakorlatának felülvizsgálata kellene, hogy legyen a cél, de nem lehet megoldás az örökbe adandó érdekei helyett az örökbe fogadni szándékozók igényeit szolgálni.


Meleg vagyok és konzervatív, aki ismeri az állami gondoskodás intézményét, az örökbefogadási eljárást, és aki olyannak látja ezt a közeget, a melegek világát, amilyen, nem pedig olyannak, amilyennek egyesek belülről álmodják, vagy aktivisták kívülről mutatni akarják.

2021. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó, nagyon sok érdekes és szerintem egészen helytálló feltevést írtál, de attól tartok hogy te is a negatív sztereotípiák áldozatául estél. Teljesen tisztelem a véleményed (és érdeklődve olvastam) viszont a melegek negatív életvitele szintén általánosítás és a rossz példák miatt nem kéne elvetni a megfelelő párok számára bizonyos lehetőségeket. Én szerintem nem az okoz problémát ha két apuka van és hiányzik az anyuka, hanem a női minta is hiányzik. És most a legkevésbé sem arra gondolok, hogy az egyik apukának nőként kéne viselkedni, hanem hogy akkor az azonos nemű szülők vonjanak be, ha nem is a mindennapokban de rendszeresen egy másik nemű nagyszülőt, barátot(keresztanyukát mondjuk), testvért stb, hogy meglegyen a minta. Persze ez csak egy hirtelen gondolatom volt amibe biztos akad kivetnivaló (mint mindenben).
2021. márc. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!