Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Csak én kapok attól dührohamot...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én kapok attól dührohamot, ha a melegek égre-földre istenítik pl. Marilyn Monroet, közben pedig azt sem tudják, ki volt pl. Alan Turing?

Figyelt kérdés

Mármint, legyünk teljesen őszinték: Monroe gyakorlatilag semmit sem tett a melegekért, és persze, tudom, hogy jól nézett ki, de az egész életében elért legnagyobb eredménye az volt, hogy átment rajta a fél Kennedy-klán.

Turing ellenben megteremtette a mai informatika alapjait, feltörte a nácik kódják a 2. világháború során (gyakorlatilag évekkel korábban ért véget a háború a munkássága miatt), és amikor kiderült róla, hogy meleg, kényszergyógykezelésre ítélték, ami miatt öngyilkos lett. Lehet én vagyok csak kocka és konzervatív, de nem egy olyan embert kellene inkább tisztelni, aki egyfelől közülünk való volt, másfelől tett is le valamit az asztalra, nem pedig egy olyat, aki tényleg csak jól nézett ki, amúgy meg egy... nos, tudjuk mi volt?



2016. máj. 4. 17:37
 1/10 moonlightsentinel ***** válasza:
12%
hát igen sztem ettől csak te kapsz dührohamot :D
2016. máj. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Neked most komolyan ez a legnagyobb problémád?
2016. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Én egyiket sem istenítem.
2016. máj. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%
most végigolvastam és csak csatlakozni tudok az elöttem szólókhoz, hogy az isten áldjon meg és egész életedben ez legyen a legnagyobb gondod...
2016. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Én sem tudom ki Alan Turing.

MM nem volt buta, nagyon jó színésznő volt, de alábecsülték ezt a képességét, illetve a köztudatban elsikkadt, mert legendává váltak a fotói.

25/f meleg

2016. máj. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki kocka. Én mind a kettőről tudom, hogy kicsoda, de nem istenítem egyiket sem. Szép mosolyt, bájos arcocskát többen észreveszik, mint az informatika alapjainak megteremtését.
2016. máj. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is felesleges túlságosan kiakadnod ezen a dolgon, de amúgy teljesen jogos amit írsz, az ilyen Turing-kaliberű emberek sosem kapják meg a nekik kijáró elismerést még a melegektől sem, helyette inkább Monroe-t, meg mittudomén Madonnát, Lady Gagát pl. (a sor folytatható) ajnározzák, dehát ebben igazából semmi meglepő sincsen sajnos.
2016. máj. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is kár, hogy olyan embereket tart nagyra néha a meleg közösség, akik csak szimplán dívák. Úgy hogy tényleg ott van Turing, aki a homoszexualitása miatt halt meg gyakorlatilag, egy zseni volt, és szerintem eléggé jóképű. Az meg hogy senki nem tudja manapság szinte hogy mi köze van a melegeknek a Stonewallhoz, szomorú...
2016. máj. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
23%

Látom, te is most nézted meg a kódjátszmát... Egyébként, mai fiatalabb generációból csak azok ismerik Alan Turing-ot akik informatikával foglalkoznak, vagy látták a filmet. Ezzel szemben Marilyn Monroe elég közismert énekes, színész, és szexisten... Szerintem csak tedd fel a kérdést, mi foglalkoztatja jobban az embereket, az informatika vagy a szex?


Ergo nem is várhatod el senkitől, hogy nagyobb jelentést tulajdonítson Turingnak, mint Monroe-nak. Igen, neki köszönhetjük tulajdonképpen a számítógépet, de ezer másik embernek is, akik továbbfejlesztették addig, hogy most a Gyakorikerdesek.hu-n feltehess ilyen kérdéseket. És közülük is biztos voltak melegek, akkor őket is ki kéne emelni, nem?


Egyébként, nem is értem, hogy vethető egyáltalán össze egy feltaláló és egy énekesnő. Olyan, mintha egy teknőst akarnál összehasonlítani egy banánnal. Csak azért, mert mindkettőt szereted, vagy mindkettőről van tudomásod, nem lehet őket összehasonlítani, mert nincs köztük hasonlítási alap...


De abban igazad van, ez önzőség, hálátlanság. Azonban az ember ilyen. Ilyen volt és ilyen is lesz. Míg Turingról megemlékeznek évente egyszer, amikor kidobja a Google, hogy pontosan x éve találta fel a Turing-gépet, addig heti szinten meghallgatok 1-1 Monroe számot.

2016. máj. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

A másik amivel baj van a 'meleg közösség" megfogalmazás.

Kb jópár százmillió ember él a földön aki homosexuális, de nem hinném, hogy bármi közös van bennünk.

Nem akarok közösséghez tartozni, a sexualitásom okán.

Én én vagyok.

Steve Jobs az ok, őt tudom hogy ki, bár őszintén ő sem érdekelt.

De ennyi erővel van jópár meleg, aki csinált valami nagydolgot, akár az irodalom, akár sportban attól még nem kell hogy szimpatikus legyen vagy közösséget vállajak vele mert ő is a faxra bukik.

2016. máj. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!