Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Magyarországon hol vállalnak...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon hol vállalnak melegesküvőt? Össze tudnék itthon házasodni a barátommal? 35/F

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy ebben is el van maradva Magyarország, és hivatalosan nem lehet. Ez igaz? Van olyan pap, akik összead azért?

2021. szept. 5. 14:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Igen, ez igaz. Házasodj külföldön.
2021. szept. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Magyarországon jelenleg a bejegyzett élettársi kapcsolat engedélyezett. Ennek a megkötése ugyanúgy anyakönyvvezető előtt történik, mint a házasságé, ezután pedig ugyanúgy lehet lagzit tartani, bulizni.

Egyházi esküvőről sajnos ne is álmodj. Még ott sem lehetséges a legtöbb helyen, ahol egyébként hivatalosan lehet házasodni. Egyedül Németországban, illetve hamarosan Ausztriában.

2021. szept. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Nem vagy valami tájékozott az ilyen dolgokba, ahhoz képest, hogy téged is érint.


Báááár olyan ember is van aki megjelölte a "nem ismerem egyiket sem" választ amikor az volt a kérdés, hogy az alábbi két politikus közül melyiket választaná... (Orbán és Gyurcsány)

2021. szept. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%
"Nem vagy valami tájékozott az ilyen dolgokba, ahhoz képest, hogy téged is érint." Szerintem kamu kérdés. Nekem is fura ez.
2021. szept. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

4.


Van rá esély, de nem értem a motivációt. Sima trollkodásnak ez kevés, melegellenes kérdésnek nem elég offenzív, a kérdező nem reagál minden válaszra valami hülyeséget... Maga az információ pedig 2 másodperc google után elérhető, szóval nem a tudásszomj a domináló.


Csak simán Magyarország-ellenes kérdés lenne? Ahhoz meg rossz a kategória, a politikában lenne a helye, ott szokás ilyesmiken rugózni.

2021. szept. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
10%
Nemrég olvastam, hogy meglepően kevés meleg pár döntött a bejegyzett kapcsolat mellett az elmúlt években, de a rinya az folyamatosan megy a bennünket elnyomnak szöveggel.
2021. szept. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
91%
6-os, mert a te nyomorult életedre aztán óriási hatással van. (Ja nem)
2021. szept. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Bejegyzett élettársak lehetnek Magyarországon. Hivatalos esküvő nem lehet. Viszont lagzit tarthattok, meg esetleg egy szertartásvezetőt felkérhettek, ami ugyan nem hivatalos, de tarthat nektek egy szép ceremóniát.
2021. szept. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
4%

#7

Csak arra akartam utalni, hogy a magyar törvények lehetőséget biztosítanak arra hogy hivatalossá tegyék egyn magasabb szintre emeljék a kapcsolatukat. Ezt nem teszik meg mert nem házasságnak nevezik.

Ha jól emlékszem a törvény megszületése óta összesen 900 körüli pár élt a lehetőséggel. Ez alapján azt lehet mondani hogy a meleg közösségnek nincs igénye a kapcsolatuk törvény előtti megszilárdítására. A melegházasság miatti sírás rívás pedig puszta propaganda.

2021. szept. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%

Az nem neked szólt, hanem egy törölt válasznak.


Ez pontosan arról szól, hogy mindenkinek egyenlő jogokkal kéne rendelkeznie az életben. Te hogy éreznéd magad, ha hatalomra kerülne egy olyan rezsim, amely bevezetné, hogy csak a kékszemű emberek köthetnek házasságot, neked pedig barna szeműként kuss a neved? Ismétlem, egy veled született tulajdonság miatt, amin nem tudsz változtatni. Nem kell messzire menni. Az oltatlanok óriási jogtiprásról, és megkülönböztetésről beszéltek, mikor két hónapig csak az erkelyeken fogyaszthattak, és nem mehettek moziba.


Az alapvető emberi jogok nem akkor járnak, ha a többségnek igénye van rá, hanem MINDENKINEK, és mindenki eldöntheti, hogy szeretne-e élni velük.


Másik triviális példa: ha az erdélyi magyarok 70%-a román nyelvű iskolába küldené a gyerekét, akkor a maradék 30%-nak ne legyen joga a magyar oktatáshoz?


Abban igazad van, hogy a melegek (leginkább férfiak) körében nincs túl nagy igény a komoly párkapcsolatokra. Azt is elárulom, hogy miért. Egyrészt egy meleg férfi sokkal könnyebben talál alkalmi szexet, vagy szexkapcsolatot, mint egy heteró, másrészt teljes mértékben hiányzik a társadalmi nyomás, hogy megállapodj, és családot alapíts. Vannak visznt kivételek, (én is az vagyok), és attól mert a 80%-a hedonista, kicsapongó életet él, még nem kéne a maradék 20-at is megszivatni, akik próbálnának teljes mértékben integrálódni a heterooszexuális társadalomba.


Kicsit hosszúra sikerült, de azért remélem érthető volt.

2021. szept. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!