Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Hogyan csökkenthetném a...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan csökkenthetném a HIV-fertőzéstől való félelmem? Meleg vagyok és hipochonder.

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen létesítek szexuális kapcsolatot, mivel rettegek a fertőzésektől, főleg a HIV-től. Gumitól is félek, hogy kiszakad, nembeszélve az orális szexről, ami meg gumi nélkül történik.


21/F



2015. márc. 21. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Téli gumit használj :)
2015. márc. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt gumit mindig használj, másrészt kerüld az alkalmi kapcsolatokat, harmadrészt csak olyannal feküdj le, aki igazoltan egészséges.
2015. márc. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Na itt van kelett neked melegnek lenned
2015. márc. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Valószínűségszámítással lehet csökkenteni eme félelmet.
2015. márc. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a legtöbben elküldenek melegebb éghajlatra, amikor azt mondom, hogy mielőtt bármi olyan lenne, menjünk együtt HIV-tesztre.


Ráadásul nem csak a HIV-től rettegek, hanem minden más fertőzéstől, betegségtől. Ha rámtör, akkor hirtelen pánikba esek például hogy egy kicsit szúr a szívemnél, biztos infarktusom van. :/ Utálom ezt a hipochondriát. A melegséggel nem is lenne bajom, de gyűlölöm, hogy hipochonder vagyok.

2015. márc. 21. 23:10
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

Hát nem kell mindenkivel összefeküdni.

De ha hosszabb kapcsolatot terveztek, és fontos vagy a pasidnak, akkor biztos elmegy veled tesztre.

2015. márc. 22. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az előttem szólónak van igaza, én is ezt akartam írni. Én is félek a fertőzésektől és nem fekszek le akárkivel akármennyire ki vagyok éhezve szexre. Nagyon vigyázok az egészségemre, pl. akárhonnan hazajövök, rögtön mindig szappannal meleg vizzel kezet mosok, ez nálam alap (van aki napokig kezet se mos). Persze nem kell ezt az állandó aggódást túlzásba vinni kedves meleg kérdező barátom, mert a végén tényleg lelki problémáid lesznek belőle. Csak vigyázni kell, óvatosnak kell lenni, oda kell figyelni és akkor nem érhet baj.
2015. márc. 22. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ftf1983 ***** válasza:
100%
Ez az egész pánikolás felesleges! Ha görcsölsz azon, hogy elkapsz valamit, akkor saját magadat nyomorítod meg teljesen feleslegesen. Ésszel kell csinálni a dolgokat és nem lesz semmi baj. Teljesen mindegy, hogy valakivel elsőre szexelsz vagy csak 1 hónap múlva a kockázat pont ugyanakkora. Ha biztosra akarsz menni, akkor a HIV-teszt előtt legalább 4 hétig semmilyen szexuális kapcsolata ne legyen az illetőnek és utána 2 héttel ismételni kell a tesztet (ablak periódus) és nem csak HIV-et kell akkor nézetni, hanem sok egyéb mást, amiért esetleg már fizetni kell. Ja, és vannak olyan nemi betegségek, ami ellen a gumi sem vég, mert a bőrfelületek közvetlen érintkezésével fertőznek (HPV, Molloscum, stb.) Van egy ismim, aki szintén pánikolt mindig, aztán kicsit elbeszélgettem vele, elrángattam mindenféle vizsgálatra és aztán megnyugodott szerencsére.
2015. márc. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, mintha magamat olvastam volna:)

Amióta olvastam könyvet egy fertőzött nőről, meg hallottam storykat én is parás vok és látom h a legtöbb meleg tök felelőtlen. :(

Lehet meg kéne ismenrünk egymást;)

2015. márc. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ezzel én is pont így vagyok, és egyre rosszabb lesz, főleg miután egyszer összeszedtem egy trippert (kb 4szer volt védekezés nélkül anál, elég is volt). Szorongásos tüneteim kezdődtek tavaly, azóta még rosszabb, szex után mindig titokban alaposan lecsekkolom, hogy nem szakadt-e ki a gumi. Ha szűresre megyek, egész nap nem tudom egy percre se kiverni a gondolatot a fejemből, mi van ha pozitív vagyok. Egy tortúra nálam a szűrés, mindig gyorstesztre megyek, hogy ne kelljen egy hetet várni. Ajánlatos lenne egy szakembert felkeresni, érdemes a szorongást minél előbb kezeltetni, mert súlyosbodhat, ahogy nálam is történt (és nem csak a szex tekintetében).
2017. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!