Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Az miért bűn a keresztények...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az miért bűn a keresztények szemében ha két férfi szereti egymást?

Figyelt kérdés
Az miért bűn ha két férfi fajtalankodik egymással?
2021. ápr. 23. 07:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/90 A kérdező kommentje:
#62 van egeszseges szex es latom irigykedsz vegen kiderul latens meleg vagy csak jatszod itt a nagy heterot
2021. ápr. 23. 12:55
 62/90 anonim ***** válasza:
8%
kérdező, miért nem vagy képes elfogadni, hogy emberek nem tudnak álláspontot foglalni a melegséggel szemben, itt pampogsz mint egy kislány ahelyett, hogy normálisan válaszolnál bizonyos dolgokra, nem gondoltál arra ha nem lennél ennyire agresszív, akkor talán jobban elfogadnák a te nézetedet? folyton megy a nácizás, elég unalmas, fogadd el, hogy a társadalom kis százalékát teszitek ki és kész, folyton megy a rinya, elég unalmas, ha valaki azt mondja, hogy melegnek lenni nem normális az egyből náci, akkor ennyi erővel a te fajtád meg heterofób, nőlj fel és fogadd el más emberek nézetét a világról
2021. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/90 anonim ***** válasza:
94%

Kedves többségre hivatkozó érvek cáfolását váró válaszoló. Sajnos az az érved miszerint az emberek akárhány százaléka szerint nem normális a homoszexualitás, valójában egy érvelési hiba (argumentum ad populum), tehát gyakorlatilag nem tekinthető érvnek, így cáfolni sincs értelme.


Más érvet nem nagyon olvastam, legalábbis olyat nem, ami nem ütközne az érvelés szabályaiba. Ha valóban vannak érveid, azokat egyenlőre titkolod, hiszen maximum állításokat fogalmaztál meg, de alátámasztva nincs egyik sem semmilyen módon, a fentit leszámítva, ami egy érvelési hiba mint említettem.

2021. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/90 A kérdező kommentje:
#64 a homofóbok akik nem normálisak es nem a melegek szoval belehet fogni
2021. ápr. 23. 13:04
 65/90 anonim ***** válasza:
0%

#66, akkor a homofób emberek miért tudnak gyereket nemzeni és a melegek miért nem?

akkor ki a nem normális?

lehet erről vitázni éveket, akkor se leszünk egy állásponton veletek

2021. ápr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/90 LazyJones ***** válasza:
92%
#67 A meddő, vagy terméketlen heterok sem tudnak gyereket nemzeni. Akkor szerinted ők sem normálisak?
2021. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/90 A kérdező kommentje:
#67 attol hogy gyereket szulsz meg nem leszel automaatikusan normalis
2021. ápr. 23. 13:25
 68/90 anonim ***** válasza:
94%

Az igen. Nem gondoltam, hogy ennyire homofóbok itt az emberek.

Annyi baromságot írtak itt össze, hogy nem is tudom mire válaszoljak.

A homoszexualitás szerintem természetes, hisz jelen van az állatoknál és bizonyítottan nem képzelt vonzalom, ami nem tudatosan alakul ki, még akkor is, ha az illetőnek fogalma sincs arról, hogy mi is az a homoszexualitás. Bár ez attól is függ, hogy mit értünk természetes alatt. Az egyház nézetéből, mivel nem saját akaratból alakul ki ez a szexuális irányultság, emiatt, ha jól tudom, akkor csak isten lehet rá hatással, szóval ő maga alkotta.

Említették az elején Szodomát és Gomórát. Ezzel egy bajom van. Elvileg isten mindenkinek megadja azt az esélyt, hogy még életében változtasson a nézetein. Szóval, ha bűnt követtek is el, akkor is kellene nekik esélyt adni, hogy megváltozzanak, de elvileg isten eltörölte a Föld színéről mindkét várost, a bennük lakókkal együtt. Na meg, akkor ezzel megszegi az egyik legfőbb szabályt, hogy „Ne ölj!” és gondolom, hogy nem mindenki volt ott bűnös, biztos voltak újszülöttek is, akiket ezek szerint megölt, ártatlanokat.

Valaki pedig végig kever mindent mindennel. A leszbikusság, az része a homoszexualitásnak. A homoszexuálisok azok, akik a saját nemülhöz vonzódnak, ezek lehetnek akár férfiak, akár nők.

Rengeteg „vallásos” szidja itt mindennek a melegeket. De ezzel ők maguk is bűnt követnek el. Hisz „Ne ítélkezz”; meg van még valami olyasmi is, hogy Szeresd felebarátodat stb. Szóval nem ítélkezni, megbélyegezni és gyülölködni kéne, hisz azok, akik ezt teszik, pont olyan vétket követnek el, mint akiket bemocskolnak.

A biblia szerintem is csak kitaláció, bár szerintem a legtöbb része jó támaszt nyújt egy normális erkölcs kialakításához, de szerintem túlságosan elfogult, elavult és szigorú.

Én is meleg vagyok, nem vagyok rá büszke, de nem is fogom szégyelni. Többen is írták, hogy alkalmazkodjunk a többséghez. Akkor ők is, hisz lassan a társadalom (legalábbis az európai és a magyar) többsége kezdi elfogadni a homoszexualitást. Meg amúgy is, ez olyan mintha azt kérnéd egy bal kezestől, hogy írjon a jobb kezével, még akkor is, ha nem tud, vagy, hogy a féllábú járjon a lábán, mert a többség azt teszi. Nem tartom betegségnek a homoszexualitást, bár a rendellenesség szó szerintem illik rá, hisz akármennyire is természetesnek tartom, valóban kisebbség vagyunk, így a többségtől eltérő, de ez nem jelenti azt, hogy helytelen. A szőkék is kisebbségben vannak mégsem szidja őket senki.

Felhozta valaki a pride-ot. Nos, ez egy elég megosztó téma, én speciel nem értek vele egyet, legalábbis nem úgy, olyan formában, ahogyan jelenleg zajlik. Viszont az ötlet jó lett volna.

2021. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/90 anonim ***** válasza:
92%

70/70-es vagyok. Egy dolgot még hozzáfűznék. Tipikus felróvás a homofóbok részéről a gyermeknemzéses dolog. Én is válaszolok erre egy tipikus „visszavágással”, a meddőknek sem lehet gyereke, mégsem tartják őket természetellenesenk (legalábbis remélem). Vagy, hogy mondjak kevésbé ismert választ, a homoszexuálisoknak is lehet gyereke. Akár tetszik, akár nem, mi is fogadhatunk örökbe, de, ha akarnánk és lenne egy nő, aki ebbe belemenne, akkor is képesek lennénk gyereket nemzeni.

Most, hogy felhoztam a témát, az örökbefogadás is egy elég vitatott téma. Szerintem ugyanannyira jó szülők vagyunk, mint a heterók. Az egyedüli dolog, ami meggátolna az örökbefogadásban, az a homofób közeg. Nem tenném ki a gyerekemet a mocskoknak, akik amiatt csúfolnák, mert én és a párom vagyunk a szülei.

2021. ápr. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/90 anonim ***** válasza:
100%
Ferenc pápa nyilatkozta egyszer, hogy nem tekinti „bűnös” embereknek a melegeket.
2021. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!