Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A hibrid autókban nagyobb a...

A hibrid autókban nagyobb a nyomaték mint a hagyományos benzinesekben?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a dizeles autókban nagyobb a nyomaték, nehezebben is fullad le induláskor. Mi a helyzet a hibridekkel?

Pl a suzuki 1.2-es hibridje nehezebben fullad le induláskor mint egy sima 1.2-es benzines?


2023. ápr. 26. 16:21
 1/8 nemaRendőrség ***** válasza:

Szerintem a suzuki hibridben is mint kb az összes 2018 utána autóban van lefulladásgátló (magának adja a gázt a motor ha alacsony a fordulatszám)


Fura jószág ez a hibrid suzuki toyota prius szemmel amúgy.


A benzinmotor amúgy egy sima benzinmotor, az ugyanazt tudja mint egy bármelyik másik autóban lévő, az autónak a kerekeken kifejtett nyomatéka persze jelentősebb mert 2 motor is hajtja

2023. ápr. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, mert alacsony fordulatszámon – ahol gyenge a benzinmotor – rásegít a villany.

De ha leugrasz a kuplungról, akkor ugyanúgy lefullad.

2023. ápr. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#1 pontosan jól írja! Minden mai autóban de a vw csoportbak fixen tudom hogy a 2es octavia/ golf5 korszakban már biztos volt lefulladásgátló. Tehát nem mai találmány, és igen, a villanymotor mégjobban nehezíti a lefulladást.
2023. ápr. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, a villanymotorokban hatalmas a nyomaték.

Az hogy lefullad-e szerintem nem, hibrid többnyire csak automata váltós kivéve ha olyan "hibrid" ahol a villanymotor csak rásegít a benzinmotorra.

2023. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3: én 98ban vettem egy swiftet ott is ha félig engedtem fel a kuplungot akkor gázt adott majd ezt meg 4* tudtam fokozni. Szóval nem kell hogy olyan modern legyen.
2023. ápr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 nemaRendőrség ***** válasza:

@4


A suzuki gyárt manuális váltós hibrideket, érdekes koncepciót használnak, de nagyon nem is tehettek mást, tekintve hogy a (szerintem második) leglogikusabb pár hónappal ezelőttig licensz védett volt a toyota által

2023. ápr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6: semmi érdekes nincs benne. Egyszerű MHEV, azaz "lágy" hibrid, de nevezhetjük kamuhibridnek is. Szinte mindegyik gyártónak van hasonló motorja.
2023. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ezt nevezik mild-hibridnek. Ezt nem igazán mondanám hibridnek mert a villanymotor csak rásegít a benzinmotorra, ilyen rendszer szinte minden új belsőégésű motoros autóban van már.
2023. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!