Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogy mondjam el a páromnak,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el a páromnak, hogy kicsit máshogy akarok tölteni a Szilveszter meg a Karácsonyt, mint ahogy ő szeretné?

Figyelt kérdés
Ő vidéken lakik, de csak szombaton megy haza, addig minden este talizni akar, aztán 30-tól is. Nekem vannak ilyenkor bevett szokásaim: ismerősökkel összefutni, Szilveszterkor meg kettesben akar otthon lenni, én meg mennék bulizni nagyobb társaságba. Igazából attól tartok, ha majd egyszer szakítunk, bánni fogom hogy nem azt tettem, amit én szerettem volna.

dec. 20. 23:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Te úgy vagy benne egy párkapcsolatban, hogy azon filózol mi lesz majd, ha szakítotok???


Szerintem mutasd meg neki ezt a kérdést, aztán ne rabold tovább az idejét.

dec. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom meddig lesz fenntartható. Sok mindenben nem egyezik a véleményünk. Most egy kisebb krízisen van túl, amibe engem is belesodort, így nyilván nem akartam otthagyni. De nem tudom meddig működhet ez. Amúgy is távkapcsolat.
dec. 20. 23:28
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Segítek: ha ezt érzed akkor már most sem igazán működik... Megmondod te mit szeretnél. Egy kapcsolatban kompromisszumok vannak, a másik megértése, nem csak az amit az egyik fél akar.
dec. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Őszinteség és kommunikáció!

Egy párkapcsolat egyik alapja lenne, hogy az igényeinket, vágyainkat, szokásainkat tudatjuk a szerelmünkkel, és amennyire csak lehet, azokat harmonikusan összeegyeztetjük. Néha őszintén meglepődök azon, hogy sok kapcsolatban mennyire nincs meg az alapvető kommunikáció sem. Hol maradt az a rész, amikor megismertétek, átbeszéltétek egymás szokásait? Ez a sztori ezer sebből várzik. És igen, sokat elmond, hogy te már most azon filózol, hogy mi lesz, ha szakítotok.

De most komolyan, miért nem beszéltél eddig arról, hogy te miről mit gondolsz, és mit hogy szeretnél? Várj, kitalálom: mert inkább megjátszottad magad, mindenben papagájként utánoztad, amit ő mondott, csak hogy kerüld az esetleges nézeteltérést, és inkább mindig azt mondtad, amit (szerinted) ő hallani akart. Nem tudom, hogy te simán csak durván szubmisszív vagy, vagy netán félsz tőle? Akárhogy is: ez nem normális, ami köztetek van.

dec. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Azt is titkolnom kell, ha valakivel találkozok. Mióta egyszer kiderült, hogy taliztam egy haverommal de nem szóltam róla, akkora botrányt csinált. De ugyanakkor még így is szeretem őt és segítek rajta.
dec. 20. 23:37
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts. Légyszi szakíts még most, ne kövesd el azt a hibát, mint én, aki 13 év után jöttem rá, hogy el se kellett volna kezdeni a kapcsolatot.
dec. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
13 év?
dec. 21. 00:46
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos azok alapján,amit írtál ez nyilvánvalóan nem kapcsolat a klasszikus értelemben.

Te valamiért tartasz tőle,valamivel fog,ez is nyilvánvaló.Ha pedig már azon filózol, hogy majd szakítunk,akkor szakítani is fogtok.

Közösen kell mindent átbeszélni,megegyezni. De ma azt látom,hallom,hogy egyre több kapcsolat olyan,mint valami hitbizomány, amiben az egyik fél szava a döntő és kuss.Mi az,hogy nem találkozhatsz valakivel? Mi ez?

Ez már normál esetben is red flag,nemhogy veszekedés van miatta.

De az,hogy te végigbuliznád a napokat,ő veled lenne, az sem okés. Valamilyen szinten igazodni kell, kevesebb buli, nála pedig semmi féltékenység, főleg haverra,barátra,családtagra nem.

Van egy olyan érzésem,hogy nem sokáig tart ez az egész,ha már eleve távkapcsolat.

De nyilván ezt tudod te is, csak még nem léptél ennek érdekében.

dec. 21. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A ti "kapcsolatotok" ezer sebből vérzik.

Normális körülmények között egy kapcsolat arról szól, hogy két emberegymással kölcsönösen boldog legyen. Ennek pedig alapvető feltételei például a bizalom, a megbecsülés, a kommunikáció, és a tisztelet. Oda-vissza, mindkét irányban. Ezek úgy a nagyon-nagyon alapvető dolgok lennének, amik ha nincsenek meg, nettó önsorsrontás folytatni.

Nálatok pedig ezekből egyik sincs meg.


"Azt is titkolnom kell, ha valakivel találkozok."

Ez már rég rossz. Ez az őszinteséget és a bizalmat is hazavágja. Ahogy írtam, az egyik alappillér lenne a bizalom. Ha ez nincs meg, akkor azt nem lehet PÁRkapcsolatnak nevezni. Ő eleve azt feltételezi rólad, hogy te lépten-nyomon, ha csak lehetőséged van rá, félredugsz. Máskülönben nem hisztizne ezen. Most ez ha igaz, akkor azért rohadt nagy probléma, ha meg nem, akkor meg az eredendő rosszindulata, és bizalmatlansága miatt. És természetesen erre nem a megfelelő lépés az, ha becsicskulsz, de az sem, ha még tovább mélyíted a kettőtök közötti szakadékot. Erre az egyetlen megoldást az jelentené, ha megbízna benned. Ha nem megy, és alapjaiban úgy áll hozzád, hogy te eredendően egy sz..r alak vagy (mert mondjuk ki: ezek alapján ezt gondolja rólad), akkor nincs miről tovább beszélni. Akkor ezt a kamukapcsolatot minél hamarabb be kell fejezni.


"Mióta egyszer kiderült, hogy taliztam egy haverommal de nem szóltam róla, akkora botrányt csinált."

Ez is számtalan kérdést vet fel. Eleve ott a titkolózás. Amit te nyilván félelemből teszel, ami megint csak összeegyeztethetetlen egy párkapcsolattal. Szóval megint csak két lehetőség van: vagy őszinte leszel, vagy ha ez nem járható út, akkor befejezed a "kapcsolatot". Normális körülmények között ez úgy működik, hogy elmondom a szerelmemnek, hogy ma XY haverommal találkozok/találkoztam, és ennyi. Ahol már titkolózni "kell", ott már nagyon nagy bajok vannak.


"De ugyanakkor még így is szeretem őt és segítek rajta."

Bocs, hogy ezt mondom, de nem kéne. Legalábbis nem ilyen formában. Az nem segítség, hogy eljátszod a lábtörlőt, aki arra jó, hogy megdugják, de olyan egyszerű dolgot meg rettegsz elmondani, hogy hogyan szeretnéd a szilvesztert tölteni.


"Most egy kisebb krízisen van túl, amibe engem is belesodort, így nyilván nem akartam otthagyni."

Jaj, de kedves.

Tehát ő van sz..ban, erre belerángat téged is, és "hálából" még a csicskásaként is kezel. Micsoda erényes egy ember...

Az a legnagyobb probléma, hogy ő egy aljas, erőszakos, elnyomó alak, aki eleve rosszat feltételez rólad. Te pedig egy meghunyászkodó, behódolá alak vagy, kevés őszinteséggel, de annál nagyobb kapcsolatfüggéssel.

dec. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én is kérdeznék valami fontosat: BOLDOG VAGY?"

https://www.youtube.com/watch?v=lqdRK_sto5k

dec. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!