Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Szerintetek lehetséges, hogy...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek lehetséges, hogy a homofób emberek egy jelentős része látens meleg ?

Figyelt kérdés
Direkt nem akartam írni, hogy többsége, mert rögtön nekemugranának, hogy mit általánosítok, de szerintem egy JELENTŐS részükben lehetnek homoszexuális hajlamok, kiváltképp a feketeöves homofób gyűlölködő emberekre lehet ez igaz. Magukat se tudják lehet elfogadni és azért ez a gyűlölet. Mert alap esetben miért foglalkozna bárki is a másik ember szexualitásával ? Nem abszurdum ? Mi köze hozzá ? Ha ennyire érzelmileg idegesíti a téma, lehet, hogy akár érintett lehet.

2021. márc. 26. 17:02
A kérdező szavazást indított:
Igen, szerintem lehetséges.
Nem, szerintem nem igaz.
70 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
13%
Hülyeség.
2021. márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy a többség- így akarom elkerülni az általánosítást- de szerintem egy jelentős részük az lehet, vagy lehetnek benne ilyen hajlamok.
2021. márc. 26. 17:04
 3/24 anonim ***** válasza:
36%
A kulcsszó: szerinted...
2021. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Előfordul, ahogy a heteroszexuális életmódot folytató, de nem homofób emberek között is akad.
2021. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Nem voltam soha kifejezetten homofób, de taszított a dolog, aztán meg kiderült, hogy mit fojtottam el magamban….
2021. márc. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
4%

Ehhez definiálni kéne, mi az, hogy homofób. Engem például volt, aki homofóbnak gondolt (igaz, csak egyetlen hozzászólás alapján egy névtelen fórumon), más meg az ellenkezőjét mondta.

Ez azért bonyolultabb, mint ilyen kis szakszavakkal dobálózni, mert van az emberekben megértés és együttérzés, de nem minden ember akarja azért azt sem, hogy a melegek formálják át az egész világot.

2021. márc. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
8%
ha a villamoson van egy iszonyat büdös hajléktalan és ezt undorítónak tartod akkor az illető hajléktalanfóbnak tekinthető? maga a jelenség nem létezik hogy homofób
2021. márc. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

6: Szerintem homofóbia az, amikor valaki szavakkal inzultálja, sértegeti, becsmérli a melegeket, megalázza őket, megveri, megüti őket, hangosan szidja őket személyesen, vagy nyilvánosan, vagy látványos melegellenes akciókat bonyolít le. Szerintem aki mondjuk nem ért egyet velük, vagy mondjuk taszítják a melegek, DE nem nyilvánítja azt ki, akkor nem feltétlen homofób.


Számomra a homofóbia a tettlegességnél kezdődik, akár verbális (szóbeli), akár fizikai erőszak/bántalmazás formájában.

2021. márc. 26. 17:20
 9/24 anonim ***** válasza:
8%
Ha én utálom a rendőröket, akkor igazából titokban rendőr vagyok?
2021. márc. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
3%

8. És akkor én mi vagyok? Megértem, hogy nehéz a melegeknek, általában nem tehetnek arról, hogy melegek, és ez rengeteg lelki problémát is okoz nekik. De például azzal nem értek egyet, hogy melegházasságok legyenek, sem azzal, hogy gyerekeket vállaljanak, és nem szidom őket, kivéve, ha a gyakorin a jól megszokott lekezelő-lenéző stílusra sikerül hasonlóan válaszolnom.

Szóval akkor mégiscsak homofób vagyok, hiába értem meg őket és veszem őket emberszámba és érzek egyet velük, ha nem akarom, hogy a világot jelentősen átformálják. Az elfogadást fontosnak érzem, és hogy ne rekesszenek ki senkit. (Bár kirekesztés mindenhol, mindig van, nem melegekkel szemben is, mindenféle alapon, a világ már csak ilyen.)

Egyetértek azzal, aki szerint a homofóbia, mint olyan, nem létezik. Mindig voltak és lesznek emberek, akik bármilyen más embercsoporttal szemben kirekesztőek, lenézőek, gyűlölködőek, alapvetően ezt kellene megváltoztatni, de ezt úgyse tudjuk.

Általában véve vannak elfogadóbb, megértőbb, befogadóbb, kedvesebb emberek és olyanok, akik pont az ellenkezői, ezért is nagyjából igaz, hogy homofóbia kb. nem is létezik. Ennyivel lehetne hosszúhajúfóbia, tinédzserfóbia, öregfóbia, magashangúfóbia, hülyénnézőfóbia és lehetne sorolni.

2021. márc. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!