Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mit gondoltok, szerintetek a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, szerintetek a meleg párok esetén tényleg nagyobb a nyitott kapcsolatok (vagy akár az egyéb, a hagyományostól eltérő kapcsolati formák) gyakorlása, mint a heteró párok esetén? Szerintetek ez a melegek nagyjából hány százalékát érinti?

Figyelt kérdés

Én magam is meleg vagyok és a párom kapcsán sokat gondolkodtam a témán. Arra jöttem rá, hogy mi melegek amúgy is egy kisebbség vagyunk és még ezen a kisebbségen belül is szinte mindenkinek más-más szexuális igényei vannak, így elég nehéz lelkileg és szexuálisan is teljesen összeillő párt találni (nyilván tisztelet a kivételnek). Talán ezért (is) lehet, hogy a melegek között elég népszerű a nyitott kapcsolat, a hármasozás, de akár talán még a poliamoria is?

Szerintetek ez a meleg társadalom hány százalékát érintheti?



2023. okt. 28. 07:34
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Én egy végtelen konzervatív férfi vagyok, el sem tudnám képzelni a nyitott kapcsolatot,hármasozást.

Nekem egy kapcsolat két emberről szól,ha nem illenek össze,akkor kulturáltan szakítani kell.

De biztos kisebbségben vagyok ezzel a meleg világban.

2023. okt. 28. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Hivatalosan a legtobb nem nyitott, csak felrekurnak.
2023. okt. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Jani Belucci ***** válasza:
76%
Lényegesen gyakoribb. De szerintem nem magyarázható pusztán azzal, hogy kevesebb emberből válogathatunk. Olyan kapcsolatokba is begyűrűznek az ilyen dolgok, ahol amúgy nincs baj a szexszel.
2023. okt. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egy szexuális kisebbséghez tartozunk és az, hogy mindenkinek mások a szexuális igényei, egyáltalán nem mentség a hűtlenségre, megcsalásra, a nyitott kapcsolatok alap normává tételére. Én mindig azt szoktam mondani, hogy a hűség fejben dől el. Ha én tisztelem, szeretem, megbecsülöm a páromat, akkor nekem jöhet akármilyen aranyfa szú ifjú titán, nem hagyom hogy a gatyám irányítson. Lehet ezt magyarázni mindenféle eltérő mértékű szexuális vágyakkal vagy kisebbséghez való tartozással vagy akármivel, attól még ÉN DÖNTÖM EL, hogy hűséges maradok-e ahhoz, akit szeretek vagy sem. Fejben dől el, nem a gatyában. Csak ugye sokaknál erősebb az ösztön és legyőzi a tudatot. Az meg szerintem tök marhaság (már bocs, nem az elméletedet akarom ezzel minősíteni), hogy azért, mert kisebb a merítés, kevesebb meleg van mint hetero és eltérőek a szexuális vágyak, ezért nehéz lelkileg és szexuálisan is hozzánk illő párt találni. Az internet világában, amikor pár kattintással azonnal melegek tízezreiből válogathatunk, mellébeszélésnek és kifogásnak érzem azt, hogy kevesebben vagyunk, ezért vágyunk gyakrabban másokkal is szexre. Én pont fordítva látom. Szerintem pontosan az internet adta lehetőségek hozták el a nagyobb merítési lehetőséget, amivel a melegek kiemelkedően magas arányban szeretnek is élni. Korábban, az internet előtti korban ha két srác egymásra talált, jobban megbecsülték egymást, mert sokkal kevesebb lehetőségük volt másikat találni, váltani. Most egy kattintással tízezrek között lehet válogatni és ezt rengetegen meg is teszik. Ma már nem (akkora) érték a hűség, mert ha valami nem tetszik egy kapcsolatban, 5 percen belül lehet váltani és találni valaki mást. Ma már nem megjavítják a dolgokat a fiúk egy párkapcsolatban, nem megbeszélik egymással a problémákat, hanem váltanak másra vagy nyitottá teszik a kapcsolatot. Mert lehetőség van erre az internet adta túlkínálat miatt. Régebben nem volt erre lehetőség, ismertél 4-5 meleget magadon kívül és ennyi. Nem nagyon tudtál "ugrálni". Én nem hiszek ebben, hogy "mert mi kisebbség vagyunk, kevesebben vagyunk"- elméletben. Sokkal több ember közül lehet ma válogatni, mint akár 10, de főleg 20-30 évvel ezelőtt. És pont emiatt sokkal többen válogatnak is, mint 10-20-30 évvel korábban. Ha már ott van előtte a "túlkínálat", akkor él is a lehetőséggel. Enged az ösztöneinek, mert ott van előtte egy karnyújtásnyira a rengeteg sok gyönyörű srác és mindegyiket akarja, mindegyiket megkívánja. Emiatt a hűség meg megy a levesbe. A szexuális vágy, a szexuális ösztön legyőzi a tudatosságot. És akkor jön a megcsalás, a hűtlenség és a kapcsolatok nyitottá tétele. Nem azért, mert kevesebben vagyunk, hanem pont azért, mert egyre többen vagyunk (láthatóak). A vastag betűs fő kérdésedre pedig a válasz az, hogy: egyértelműen igen. Százalékot nem tudok, de messze magasabb arányban gondolom, mint a heteróknál. És valahogy a hozzáállás is teljesen más; mintha sokkal természetesebb, sokkal elfogadottabb dolog lenne melegeknél a nyitott kapcsolat, mint heteróknál. Szinte már természetesnek vesszük, hogy nem kell egyetlen ember mellett lehorgonyoznunk életünk végéig, hiszen (legtöbbünknél) nincsenek gyerekek akik összekötnek bennünket, mindenki mehet a maga dolgára kénye-kedve szerint és lefeküdhet bármikor bárkivel, akit csak megkíván. És a melegek nagyon szeretik és élvezik ezt a szexuális szabadságot, a lehetőségek végtelen tárházát. És élnek is vele rendesen a legtöbben.

Az előttem szóló mindhárom válaszolónak tök fontos és tök jó észrevételei vannak. Nagyon jókat írtak. Jani írása is jól leírja a helyzetet. Az #1-es válaszával és értékrendjével meg teljes mértékben azonosulni tudok.

Kérdező: Nem te vagy az, aki külföldön él és pár hónapja van együtt a párjával, akit néha tehernek érez, mert nincs ideje magára, nincs ideje haverokkal bulizni, kondizni stb.? Valami ezt az érzést kelti bennem, mintha azokat a kérdéseket is te írtad volna ki.

2023. okt. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a nagyon szép, korrekt és minden szavában igazat és meggondolandót tartalmazó hozzászólást öröm volt olvasni, a 4-esben.

Őszintén és ismeretlenül is tisztelem ezért a Hozzászólót !


#1

2023. okt. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor valaki nyitott kapcsolatban él, az eleve azt a látszatot kelti bennem, hogy az a kapcsolat jó szar lehet vagy csak tényleg a szexről szól, ha nem elegek ketten egymásnak. Nem is értem miért vannak akkor együtt, mert ez csak beleegyezett folyamatos, vagy időszakos megcsalás az én szememben. Értem én, hogy férfiak vagyunk, állandóan a szexen jár az eszünk és megdugnánk az összes pasit is, ha lehetne; ez rendben is van. Egy párkapcsolatban az az ideális ha a felek csak egymással foglalkoznak, oda harmadik nem való. Most lehet hippokrita leszek, mi ezeréve együtt vagyunk a barátommal és ugyan 2x kipróbáltuk hármasban, mert mindketten ki akartuk, de ettől még nem lettünk nyitott kapcsolatban. Sőt a hármas után sokkal szorosabb lett a kapcsolatunk, mert rájöttünk, hogy kell a francnak más, ha itt vagyunk mi egymásnak(igen, ilyen nyálas, ölelkezős, kézenfogva elalvó unalom pár vagyunk). Szóval meg is bántuk, meg nem is bántuk meg, hogy bevettünk egy harmadikat.

Szerintem gyakoribb a melegeknél a nyitott kapcsolat, mint a heteróknál. Személyesen nem ismerek ilyen párokat, mert nem nagyon szoktunk melegekkel ismerkedni, antiszocok vagyunk, de amit az ember redditen vagy hasonló fórumokon olvas arról árulkodik, hogy gyakoribb a poliamor, throuple, meg a nyitott kapcsolat, sőt most már nyílt házasság is van, ami mondjuk csak felbæsz, de mindegy. Én konkrétan ha szóba kerül ilyen hármas kapcsolat, nyitott akármik, mindig arra gondolok, hogy védekeznek-e megfelelően, vagy hogy milyen std-t visz haza egyikük és utána meg megfertőz mindenkit is.

2023. okt. 29. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok meleg örömmel venné,ha ilyen "nyálas,ölelkezős,kézenfogva elalvó unalom " kapcsolatban lehetne,vagy ilyen párja lenne.

Volt már hasonlóban részem,de bízom benne,hogy megint lesz egy ilyen párom,akivel jól ki-antiszoc-kodjuk magunkat és csak egymás személye lesz a fontos a kapcsolatban...


F

2023. okt. 29. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!