Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Feministának gondoljátok...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feministának gondoljátok magatokat?

Figyelt kérdés

Valamint szerintetek van értelme? Mennyit segít a férfiakon meg az lmbtq közösségen?


Hallottam egy olyan vélemény, hogy aki nem feminista, az antifeminista, mivel akkor nem ért egyet az egyenlőség elvével. Ezzel egyet tudok érteni valamelyest. Szerintetek?



2021. nov. 27. 22:09
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Még nem gondolkodtam el rajta
Bonyolult, kifejtem lennebb
42 szavazat
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok kérdést tettél fel. Melyikre lehet szavazni? 😀
2021. nov. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
29%
Leszarom 😂
2021. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem én baromira szexista vagyok :D Főleg így közel a 40-hez.

Elég sok leszbivel összevesztem már itt, pedig én is kagylópárti vagyok.

Férfiak és nők totál másképpen gondolkodnak, viselkednek, máshogy látják a világot és ez így van jól, nem lehet őket egyenlően kezelni. A feminizmus egy téveszme.

N

2021. nov. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
82%
Inkább azt gondolom a világ nem fekete vagy fehér, hanem színes. Legyél te is az.
2021. nov. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
28%
(Korábban a tömeggyilkos komcsi politikusbűnözők vélekedtek így, hogy “aki nincs velünk, az ellenünk”. Ők is valami egyenlőségről hablatyoltak miközben embereket végeztek ki koholt vádak alapján… hm így belegondolva nincs is olyan sok különbség - ez alapján tényleg ellenük vagyok)
2021. nov. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Azért azt hozzáfűzném, hogy #3 és #4, hogy az egyenlőség nem ugyan az, mint az egyformaság. Most matekkal tudom legjobban elmagyarázni: 2+7=4+5. Különböznek, de egyenlőek :)


#1 Igaz, tényleg sok lett a kérdés. A főkérdéshez írtam ki eredetilek a válaszlehetőségeket 😅

2021. nov. 27. 22:58
 7/33 anonim ***** válasza:
69%
Európában már rég egyenlőség van, így feminizmus célját elért, kifutott mozgalom. Ami maradt belőle már férfiak ellen van, nem nőkért.
2021. nov. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek a #7 válaszolóval, én is ezt gondolom.
2021. nov. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%
Igen, amíg az egyenlőségről szól, nem a nő előtérbe helyezéséről. Bár az feminista nem is jó szó, inkább egyenlőségpárti vagyok.
2021. nov. 28. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Találtam egy angol cikket, amiben megkülömböztetik a feministákat azoktól akik a nők előtérbe helyezését akarják.

Szóval, ha

nő < férfi - misogynist

nő > férfi - misandrist

nő = férfi - feminist


Amúgy tudom, egyesek azt mondják, hogy a feminizmus nem a férfiakról szól, hanem a nőkről. Ugyanakkor a férfiakat is érinti, hiszen valamilyen szinten befolyással volt/van nem csak a nők de a férfiak társadalmi szerepükre is. És ez nem föltétlenül rossz.


Például a társadalom elvárja a férfiaktól, hogy ne sírjanak, zárják magukba az érzéseiket, mivel az egy 'női szokás', a gyengeség jelez stb. Ugyanakkor az, hogy nem mutathatjuk a "gyengeség jeleit" az öngyilkossági rátákban is meglátszik (~73%-át a befejezett öngyilkosságoknak férfiak követik el).


Amúgy a feminizmus nem csak a nők és férfiak közötti különbségek megszüntetésére fekteti a hangsúlyt, hanem foglalkozik az lmbtq+ üggyel is. Már az 1970-es években az ERA terveibe bekerültek ezzel kapcsolatos intézkedések is.


Nem tudom, de ha szerintetek a feminizmus már elérte a célját, akkor gondolom az lmbtq sem kellene már hangoztassa a jogait pl Amerikában.

Szerintem még sok helyen a nőnek kuss a neve és a konyhában a helye. Ha nagyobb városokban nem is olyan gyakori, de falvakban, meg elmaradottabb vidékeken igen. Sok férfi még mindig tárgyként tekint a nőkre, meg sok helyen könnyebben is érnek célbe, csak azért mert más van a lábuk között.


Igaz, már messze nincs az, mint pl 100 éve, vagy akár csak 50. De attól függetlenül, még mindig akkor jártál legjobban, ha fehér cis heteró férfi vagy. :(

2021. nov. 28. 08:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!