Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » A homofóbiát mikor kezdik...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A homofóbiát mikor kezdik végre gyógyítani?

Figyelt kérdés
Félelmetes,hogy még olyan országokban is jobban el van fogadva,ami sokkal vallásosabb. Pl Lengyelországban is van nyíltan meleg polgármester,mégis megválasztották a választásokon úgy,hogy tudták róla. Itthon miért nincs aki a sarkára állna,és törvényileg nyomná el a homofóbiát ? Mert ami itthon megy,azt már csak drasztikusan lehet kezelni,szerintem.
2015. okt. 16. 22:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
19%

Kedves kerdezo!


Lehet Le leszek pontozva de nem erdekel.

nekem szemely szerint nincs bajom a melegekkel, addig amig nem volt ez a Pride-ozas nem is irritaltak, sok homoszexualis ismerosom van.

De konyorgom ne masszanak mar bele a pofamba hogy tiszteljel te paraszt mert ha nem akkor homofob gorenh vagy. Megjegyeznem ha nem adtam volna meg a kello tiszteletet a homoszexualisok fele akkor mar egybol gunyolmam meg dobalnam oket az utcan. Lehetsz buszke csendben is basszus. En is rengeteg dologra buszke vagyok megse csinalok felvonulast... Tenyleg ha a melegeknek van a heteroknak miert nincs Pridejuk!? Mi nem lehetunk buszkek arra higy az ellenkezo nemet szeretjuk?

Osszegezve: amig nem koveteltek tolem megerteat es tiszteletet nem zavart a viselkedesUK, De en nem nyalom falom a parom az utcan, meg nem mutogatom hogy Nezd mar hetero vagyok es amiert neked ez nem normalis te egybol szemet vagy. Meg megbelyegeznek homofob cimmel mikor valami szerintem nem termeszetes de ettol elteroen nem hirdetem az utcan es nem szolok bele hogy ki mit szeret.

Mindenki szeressen mindenkit de otthon!

18/L

2015. okt. 17. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
79%

Utolsó,

azért kicsit félreértést érzek részedről a "tisztelet" szó illetve a dolog logikáját illetően:

"Megjegyeznem ha nem adtam volna meg a kellő tiszteletet a homoszexualisok fele akkor mar egybol gunyolmam meg dobalnam oket az utcan"

Nem hiszem, hogy egy csoport elfogadása abban merül ki, hogy nem dobálod őket az utcán, nekem legalábbis ez nem elég. Az is beletartozik, hogy pl. nem bánsz egy ilyen kollégával máshogy, vagy nem hangoztatod a munkahelyen, hogy milyen undorító ha valaki meleg. Két öregember testi szerelme sem mindenkinek vonzó, aztán valahogy ugye egész jól bírjuk őket...


"De en nem nyalom falom a parom az utcan, meg nem mutogatom hogy Nezd mar hetero vagyok..." De, átlagheteróként pont ezt teszed, illetve teszi minden tinédzser nálunk. Csak melegeknek "tilos" kimutatni valamit, már a te világképedben, vagy hogy. Ha igen a válaszod, akkor sajnálom: nem fogadm el az elvet, hogy te megmondd, kinek a kezét foghatom az utcán.


"Tenyleg ha a melegeknek van a heteroknak miert nincs Pridejuk"

Van néha egykét felvonuló a Prideon, aki szerintem is túlságosan provokatív, de mit lehet tenni egy szabad felvonuláson?

Szerintem van csomó heteró-pride:

karnevál, könnyűzenei felvonulás, akár a balett is stb. elég kendőzetlenül a szexualitásról, főleg a heteroszexualitásról is szólnak, néha nagyobb, néha kisebb részben. A Hippimozgalom egyik lényeges eleme volt a szabad szerelem...

A Pride nem szexről szól, az csak néhány felvonuló szintje. Ahhoz hasonló társadalompolitikai üzenettel bír, mint amikor a feketék vonultak föl, hogy "Tekintsetek már minket is embernek !!" Erre a "miért nem tudnak csendben büszkék lenni a bőrszínükre" valahogy manapság már nem tűnik jófej, civilizált érvnek. És részben pont a "hangosságukkal" járultak hozzá a mozgalom sikeréhez, ilyen ez a PR. Az analógia nem is véletlen, mert az ilyen mozgalmak sorába tartozik az LMBT-jogi mozgalom is. (Női egyenogúsági mozgalom, feketék az USAban, stb.)

Amúgy Budapesten kb. 100 hasonló jellegű felvonulás van évente, pont a melegség a zavaró, nekünk pont nem szabad? Hogy pár száz homofób náci miatt pár éve a fél várost le kell zárni az nem a melegek és szimpatizánsaik hibája, ne kend ránk.


----------------

Kedves kérdező,

azért ezt a megközelítést így nem tudom támogatni, ne haragudj. Egy politikus (véletlenül,) egész jól mondta: "nem lehet tűzzel vassal toleranciát hirdetni" vagyis inkább nem érdemes. Aki kicsit idősebb, jól tudja, hogy a helyzet Magyarországon, főleg Budapesten sokat javul pl. 10éves távlatokban nézve! Ma a belvárosban járhatnak meleg párok kézakézben - néhanapján kapnak egy-egy beszólást. (valamelyik online újság tesztelte le) amúgy én épp a napokban láttam az Corvinuson egy kézenfogva kijövő fiúpárt!

A Pride lehet, hogy sok embert idegesít - de idén a Budaházival csak néhány elég szánnivaló náciboy járatta le magát és ezzel az extrémhomofób ügyet is. És én úgy éreztem, a konzervatív sajtóból is ez jött le :D


Szóval én nem gondolom, hogy mindenkit, aki "b*zizik" (a "h*lye" alternatívájaként) azt rögtön meg kéne feszíteni, de én sem tudom, nincs is jogom megmondani, pont hol van a "helyes" határvonal.

De néhány dolgot azért a nyugati demokráciákban is elfogadott szankcionálni:

pl. ha hivatalos személy, tanár vagy rendőr homofób, diszkriminatív egy kisebbséggel. Ha egy tanár erősíti vagy csak elfogadja a homofób (vagy más) kirekesztést, akkor úgy gondolom, azzal elfogadhatatlan módon erősíti a közösség ilyen értékrendjét.

Ennek alapja a nyugati társadalomfelfogás, ami szerint a tanár és a rendőr is közszolga, mind a hetero és homoszexuális (és más kisebbségek) emberek és családjaik adójából fizetjük őket, - szóval alapvetően nincsen joguk kisebbségeket máshogy, rosszabbul kezelni! Persze ez azért MOn megesik, pl. a Prideot védő rendőrök is produkáltak a felvonulás után furcsa jeleneteket a villamoson, mikor a hangosan b*zizót "nem hallották", a védekező meleget meg igazoltatták! Azt sem hallottam, hogy a Pride-ot betrágyázó esetet elítélte volna egy politikus.


A társadalom változtatásásáról való gondolkodás ott kezdődik, hogy felismerjük, hogy egy közösségben, társadalomban a "normálisként" elfogadott dolgok változása elég komplex folyamat, elsőre nem feltétlenül "logikus", hogy ezt mi és hogyan alakítja.

Biztos sok társadalompszichológiai tanulmány született már arról, hogyan érdemes egy kisebbéggel kapcsolatos fóbiát csökkenteni.

- a magas státuszú HIVATALOS személyek kommunikációja a fóbia csökkentését kell, hogy segítse, vagyis konkrétan ne legyen a hivatalos személy homofób, diszkriminatív. Az ember szociális állat, SZÁMÍT mi a tanár, főnök, stb. hozzáállása még ha nem is tudatosul bennünk akkor.

- a durva eseteket, igenis nyilvánosan el kell ítélni (pl. ezért volt rossz, hogy a cigánygyilkosságoknál a köztársasági elnök napokig hallgatott!)

- Kommunikálni kell az információt ami az előítéleteket tompítja. stb. pl. hogy a melegség nem valamiféle választás hanem van akinek ezt dobja gép, és ez 100ezer éve is így volt.

- talán speciális LMBT probléma, hogy mutatni, kommunikálni kell, hogy a kisebbség mennyire a normális mindennapok része - az átlagember nem tudja, hogy kb. 3-6%, vagyis minden 20.-30. ember nem heteró, vagyis minden osztályra jut kb 1 ilyen gyerek. Felnőttként már nyilván mindenkinek van néhány ilyen ismerőse, max. nem tudja.

- ezért bátorítani lehet a comingout-ot, ez önerősítő folyamat.

- Kommunikálni lehet, miért is rossz az ilyen emberek életminősége és hogy miért is erkölcstelen a kettős mérce (pl. te megfoghatod a párod kezét az utcán, a meleg párja még a munkahelyén sem mer nyiltan érte jönni). Néha vernek még meg melegeket Budapesten is (egy haverommal is megesett, bár nagyobb baj nem lett), pláne "vidéken".

Ilyenkor az átlagmeleg, sokszor nem meri bevallani a rendőrségen, hogy az, szóval a garázdaság homofób volta titokban marad - vagyis nem ismerjük a valós számokat.


-----

Az első ponthoz:

"Az, hogy van egy nem-heteróktól zavarba jövő, össze-vissza dadogó, kínjában már inkább gyűlöletkeltő kormányunk nyilván nem segít a helyzeten"


Sajnos ennél rosszabbnak látom a helyzetet. A politikusok itt most éppen tudatosan arra használják az átlagember (valamennyire létező) homofóbiáját, hogy a népszerűséget vadásszanak vele. (Talán a saját véleményük is, de azért tudjuk, hogy pár fideszes csúcspolitikus is meleg.)

Szomorú, hogy 2015ben Tarlós, Budapest főpolgármestere a Pride otromba "kritikáját" a közTV-ben fogalmazta meg, és ezzel az LMBT embereket (minden 20.-30. adófizetőjét és hozzátartozóit) is megalázta.

Világosan kell látni, hogy 200km-el nyugatabbra ilyen már nem történhetne meg! Sajnos nem vagyok biztos benne, hogy ha kívülről beszólnának, pl. Merkel és Barroso most "megmosná a fejét" abból a melegek profitálnának. .


Úgy gondolom a politikusi kommunikációnak a fentiekkel összhangban van valamekkora hatása, lassítja azt a folyamatot ami ahhoz vezet, hogy a nem-heteroszexuális emberek Budapesten ugyanolyan könnyen élvezhessék az életet mind aki heteroszexuális társaik.

2015. okt. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
20%

És a homoszexualitást mikor kezdik gyógyítani?

Tetszik, nem tetszik a homoszexuálisok a "betegek" nem pedig az aki nem akarja elfogadni őket. A homoszexualitás egy genetikai mutáció. 100-ból 3 embernèl előfordul. Ez van. De ha már nem lehet gyógyítani, akkor legalább ne mutogatnák!!! Ne kelljen a tv-ben ne adj isten élőben nézne azt hogy két férfi smárol és egyebek.

Ez nem természetes, ez nem normális!

Én nem vagyok homofób, csak szubjektíven írom le a helyzetet.

2015. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
23%
Akkor, amikor a heterofóbiát is.
2015. okt. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
67%

13-as..

A homoszexualitás nem betegség "tetszik, nem tetszik".

Soha nem is volt az, teljesen természetes, esetleg nézd meg a betegséget, mint fogalmat.

2015. okt. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
56%

pontosan, nem csoda, hogy pár évtizede a betegsegek listájáról is lekerült.

az autó nem természetes, de nemheterok 100ezer éve is hasonlóan léteztek.


nem hiszem, h a tvben sokszor smarolo férfiakat mutatnanak. ha a pride van, és tudod mi jön, egyrészt nézd meg és tedd W szívedre a kezed, h valóban durva-e, vagy ne nézd meg. ha a goj motorosok vonulhatnak,mert nekem még az nem tetszik.

a melegek egyenjogusagert, normális életert vonulnak, ervelnek, ezt miért is éled meg tamadaskent?

2015. okt. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
53%

Kedves kérdező!

Lengyelországban vagyok egyemista és melegként szerintem egyáltalán nem jobb itt a helyzet itt, mint otthon. Az egy dolog, hogy egy politikust megválasztanak úgy, hogy meleg (amiről amúgy eddig nem is hallottam :D ) ... Vagy például itt volt az első transznemű országgyűlési képviselő Anna Grodzka személyében. De alapvetően itt sokkal jobban él a melegekkel szembeni előítélet (elsősorban a mélyen gyökerező katolikus beidegződés miatt, másodsorban pedig mert az ország lakosságának kb 60%-a falvakban lakik... és tudjuk, hogy otthon is milyen a melegek helyzete vidéken)... :/

Itt semmilyen joguk nincs a meleg pároknak (még csak bejegyzett élettársi kapcsolat sem lehetséges). Viszont simán ki vannak téve attrocitásnak, ha megtudják róluk, hogy melegek... Itt a legjobb hely a melegeknek az Krakkó vagy Poznan.. a többi város szó-szó.

Összességében szerintem a legmelegbarátabb ország itt Közép-Európában az Csehország. Utána jövünk mi, magyarok... hidd el kérdező, Magyaro-n régiós viszonylatban egyáltalán nem rossz a melegek helyzete.

2015. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Motorosok vonulnak mért más? Nos azért más, mert az a legtöbb embert kicsit sem zavarja, inkább nézi a motorokat. Ellenben mikor csinálják az emlegetett parádét az utcán, akkor vajon hány embernek van kedve azt bámulni? Főleg akiknek mindenképp arra lenne dolga?
2015. okt. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
53%

>Nos azért más, mert az a legtöbb embert kicsit sem zavarja, inkább nézi a motorokat. "


ELnézést, de ha ezt kérdezet, akkor te talán nem vagy képben: a Goj Motorosok egy szélsőjobbos "szervezet", már a nevük is onnan származik, hogy antiszemiták (gojnak, "nemzsidónak" nevezik magukat). Azt gondolom, hogy igen, sok embert zavar ebben városban, hogy egy gyűlölködő, legalábbis kirekesztő eszmerendszerhez lazán köthető szervezet mutogatja magát - másrész én sem érzem őket fenyegető veszélynek, erőszakos cselekedeteikről sem tudok.


>Ellenben mikor csinálják az emlegetett parádét az utcán, akkor vajon hány embernek van kedve azt bámulni?


Nos, minimum annak a néhány ezernek, aki full heteróként csatlakozik a menethez, hogy kifejezze a szolidaritását egy diszkriminált kisebbséggel szemben. (Sajnos nem tudok számokat mondani, Azért Bécsben 100ezres felvonulás, buli, és mint láttam rengeteg, akár a többség is heteró)

Nem értem, nem válaszoltál rá, miért érzed ezt a felvonulást támadásnak, korlátozásnak.


>Főleg akiknek mindenképp arra lenne dolga?


Elfelejted, hogy nem nagyon lehet látótávolságba kerülni a hülye kordonok miatt, ez viszont megkérdőjelezi az érveidet.

Valóban sajnálatos, hogy a rendőség ezt a megoldást alkalmazza, hogy kordonokat húznak a felvonulók biztonsága miatt, miután pár éven át többeket megvertek. Ez az arra járóknak, de a felvonulóknak, szervezőknek is nagy teher (csak az elején lehet belépni, utána nem lehet csatlakozni, a végén a hazamenetelhez a sor egy bő óráig tartott 2014ben, én a főnököm házibuliját késtem le:( Egy évtizedig nem volt erre szükség, aztán jöttek a nácik, akiknek fontos volt megverni pár felvonulót, vadásztak a felvonulókra miután vége lett. Az igazságérzeted valóban azt sugallja, hogy a melegeket kell emiatt is hibáztatni?


Emellett nem értem, miért teszel úgy, mintha halálosan undorító lenne párezer sétáló ember, mégha van pár fura ruha is, amit csak a tvben fogsz látni. Még a tütübe öltözött fiútáncosok látványa sem az - nem fogsz olyan bíróságot találni, aki ezt sérelemként elfogadná. Egyszerűen nem jár alanyi jogon, hogy csak olyan emberek vonulhatnak az utcán, akinek a magánélete tetszik neked, akik semmiben sem kívánnak korlátozni téged (Ez fontos különbség egy neonáci fölvonuláshoz képest). Ami viszont jár alanyi jogon - mármint a nyugati világban - az az egyenlő bánásmód, téged is védhet ez bizonyos szituációban.

Ha nem is tetszik a Pride tudatosítani kell magadban: az egész nem támad senkit, hanem "csak" arra hívja föl a figyelmet (tagadhatatlanul sikerrel!) , hogy csak Budapesten is durván 100ezer embert érint az a JELENTŐS életminőségromlás, amit az LMBTstb. emberek elleni diszkrimináció okoz. Ehhez hozzátartozik pl. hogy egy meleg tinédzser statisztikai öngyilkossági rizikója 4-szerese egy heteró tinédzserének. Akit ez nem érdekel, az nem mondhatja magáról, hogy nem homofób! (és valószínűleg valamikor nálad is előkerül egy érintett barát, rokon - egyszerűen statisztikai okokból.)


Valóban, a 100ezerből csak egy rész jön el (soha semmilyen ügyben nem jön el az öszes érintett) és fairness megköveteli hozzátenni, hogy nem is minden meleg szereti a Pride-ot, mert ők is provokatívnak tarják (és legtöbben nem is tudnak róla semmit) - a Pride főleg a fővárosi értelmiség terepe.

Az üzenetén azonban el lehet gondolkozni, ha minimális empátia, emberszeretet van Benned.


Tehát miért kell korlátozásként, fenyegetésként megélni ezt a kisebbségi jogi mozgalmat, el tudod világosan magyarázni?

2015. okt. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
53%

Nem értem, miért kell mindig a melegfelvonulást előhozni mondván, emiatt nem szeretik a melegeket. A felvonulásra a melegeknek csupán egy kis töredéke megy ki. Akik kint vannak, ők általában pestiek vagy külföldiek, s felvállalják magukat. Az itthoni melegek 95%-a viszont nem vállalja fel, normálisan, fiúsan viselkedik, öltözködik, s esze ágába se lenne kimenni a felvonulásra. Nem tudja róluk senki hogy melegek, max annyi tűnik fel, hogy nincs barátnőjük, de manapság a divatos szingli életforma miatt már ez sem kelt feltűnést.

Nem értem tehát, hogy a hazánkban élő néhány ezer meleget (csak találomra mondtam egy számot) miért kell elítélni a felvonulásra kijáró 100-150 ember miatt...

2015. okt. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!