Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A homoszexualitás egyértelműen...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A homoszexualitás egyértelműen genetikai jelenség vagy vannak külső előidéző tényezői is?

Figyelt kérdés

Én meleg vagyok és egész eddig abban a tudatban voltam, hogy így születtem. Olvasgattam azonban a neten, és van egy olyan nézet, hogy kisgyermekkorban az apával való rossz kapcsolat, ellenszenv is kiválthatja később a melegséget. Nos, visszagondolva ez nálam is igaz: apámmal soha nem volt jó kapcsolatom, undorotok tőle a mai napig (alkohol, igénytelenség, nagyképűség stb. miatt), és ezt az ellenszenvet már kiskoromban is éreztem vele kapcsolatban, vagyis soha nem tudtam azonosulni úgymond az előttem lévő apaképpel.

Természetesen a lényegen már az okok nem nagyon változtatnak, mivel mindenképpen meleg vagyok és el is fogadtam így magam. Csak érdekelne mások véleménye, illetve hogy van-e, aki hasonlóan érez?

Előre is köszönöm a válaszokat!


25/F (meleg)



2012. szept. 18. 21:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Én nagyon szerettem az apámat. akkor most azért lettem meleg?
2012. szept. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Én állítom,hogy egyértelműen gyerekkori/lelki hatás/trauma,de hiába hajtogatom,(ráadásul még van bi hajlamom is)több támadás ért,hogy mekkora hülyeség amit mondok..Egy régebbi filmet is láttam ahol pont azok bizonyítják ezt akik annó elérték,hogy a homoszexualitás ne legyen betegségként kezelve illetve bejegyezve.Hitelesen és részletesen,nagyon sok indokkal és rengeteg emberrel csináltak egy dokumentum filmet amiben ezt bizonyítják..csak betiltották mert persze politikailag nem korrekt..vagy mi a fene... 18/F
2012. szept. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Pusztán a hajlam genetikai eredetű. Az ún. sors-faktor legalább 50%-ban befolyásoló tényező.
2012. szept. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Az a különbség, hogy vannak országok, ahol politikailag ki van mondva hogy itt nincsenek melegek, és ki is írtják őket. Ezek tipikusan afrikai és iszlám országok, ahol nagyon erős a vallási befolyás, diktatúrák vannak.


De ettől még nem tűnik el semmi. Magyarázd el, ha tényleg civilizációs betegség, akkor hogy lehet az, hogy a japán kultúrában már a kezdetektől fogva jelen van, ott van még Róma, Egyiptom, indiántörzsek, ahol szintén gyakori volt. Akkor most ott is a túltenyésztett civilizáció az ok? Lol, a sátras-vadászós "primitív" népeknél.


Nekem eléggé jó kapcsolatom volt mindkét szülőmmel egész gyerekkoroban. Aztán mégis, már az oviban is a saját nemem érdekelt.


A szexualitás nem egy tudatos döntés, hanem ösztön. Ösztönöket nevelni nem lehet. Sem az éjhséget, sem a fázást, sem a szomjúságot nem lehet megváltoztatni, maximum megfélemlítéssel kordában tartani. Ez hülye ötlet, csak egy emberi roncs leszel tőle.


A lelkészek max az önbizalmat tudják derékba törni és megtanítanak magadat utálni. Aki ilyet tesz, az nem lelki vezető, hanem egy szörnyű ember. Azt az egyházi személyt, aki a szeretetről prédiál, de nem veszi észre azt, azt én nem tartom hitelesnek.


22/szintén

2012. szept. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2%
Tudtad, hogy a DNS is változik?A kvantumszintről meg nem is beszélve. Szóval ennyit a genetikai oldaláról...Minden az agyban dől el, vagy ott ahogyan az agyat "beprogramozzák"=nevelés, pszichológiai hatások.
2012. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%
szerintem az ufók döntik el én elég sokkal találkoztam hihi:-)
2012. szept. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Egy biztos. Minden fejben dől el! Én is megtehetném hogy fiúval legyek, de nem teszem.

Mondok egy példát. Volt már láncfűrész a kezemben, és fa fűrészelés közben megfordult közben a fejemben hogy nem csak a fát vághatnám vele, ha érted. De nem tettem.

Ilyen rohadt egyszerű!

2012. szept. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Elmélet és nézet sokféle van, de definitív bizonyíték nem létezik egyikre sem. Főleg az ilyen pszichoanalitikai eszmefuttatásokat lehet nehezen bizonyítani, de a biológiai (genetika, magzatkori hormonális hatások) elméletek esetében is legfeljebb a korreláció igazolható, az oksági viszony nem. Ugyanígy nálad is. Az eseted korrelál a példaként felhozott nézettel, de ilyet én is ki tudok találni. Pl. lehet, tényleg melegnek születtél, és éppen azért nem azonosultál a heteroszexuális apáddal? Lehet, ha heterónak születtél volna, most pont ugyanolyan igénytelen, nagyképű alkoholista lennél :) Szóval ezek csak érdekes eszmefuttatások, pontos választ senki nem tud adni. Ezért én is csak tudományos érdekességként foglalkozom ezzel a témával, nem különösebben fárasztom magam azzal, hogy miért lettem pont én meleg. Ezt dobta a gép, ebből kell kihoznom, amit tudok :)
2012. szept. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez tuti, hogy genetika.

Ha esetleg valakiben, van egy kis bi hajlam azt felhozhatják a külső tényezők is.

2012. szept. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
3%
Osztom azok véleményét akik a ,,minden a fejben dől el,, elvet vallja :) Azt meg hogy volt Rómában is meg a többi helyen erre meg csak azt tudom mondani, hogy sok régi iratot olvastam erről mert érdekelt a téma és a következőt vettem észre: a homoszexualitás MINDIG csak a felsőbb körökben jelent meg.....mindig csak a gazdagoknál, ott ahol nem volt nélkülözés, ahol nem volt hiány semmiben. Ilyen körülmények között, mikor az ember már azt sem tudta, hogy mit csináljon akkor könnyen kialakulhat. A mai korban meg ha szabad így fogalmaznom akkor már ez civilizációs betegség. Ne értsd félre kedves kérdező, de a homoszexualitásról összességében az a véleményem, hogy egy betegség, akár a rák. Ám a rákkal nem dicsekedni szokás(itt nem Rád értem hanem pl a melegfelvonulásra vagy a különböző homár védő egyesületekre), hanem tenni ellene és igyekezni kell, hogy kigyógyulj :) De ismétlem: ez csak én véleményem!
2012. szept. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!