Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogy kezdjem el a coming outot?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kezdjem el a coming outot?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, kb 2 éve tudom, hogy meleg vagyok. Eddig semmilyen kapcsolatom nem volt, viszont már magamat elfogadtam, tehát az első nehéz részén a dolognak túl vagyok. Sajnos sokan mondják viszont, hogy elég szarul nézek ki, és hogy depresszívnek tűnök. Ezt néha én is észreveszem, de csomószor van, hogy az emberek azt gondolják valami komoly bajom van, ami eléggé megijeszt. Igazából csak elegem van az egészből, hogy heteroként mennyivel könnyebbek lennének ezek az évek, ahelyett, hogy rejtegessem az igazi énem. A homofób embereket leszarom, az igazi félelmem, hogy a közeli barátaimat elvesztem, ha megtudják ki vagyok. Közben olyan, mintha egy maszk lenne rajtam, és 0-24-ben egy szerepet kéne játszanom. Egyszerűen nem tudom, hogy kéne kezdenem felvállalnom magam, de közben nagyon elegem van. Eddig csak 3 barátnőmnek mondtam el, még a szüleim és testvérem sem tudja. Ha pár sort írnátok ezzel kapcsolatban, nagyon megköszönném.

ápr. 21. 17:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz erre bármit is mondani vagy írni az életkörülményeid ismerete nélkül, mert minden esetben másként zajlik a coming out, ha egyaltalan szükséges meglépni.
ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Valóban nehéz tanácsot adni. Ráadásul az isigaz, hogy nem kell, hogy mindenki tudjon róla. Nyilván az lenne a fontos, ha a barátaidnak és a hozzád közel állólnak el tudnád mondani. Például jó alkalom lehet erre ha kettesben vagy szűk körben vagytok vagy mondjuk fel tudod hozni a témát úgy is, hogy megemlíted, hogy ez az oka annak, hogy depresszív vagy meg "szarul nézel ki".


De nem tudjuk azt, hogy pl. mennyire elfogadó a családod, szóval így nehéz bármit mondai, mert ha homofóbok akkor az a legjobb ha előlük titkolod egyelőre.

ápr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
62%

Sehogy

Semmi kozuk hozza

ápr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az aki emiatt faképnél hagy, az nem volt sohasem a barátod, szóval nem kár érte. Ha magadban tartod, azzal csak a saját lelkednek ártasz. Minél hamarabb felvállalod, és mered az életed ennek megfelelően élni, annál könnyebb lesz a továbbiakban.
ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Őszintén, nem a többi ember miatt vállalnám fel. Saját magam miatt. Szorongással tölt el, amikor kérdeznek a barátaim vagy családom a szerelmi életemről, és minden alkalommal kertelnem kell. Olyan, mintha szépen lassan felemésztene ez az egész.
ápr. 21. 18:23
 6/21 anonim ***** válasza:
Miert az jobb lenne ha beszologatnának vagy gunyolodnának rajtad?
ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Ez a mai világban miért annyira biztos? Nyilván lenne, aki, de azért manapság már nem divat jomofóbnak lenni szerintem.
ápr. 21. 19:40
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mintha a 9 evvel ezelotti onmagam olvasnam. Vagyis nem, mert te sokkal batrabb vagy, hogy mar 18 evesen - egyebkent nagyon helyesen - ezen *is* gondolkodsz. En korulbelul olyan 23-24 eves lehettem, amikor mertem is lepni ebben a temaban. Nagyon nehez, valoban mindenkinel mas, mint fentebb is olvastad, de alapvetoen nincs veled semmi gaz, ez a lenyeg. A gaz a meg nem erto emberekkel van:) egyebkent ha ilyen lelkis vagy, hidd el a coming out utan sem fognak ezek a kis ketelyeid illetve bizonytalansagaid teljesen eltunni. Hol elojon, hol eltunik, de valamilyen szinten mindig veled marad. Ha barmi kerdesed van szivesen valaszolok, de ugyes leszel!!!
ápr. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Nézd, ezt nem lehet tudni, meddig bírod tartós károsodás nélkül. Én a pszichiátrián kötöttem ki emiatt. Életem hátralevő részében antidepresszánst kell szednem rekurrens súlyos depresszió miatt. És persze próbáltam magam etetni, hogy nem kell a gyógyszer, mikor jól voltam, de visszaestem. Antidepresszánssal tényleg jól vagyok, de ez megelőzhető lett volna, ha

(1) Nem emésztett volna évekig a titkolózás.

(2) Időben elmentem volna pszichiáterhez.


Lehet, hogy most úgy érzed, hogy bírod még, én is úgy éreztem. Már jóval a felvállalásom után jött elő a depresszió. Onnan rángatott vissza a pszichiáter, hogy mikor bekerültem pszichiátriára, úgy kellett belém imádkozni legalább a reggelit, és 24 órából olyan 20-at csak feküdtem, és úgy éreztem magam, mint egy félhalott. 3 hónap kellett az osztályon, mire hazaengedtek. És mikor kivizsgálták ezt az egész kócerájt, kiderült, hogy az éveken át tartó titkolózás miatti folyamatos szorongás okozta a depressziót. 2 év csúszással jött ki.


Ne várd meg, míg ide jutsz. Nem jó.

ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Én max a saját tapasztalatommal tudlak segíteni. A barátaim közül mindenki jól fogadta tavaly nyáron, nem volt probléma (sokat számít persze a barátság erőssége, az ismerettség ideje is, meg azért kb. fel tudod mérni mennyire elfogadóak). Sajnos szüleimmel nem volt ilyen felhőtlen a dolog tavaly ősszel, édesanyám és apám is elég rosszul reagálták le, sajnos bennük van a "mitszólnakaszomszédok" habitus és ahelyett hogy magukkal meg az akaratukkal foglalkoznának, másokkal foglalkoznak.

De ezt is kb. fel tudod mérni, hogy a szüleid mennyire elfogadóak, liberálisok, mennyire szeretnek és mennyire van erős kapcsolat köztetek.

Sajnos én még 1-2 évig függök tőlük, így még hagyni kell a jópofizást.

Az is fontos, hogy mennyire tudtad már magadat helyre rakni ezzel kapcsolatban és rájönni, hogy nem szabad magadat hibáztatni mások hülyesége miatt. Illetve nincs ebben semmi szégyelnivaló sem, csak kicsit nehezebb megélni a dolgokat, mint egy heteronak. Egyébként meg nem szabad ezen rúgózni, hogy most hetero vagy vagy sem, ugyanúgy élj a mának de tervezz a jövőre, aztán ha nem feszülsz rá, úgyis alakulni fognak a dolgok, legalábbis nálam bevált.


De összefoglalva, mérd fel a kapcsolatodat a családtagjaiddal és barátaiddal és dönts ahogy jónak látod, ha pedig valami félremenne próbáld meg feldolgozni és ne ess pánikba, mindenre van megoldás. ;)


18/F

ápr. 21. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!