Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Melegek, leszbikusok! Ti...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek, leszbikusok! Ti milyen családban nőttetek fel?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy együtt éltek-e a szüleid, vagy csak egy szülő nevelt, sok volt-e a veszekedés, vagy nyugodt körülmények között neveltek stb.

Megfigyeltem, hogy a leszbi lányok többsége, akikkel interneten beszélgettem azt mondta, hogy csonka családban nőtt fel, vagy legalábbis voltak problémák a családjában.

Szerintetek van összefüggés a családi háttér és a homoszexualitás között?



2013. máj. 21. 16:33
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
95%
szerintem nem sok össze függes van a nemi identitás és a család között, bár mondjuk az én csaladomban is sok a veszekedés de én nem egyeztetném a kettőt
2013. máj. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
60%
Bár homoszexuális témában nem vagyok otthon, de úgy tudom, h pl a meleg srácoknál az agyterületek mérete a heterokhoz lépest eltérő, meg azt hiszem vhol a tesztoszteron receptorokból is kevesebb van, tehát vmi vagy a genetikában, vagy az anyaméhben történik, ami meghatározza náluk a szexuális preferenciát... a család még rátehet vmennyire, de sztem annak ink az önelfogadás/öngyűlöletnél van szerepe, de sztem a hajlamra nincs hatással... esetleg úgy, hogy ha eleve voltak problémák és a méhben fejlődök gyerek anyja sokszor volt ideges, esetleg káros szenvedélynek élt... úgy tudom, hogy azt a szülőt, akit nagy trauma ért a terhessége alatt, azoknál kimutathatóan több volt a meleg gyerek!! szal sztem a családi békének ink a fogantatás és a születés közt van nagy szerepe.
2013. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
13%
sokat befolyásolja, hogy melyik nem nincs a környezetében kiskorában, hogyan nevelik a gyermeket, az újszülött kortól kezdve minden befolyásolja a gyermek fejlődését és a nemekhez viszonylását. Ha a családjában vele megtörtént pl valamilyen nemi erőszak az is nagyon befolyásolhatja, hogy a saját neméhez fog vonzódni, mert rossz élmény ként élte meg az első ilyen létet
2013. máj. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Együtt élnek, de alkoholisták, szeretet már nincs sok köztünk, inkább összeszokás. Folyamatosak a veszekedések, balhék.

18/L, biszexuális

2013. máj. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
68%

Lényegtelen ezen gondolkodni. A homoszexualitás agyi szerkezeti külömbségekkel jár, hetero társainktól. Innentől a családi háttér jelentéktelen, mert az agyszerkezet nem alakul át, pl.: ha nincsen meg egy szülő.


Amúgy én is csonka családban nőttem fel, de sokat találkozom apámmal, és az "apafigura" az életemben egy másik férfi családtagom lett.

2013. máj. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
90%

a szüleimmel jól kijövök, bár mindketten határozott emberek, és voltak veszekedéseik, mindig megoldották a problémáikat több mint 20 éve együtt vannak

van egy testvérem akit nagyon szeretek, mindenben támogatjuk egymást

a nagyszüleim kiskoromtól jelen voltak az életemben heti rendszerességgel, anyukám szülei kiemelkedően fontosak számomra, főleg a nagypapám a szívem csücske

sok unokatestvérem van, régen minden névnapot szülinapot megünnepeltünk mostmár ez nem így van, de a karácsony most is nagycsaládi ünnep


szerintem nincs összefüggés a családi háttér és a homoszexualitás között...ennyi erővel minden csonka családban felnőtt gyereknek homoszexuálisnak kéne lennie

nem meglepő, hogy akikkel beszéltél ilyen háttérrel rendelkeznek, mivel kb minden második házasság válással végződik

ráadásul mutass egy családot ahol nincs csontváz a szekrényben (problémák mindenhol vannak)


19/L

2013. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sok a csonka család, és mindenhol vannak problémák. Csak feltűnt, hogy akikkel beszélgettem ismerkedés céljából (leszbikus vagyok), azok között szinte nem volt olyan, akinek rendesen együtt lettek volna a szülei. Az enyémek sem élnek már együtt. Az ismerőseim között is van 1-2 ember, akikről bár nem tudom biztosra, de külső és viselkedés alapján minimum biszexuálisnak mondanám őket. És persze, hogy az ő szüleik sincsenek együtt.
2013. máj. 21. 18:41
 8/29 anonim ***** válasza:
92%
Keresztyén család anyámék 25 éve vannak együtt, két bátyám van
2013. máj. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
32%
Normális családban Egy nőnemű anyával és egy férfiú nemű apával.
2013. máj. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is elváltak miután megszülettem, mert apám félrelépett. Anyukám rá 2-3 évre megismerkedett a nevelőapámmal, akire apámként néztem. (Más problémák is voltak apámmal, nem keresett, úgy él még most is mintha 20 éves lenne, tehát nem egy apatípus...) Tehát igen, a szüleim ugyan elváltak, de ugyanúgy volt előttem női és férfi minta, mégis leszbikus lettem. Hogy mikor jöttem rá, azt nem tudom, kipróbáltam fiúkkal is, de valahogy sosem volt jó. Mivel nem vagyok az a szorongó, szívbajos típus, és korán felvilágosítottak, ezért lánnyal is viszonylag hamar kipróbáltam a dolgot. Tudtam, hogy ettől nem leszek kevesebb, csak kicsit más. Büszkén felvállalom a mai napig, és nem tudom elmondani, mennyire örülök neki, hogy nincsenek hetero problémáim. :)

Amit mondasz Kérdező, szerintem nem igaz, csak még nem nagyon találkoztál olyan leszbikussal aki "átlagos" családban nőtt fel. Például a párom családjában nem volt sem balhé, sem ivászat, sem válás vagy félrelépés, mégis leszbikus ő is.

2013. máj. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!