Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Nem dolgozik kevés meleg...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem dolgozik kevés meleg STEM-ben?

Figyelt kérdés

Szóval aki nem tudná STEM=science, technology, engineering & mathematics.

Én amúgy nem vagyok meleg, csak egyik nap realizáltam, hogy nem hiszem hogy ismerek ilyet. BME-s vagyok, vannak ismerőseim más TTK-s, mérnök, infós tanulmányokkal, multinál dolgozom mérnökként, stb. Olyan embert biztos nem láttam ilyen körökben, akiről lerí hogy meleg. Vajon ez miért van így?



2021. okt. 17. 01:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
76%

aKiRőL LeRÍ hOgY mElEg


úristen.

2021. okt. 17. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
A lényeget sikerült megfogni.
2021. okt. 17. 01:38
 3/27 anonim ***** válasza:
93%
Hát...nem látod az ismerőseid segge lukát se, 'oszt mégis van nekik.
2021. okt. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
91%
Munkában miért kéne hogy számítson a szexuális identitás?
2021. okt. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy nem értitek-e a kérdést, vagy sértőnek találjátok. Valami olyan válaszokra számítottam, hogy "Én ismerek 8 meleg informatikust", vagy "Én meleg vagyok és mérnök".

Sehol nem mondtam, hogy számít a szexuális indentitás. Vagy hogy bármi bajom lenne. Egyszerűen érdekel, hogy csak szerintem választ nagyon kevés meleg ilyen pályát, és vajon miért. Csak hogy párhuzamot vonjak valamivel például évek óta foglalkoztat embereket (itthon is), hogy több lány tanuljon/dolgozzon STEM területen. Akkor: "Munkában miért kéne hogy számítson a nem?", "Nagyon kevés olyan embert látok munkában/egyetemen aKiRőL LeRÍ hOgY lÁny".

De inkább rákerestem, mert látom hogy itt nem számíthatok értelmes válaszra, és elég sok cikk, stb van erről.

[link]

2021. okt. 17. 11:07
 6/27 anonim ***** válasza:
12%

Most nem azért, de több meleg férfi van tudományos körökben, mint hetero. :D Csak mondom. Szegeden biológia intézet tanszékeinek férfi tagjai több mint 60-70%-a meleg. Szóval nem épp így van. Orvosokról meg ne is beszéljünk. Én eddig bárhova mentem. CT, Fogorvos, gasztro, stb, mindig láttam meleget.


Szóval science-ben sok meleg van. Többiről nem tudok nyilatkozni.

2021. okt. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
BME-n pedig tudok 5 ismerősömet, aki meleg. Szóval ne aggódj. Van belőlük bőven. Azt meg ne gondold, hogy majd te heteroként megfogod róluk állapítani. :D Ezeket a sztereotípiákat ideje volna kiölni a fejekből, hogy a melegek femininek. Van olyan is, de azért nem az jellemző sokakra. Ideje volna a médiát kicsit elhanyagolni és a realitásban élni. Média és valóság között sokszor ég és föld a különbség.
2021. okt. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
2%

Tedd fel egyértelműen és értelmesen a kérdést és akkor majd olyan válaszokat kapsz, amilyeneket szeretnél. Nem értem, hogy neked pl. mi közöd ahhoz, hogy én meleg vagyok? A céged így akar villogni a diverz munkaerőjével? Sok meleget ez rohadtul irritál, mert a melegségét reklámként használják fel. Lehet azért ismersz kevés meleget, mert nem kötik az orrodra, mivel nem kirakati próbababák szeretnének lenni, hanem háborítatlanul dolgozni az adott területen, ami érdekli őket.

És mi a csudáért kéne "lerínia", hogy meleg vagyok? Komolyan nem veszed észre mi a probléma ezzel?

2021. okt. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

#7 Köszönöm a választ! Azért ne gondold, hogy nem feltételeztem, hogy mindenkiről meg tudom mondani.

Ettől függetlenül nem tudom miért kéne kilökni a fejemből a sztereotípiákat. Azért nem csak a médiában látok melegeket. A való életben találkoztam jó néhánnyal, akik úgy öltöztek, úgy gesztikuláltak, úgy beszéltek, ami elég sztereotíp. Mondjuk ez megérne egy külön misét, hogy attól, hogy valaki a saját neméhez vonzódik miért lesz ilyen. De nem akarok senkivel veszekedni, senkit megsérteni. És lehet hogy sokkal több "nem sztereotíp meleg" van, ezt nyilván nem tudom megítélni.

2021. okt. 17. 11:46
 10/27 A kérdező kommentje:

#8 Nem tehetek róla, ha bajod van a szövegértelmezéssel.

1. Meg sem próbáltál a kérdésre válaszolni.

2. Különösebben nincs közöm ahhoz, hogy meleg vagy. Egyszerűen kíváncsiságból tettem fel, de szerintem ezt le is írtam. (Szövegértés megint)

3. Én is nevetségesnek tartom ezt a melegekkel való reklámozást.

4. Nem kell lerínia, de nagyon sok melegről azonnal meg lehet mondani, hogy meleg. És nem, nem veszem észre mi a probléma. A sztereotípiáknak általában van alapja. De tedd a szívedre a kezed és mondd azt, hogy a divattervezők ugyanannyi százaléka meleg, mint a villamosmérnököké.

5. Összességében nem értem min húzod fel magad. Megint nem tudok mással párhuzamot vonni, de a diplomantul.hu-n pl meg tudod nézni, hogy adott évben, adott szakon végzett ember hány % férfi és nő. Ha azt kérdeztem volna, hogy a 2017-18-as tanévben végzett óvodapedagógusok miért 0,92% férfi csak, azon is ilyen hisztigörcsöt kaptál volna? Akkor is azt mondtad volna, hogy mi közöm hozzá?

2021. okt. 17. 12:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!