Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A homoszexuálisokat kérdezném:...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A homoszexuálisokat kérdezném:genetikai okokból vagy környezeti,társadalmi befolyásolás alapján lesz-e valaki homoszexuális?

Figyelt kérdés
Lehetséges,hogy mindkettő vagy csak az egyik?

máj. 26. 19:26
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
12%
Nem genetika. Ez tudományos tény. Csak ezzel nyugtatják magukat az érintettek.
máj. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
11%

Nagy valószínűséggel egy 2-7 éves korig tartó olyan környezeti hatás, ami hatására nem a normális genetikai kapcsoló vésődik be.

De hogy mi váltja ki a hibás bevésődést azt a mai napig relytély övezi. Ezért fontos mindent megtenni ebben a korban, a gyermek védelmében, hogy nehogy kárt okozzunk.

Hiszen még úgyis megtörténhet a hibás bevésődés ha odafigyelünk, akkor mi lenne ha szándékosan elősegítenénk???

máj. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
100%
Passzolom, belőlem más váltotta ki ezt az érzést
máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
84%
Nincs erre konkrét válasz, mivel homoszexualitást okozó gén nincsen, viszont az sem bizonyított, hogy környezeti hatások okoznák. A konszenzus az, hogy valószínűleg veleszületett dolog, de hogy mi okozza, azt nem lehet tudni.
máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
91%
A társadalmi befolyásolás biztos nem, mert akkor senki nem lenne az, főleg ott ahol meg is ölnek érte. Genetika? Valahogy meg kellett születni. Szóval valóság az, hogy nem tudja senki.
máj. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
49%
4: tudtoddal tudományos körökben van konszenzus a kérdésben?
máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
36%

Szerinttem a környezet is nagyon befolyásoló tényező a gyermekkori szakaszban.

Itt az apaszerep nagyon fontos, ha ez sérül, kialakulhat homoszexualitás, de valószínűleg kell rá biológiai eredetű hajlam is.

máj. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
81%
én úgy tudom, a legvalószínűbbnek azt tartják, hogy környezeti hatásra alakul ki, DE nem úgy, hogy gyerekkori hatások meg nevelés, hanem még az anyaméhben ha bizonyos körülmények között bizonyos hormonlöket éri a magzatot, akkor alakul ki.
máj. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
77%
#7-es! Ha valóban fontos az apaszerep, nálam az nagyon is hiányzott. Fél éves korom óta dolgozik apám külföldön, csak kb 4 havonta látom/láttam. Én csak annyit éreztem, hogy sok pénzünk van, csak nem tudtam honnan. Én is gyanakodtam már erre amúgy..
máj. 27. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
81%

"az apaszerep nagyon fontos, ha ez sérül, kialakulhat homoszexualitás"

Engem mindig nagyon érdekelnek az ilyen elméletek. És most nem a 7-es válaszolóba akarok belekötni, hanem kérdéseket tennék fel annak, aki kitalálja ezeket az elméleteket a környezeti hatásokról.

1.) A ll. világháborúban férfiak százezreit vitték el katonának. Rengeteg férfi nem jött haza, elesett a háborúban. Ergo: a családban sérült az apa szerep. Akkor ezeknek a gyerekei mind melegek lettek, mert nem volt apa szerep?

2.) Az alkoholizmus óriási probléma Magyarországon. A férfiak 37%-a, a nők 7,2%-a alkoholfüggő. (És akkor még a többi függőséget nem is vettük figyelembe.) Ez azt jelenti, hogy kb. 1,7 millió családban alkoholista az apa, tehát egyértelműen sérül az apa szerep. Az ő gyerekeik mind melegek lesznek?

3.) Az alkoholizmuson túl: A családok legalább fele diszfunkcionálisan működő, rosszul működő, "mérgező" család. Elég megnézni itt a gyakorin a Családi kapcsolatok és a Szülő-gyermek kapcsolat kategóriákat. Nyilván, ezekben is jelentősen sérül az apa szerep, meg nagyon sokszor az anya szerep is. Mégsem válik a gyerekek fele meleggé felnőtt korára. Akkor hogy is vannak ezek a környezeti hatások?

Szóval vannak fenntartásaim az ilyen elméletekkel szemben.

máj. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!