Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Az új LMBTQ törvény milyen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az új LMBTQ törvény milyen hatással lesz ránk? (Lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Szóval én párkapcsolatban vagyok, én 18 éves, a barátom pedig éppen betöltötte a 17-et. És nem teljesen értem ezt az új törvényt. Mármint hogy nem lehet terjeszteni 18 év alatt hogy léteznek melegek leszbikusok stb, de a barátom és én pl nyíltan vállaljuk hogy együtt vagyunk. Nem hívjuk fel a figyelmet se semmi, nem is vagyunk lányosak se semmi, csak ha úgy van akkor például egyszer-egyszer kézen fogva megyünk utcán, vagy adunk egy puszit a másiknak. Meg hát az ismerőseink tudnak rólunk.

Nekünk ebből milyen hátrányunk lesz? Mármint a mostani törvények behozatalával. Megbüntethetnek minket? Vagy egyáltalán együtt lehetünk(abból kifolyólag hogy ő még nem töltötte be a 18at)

Nagyon megköszönném ha valaki el tudná magyarázni


2021. jún. 16. 17:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi a nyelvhelyességi hibákért, gyorsan írtam
2021. jún. 16. 17:15
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Semmilyen hatással nem lesz rátok. Nem fog a rendőr megállítani hogy helló kérem ide a személyiket és máris bünti mert 18 év alatti a partnered. Nem önmagában a homoszexualitást tiltják be, hanem azt hogy a homoszexualitással kapcsolatos tartalmakat 18 év alattiak elérjenek. Szval kb.: nem lesz meleg identitás könyv, tájékoztató kampány a 18 év alattiaknak, homoerotikus film 18 alatti műsorsávban, a meleg rendezvényeken hangsúlyosan ellenőrizni kell hogy elmúlt 18 éves a résztvevő stb.
2021. jún. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem jártok kézenfogva az utcán többet, nem csókolóztok nyilvánosan az utcán, aztán nem lesz gond.
2021. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
77%

Nézd ezzel a törvénnyel az a legnagyobb baj, hogy most még nem lesz semmi bajotok belőle, viszont egy időn belül sokkal könnyebben vezetnek be újabb, kirekesztő törvényeket.


Pl.: nem mehettek kézenfogva játszóterek, iskolák közelébe

Aztán már plázába, moziba se..

Végül már nem mehettek egyetemre mondjuk tanár szakra, nem mehettek bizonyos munkahelyekre dolgozni...

Folytassam?


Volt már pár példa a 20. században ami így indult aztán mi lett a vége...

2021. jún. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
Még ha betartatják, akkor sem lesz rátok semmilyen hatással, de valószínűleg betartatni sem fogják.
2021. jún. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm az eddigi válaszokat, kicsit megnxugtatott, hogy egyenlőre nem igazán lesz ez ránk hatással, de az is igaz, hogy valószínűleg nem ez a vége a korlátozásoknak számunkra
2021. jún. 16. 17:48
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

[link]


írjátok alá a petíciót.

2021. jún. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
20%

Szó szerint értelmezve a törvényt, a 18évet betöltött személy jelen helyzetben te

Pedofil vagy!

De ha felveszel egy Gaga pólót

Azért is közmunka vagy pénzbüntetés járhat.

2021. jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nem népszerűsítheted, vagy jelenítheted meg neki a homoszexualitást. Ezt pedig értelmezd, ahogy akarod. :D

Sajnos nem lehet tudni. Ködös a fogalmazás és (bár remélem, hogy nem) valószínű, hogy ők (törvényhozás, rendőrök) is úgy fogják értelmezni, ahogy akarják.

2021. jún. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

#8 Pedofíliáról még mindig akkor beszélünk, ha 18 éven felüli van 14 éven alattival.


#9 A törvény csak a médiára (azon belül is TV rádió stb.) illetve az iskolára vonatkozik. Magánemberekre nem.

2021. jún. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!