Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Vannak olyan melegek, akiknek...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak olyan melegek, akiknek a melegségről alkotott véleményük nem egyezik meg a meleg egyesületek által képviselt világnézettel?

Figyelt kérdés

2015. máj. 23. 10:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Mert milyen világnézetük van a meleg egyesületeknek?
2015. máj. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Persze, hogy van. Ezen az oldalon is találni egy rakás olyan meleget, akik nem értenek egyet a meleg házassággal meg az örökbefogadással meg úgy általában az egyenlő emberi jogokkal. Nekik tök normális, hogy alsóbbrendűként vannak kezelve, mint a heterók. Én heteroszexuálisként sem tudom megérteni őket, hogy akarhatnak saját maguknak meg minden sorstársuknak rosszat, de hát ez van. Vannak ilyen emberek, nem is egy.
2015. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Én melegként csak azt várom, hogy mikor lesz már olyan, hogy nem kell ezen a témán ennyit lovagolni... Egy halom más tulajdonságom van, ami alapján lehetek jó vagy rossz ember, unom hogy sokak szemében csak ez létezik.

Sejtem, hogy én már nem élem meg a változást.

2015. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
igen vagyunk egy páran akiknek nem 1 papíron múlik a boldogságuk
2015. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
a papok, nácik, homofóbok
2015. máj. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én azért nem mindenben értek egyet... persze támogatom az egyenlőséget én is (házasság stb.), de magamat jobboldalinak (jobboldali liberálisnak) tartom, a melegszervezetek balos irányultságával így annyira nem tudok azonosulni.
2015. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Mármint, szerintem a Pride alapötlete jó(büszkén kiállni a saját szexuális irányultságod mellett), a kivitelezés viszont rossz. Én örülnék, ha heteroszexuálisok is részt vennének, és ha a demiszexuálisok, és a kevésbé ismert irányultságok is szerepet kapnának. A heteroszexuálisoknak azért kéne részt venniük, mert ők is emberek, akiknek van egy szexuális irányultságuk, és emiatt nem kell szégyenkezniük(jó, persze nem is szégyenkeznek). Ez megmutatná, hogy a felvonulás nem csak az önmutogatásról szól, hanem a magunkért való kiállásról, az önbizalomról, és az öntudatosságról. Sőt, ha toleránsabbak lennnének az emberek, akkor mindenkinek ki kéne mennie a felvonulásra. Főleg, hogy nem a szexualitásra kéne büszke lenni, hanem arra, hogy azok vagyunk, akik vagyunk. Kicsit furán hangzik, de remélem valamikor ide fog fejlődni a felvonulás.

A másik, amit nem értek, a melegolimpia. Először is, ezzel kiemelik a homoszexualitást a biszexualitás, az aszexualitás, és a többi közül, másodszor pedig az egészet úgy mutatják be, mintha erre egy külön olimpia kellene. Szerintem Tom Daley szivesen részt vesz a Nyári Olimpián is, ezért nem kell egy külön rendezvényt csinálni.

A házassággal és az örökbefogadással viszont egyezik a véleményem. Inkább legyen a gyereknek két egynemű szülője, minthogy egyedül nőjön fel, egy rakás másik gyerekkel, mindenféle szülőkép nélkül. A meleg szülőkkel rendelkező ismerőseim(természetesen külföldön...) egyáltalán nem másmilyenek, mint a heteroszexuális szülők által felneveltek. Legfeljebb annyival, hogy toleránsabbak a homofóbként nevelt gyerekeknél.

2015. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

A kérdés természetesen provokatív. Én is ilyen vagyok. Meleg vagyok, de nem vagyok meleg mozgalmár. Ráadásul én még vallásos is vagyok.

Ami jelenleg zavar, az az, hogy a meleg mystream-től eltérő melegek gondolatai sehol nem tudnak megjelenni, ezért mindenki azt hiszi, hogy az lmbtq teljesen egységes és egyforma. Pedig nemhogy az lmbtq nem egységes, de még csak egy-egy betű sem.

Szerintem attól, hogy valaki nem a mystream áramlatot képviseli, attól még nem biztos, hogy rosszat akar. Én sem akarok rosszat sem magamnak, sem másnak. Az én világképemben létezik az objektív igazság, amihez véleményem szerint tartanunk kellene magunkat. És ezért szerintem az nem megengedhető, hogy mindenki a saját érzése és véleménye szerint tegye a dolgokat.

A női egyenjogúsági mozgalmak elkövették azt a hibát, hogy az egyenjogúságot összekeverték az egyformasággal. Lett is ebből galiba elég. Most a meleg mozgalom is ugyanezt a hibát követi el. Az emberek személy mivoltukból adódó egyenlő értékének hangsúlyozását összemossák a meleg és a hetero kapcsolatok egyformaságával vagy egyforma szerepükkel.


Biztosan több meleg ember van, aki eltér a meleg mozgalom által diktált mystream áramlattól, mint amennyit gondolnánk, de a mi hangunk nem jelenik meg sehol. Ezen szeretnék én változtatni.

2015. máj. 24. 08:59
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Melegként a prideot valamilyen szinten elítélem. sajnos Magyarországon nem a büszkeségre kéne kiélezni a helyzetet mivel a társadalom nagyobb része nem annyira elfogadó. Inkább az elfogadás jegyébe kéne megrendezni. A heterok többsége nem is mindig tudja, hogy a munkatársa, haverja, barátja meleg. Mert sokunkon nem látszik(engem még a melegek is legtöbbször heterónak néznek) és nem is verjük nagy dobra.

Érdekesnek találom, hogy aki ismer és tudja rólam elfogadja a dolgot...

Ha kéne csinálnom egy rövidfilmet erről akkor nem királylányokkal és hercegnőkkel reklámoznám a dologokat, hanem férfias munkával rendelkező emberekkel, akiről nem mondják meg a szexuális orientációját 2 perc beszélgetés után.

2015. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem csak ilyen van. Mint ahogy az átlag polgár véleménye se egyezik a politikusokkal, és a nők véleménye sem a feministákkal. Ezeknek a szervezeteknek populárisnak, demagógnak és provokálónak kell lenni, hogy minél nagyobb sajtóvisszhangot kapjanak, ezáltal megnyernek valamennyire pár embert, akik birkák, de akinek egyéni esze van annak szinte biztos h elüt a véleménye ezektől a divathomokosoktól.
2015. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!