Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A homoszexualitás kialakul,...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A homoszexualitás kialakul, vagy genetikus?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint kialakul. Ti mit gondoltok?
2015. júl. 31. 00:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Te eddig hol voltál? Ezt a tèmát a tudósok már egy ideje feldolgozás alatt tartják, mindenki tudja, akit nem most kukáztak elő valahonnan...
2015. júl. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezaz,amit még senki nem bizonyított... de szerintem inkább genetika.

Melegek mindig voltak,csak a régi világrendben tilos volt beszélni róla,így nem tudni kinek hány homoszexuális őse volt,aki a társadalmi elvárások miatt megnősült,és gyerekeket nemzett /szült.

2015. júl. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2es vagyok . 1-2 régebbi családi fotó alapján kb sejtem,ki volt köztük meleg,de a társadalmi elvárások miatt volt 2-3-4 gyerekük. Mondjuk én ennyire nem lettem volna birka mint ők :D
2015. júl. 31. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jah és énis meleg vagyok.
2015. júl. 31. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 Miért nem? Ugyan úgy a társadalom hasznos VAGY hasztalan tagja(akár csak heteró embereknél) :D Konkrétan van 3 mentős kollégám aki meleg :D Kit érdekel mit csinál munka időn kívül? De nem 1x mentettek már életet... De ha indokolni is tudnál az még jobb lenne, még a végén lehetne egy normálisat beszélgetni :)
2015. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kilences, egy értelmes beszélgetésre még a szálló por is alkalmasabb, mint ezek a frusztráltságuk miatt idetrollkodó rejtőzködő homoszexuálisok...
2015. júl. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#10 Én pedig kíváncsi vagyok az ő nézőpontjára, mert biztos van ott több mint amit itt mutat :)
2015. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nagyon élénk fantáziád lehet, mert én még azt is meredek elképzelésnek, tartom, hogy.. mondjuk van agya.
2015. júl. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Érdekes egy dolog ez.

Anyai ágon úgy emlékszem, a legtöbb kutatás szerint 30-60 %-ban öröklődik és az ikerkutatások azt mutatták, hogy ha az egyik ikerpár meleg, akkor 40-80%-ban meleg lesz a másik ikerpár is. Tehát mindenképpen van genetikai vonatkozás is.

Valamint van egy gén, amelyet nálunk jóval gyakrabban találtak az átlagnál, de ez nem azt jelenti, hogy ez okozza, csak nálunk gyakoribb.

Hozzátenném, hogy a fenti számadatok már nem biztosak, sok ideje olvastam már a könyvet, amiben voltak a számadatok.

A tudomány jelen állása az, hogy nem lehet kizárólag környezeti hatásokra vagy genetikai dologra hivatkozni a homoszexualitást, biszexualitást és egyéb sajátos személyiségfejlődést illetően, hanem leginkább ezek kombinációjáról lehet szó.

Itt ugye az is probléma, hogy a genetikai rész és a környezeti hatások része sok részen összemosódik.

A legjobb szemléltetést azonban szintén a fentebb említett könyvben találtam.

Képzeljük el, hogy van egy tál borsó, aminek 5-10%-a sárga, a többi zöld.

(5-10%-ra teszik a homoszexuálisok népességhez viszonyított arányát.)

Van egy asztal, és ott körbeadjuk ezt a tálat, és mindenki találomra kihúz egyet.

Nagyjából így jutnak ki ezek a dolgok.

Érdemes még megjegyezni, hogy ezek a dolgok semmilyen képességbeli különbséget nem jelentenek. Ugyanúgy megtalálható a jelenség minden munkakörben, minden társadalmi rétegben, mint bármi más.

14/f

2015. júl. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, van néhány hiba, nézzétek el... Alváshiány xD :D
2015. júl. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!