Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Azonos neműek házassága...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azonos neműek házassága Magyarországon? Olyan föld területen ami például Holland tulajdon (Hollandia fennhatósága alá tartozik) vagy olyan országhoz, ahol törvény által legális ez a fajta házasság kötés, lehetséges?

Figyelt kérdés
Pár éve hallottam egy ilyen esetet itt, hogy Magyarországon hollandia fennhatóság alatti földön, holland nagykövetség által tarthatott ott esküvőt, egy magyar meleg pár. Természetesen okmányok készültek róla ami Hollandia területen érvényes. Engem az érdekelne, hogy hol tudnék ennek utána járni? Vagy egyáltalán tényleg lehetséges? Negatív kommentekből nem kérek!

2014. szept. 14. 21:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Hol lenne Magyarországon olyan föld, ami Hollandia fennhatósága alá tartozik?
2014. szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
"Pár éve hallottam..." - ja, én se szívesen vallom be, hogy megnéztem a "Coming out" című remekbe szabott magyar vígjátékot :DDD.
2014. szept. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Ilyet én még nem hallottam, de az adott országok nagykövetségein esetleg tudnak segíteni.
2014. szept. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

1. Nagykövetségen nem lehet házasságot kötni.

2. Kulfoldon csak akkor köthető házasság, ha igazolod, hogy az az állampolgárságod szerinti országban engedélyezett.

3. A fenti kettő alapján magyar állampolgár nem köthet azonos neművel házasságot.

2014. szept. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#2 hűű, igazad van, tényleg....
2014. szept. 14. 22:09
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Fogalmam sincs hogy a holland nagykovetsegen mi a szabaly, de speciel a magyar torveny magyarok es kulfoldiek hazassagat lehetove teszi barmelyik magyar nagykovetsegen...


Hogy a kerdesre visszaterjunk, a magyar torvenynek hatalya nincsen Hollandiaban, ha legalabb az egyik fel torvenyesen el (resident) Hollandiaban akkor lehet hazasodni. Fogalmam sincs ehhez pont mi kell de mivel EU van, ez nem lehet nagy dolog.


[link]


[link]


Termeszetesen Magyarorszagon a hazassagot nem fogjak elismerni, tehat valoszinuleg nem erdemes...

2014. szept. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Honnan vetted ezt a baromságot, utolso? A magyar nagykövetségeken sem lehet házasságot kötni.
2014. szept. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Elmondom neked, higy mi kell a hollandiai hazassagkoteshez: hiteles fordításu, Apostille-al ellátott eredeti anyakonyvi kivonat es ugyanilyen csaladi állapot igazolas. Amikor bejelented a házasságkötési szándékot az ügyintéző elso dolga bepotyogni, hogy milyen allampolgar vagy es megnézni, hogy az országod szerint törvényes lesz e a hazassag. Nekünk - bar nem azonos nemű pártol van szo- felolvasta es itt szerepelt a homoszexualitás, valamint a bigamia es a poligamia, mint kizáró ok. Be kell mutatni az érvényes szemelyi azonosítására alkalmas fényképes igazolványt, illetve fenymasolatot leadni a jövendőbeni tanúk igazolványarol -2-2 lehet. Amennyiben mindez megvan, az ügyintéző megkérdezi milyen datumra gondola la hazassagkoteshez Es' hol szeretned. Kivalasztod, hogy milyen Trouwboek-ot szeretnel - nem koptelefoon- es kifizeted a költségeket -sima, városházi hazassagkotes extra nelkul 350euro. Ha megtörtént, akkor az ügyintéző felolvas egy hivatalos formulát, amit a hazasulando par es az ügyintéző is aláír :ezzel a par "ondertrouwe" státuszban kerül. Ez egyfajta hivatalos jegyesség, minimum 30 nap. A különbsége között es a magyarorszagi 30 nap várakozási ido kozott az, hogy ez hivatalos, amennyiben pl az egyik fel elhalálozik az ondertrouwe es az esküvő kozott, az életben maradt fel ozvegyi jogokkal bír.
2014. szept. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
Eu-s országban igazolni kell, hogy nem ütközik az illetők állampolgársága szerinti ország törvényibe, és mivel a magyar jogrendszer nem fogadja el az azonos neműek házasságát így bukta hiába mennél ki Hollandiába. Amúgy is fölösleges, a kérdésből az derül ki, hogy itt laktok itthon meg mivel nem házasság nem állnak be a joghatások (vagyonközösség, öröklés stb).
2014. szept. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
45%
Hogy a kérdés első felére válaszoljak: az már nagyon régen nincs úgy, hogy adott nagykövetség a küldő állam területéhez tartozik :) Azt a küldő állam megvette vagy bérli a fogadó államtól. Tehát a holland nagykövetség területe ugyanúgy Magyarországhoz tartozik. :)
2015. okt. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!