Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Mit szóltok a transzhumanizmus...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Progresszive001 kérdése:

Mit szóltok a transzhumanizmushoz melegek és biszexek?

Figyelt kérdés

Az egyik érvük hogy így ki lehetne iktatni a homoszexualitás géneket.Ti támogatnátok őket vagy inkább nem:?És gyerekeiteket már nem anya szülné hanem mesterséges anyaméhben növesztenék szuper sejtekből .


[link]


2016. jún. 3. 08:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
90%
Ja persze es a nőkkel megint úgy bánnának, mint a kutyákkal .semmikeppen sem támogatnám 19f/p
2016. jún. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A harmincas években egy Aldous Huxley nevű pasas írt egy könyvet, amit ma az Orwell 1984-e mellett az egyik legjelentősebb disztópiának tartanak: ez a Szép új világ. Ebben az embereket "futószalagon" gyártják, akik öt kasztba kerülnek. Az alacsonyabb kasztba kerülők alapvetően csökkentett értelmi képességekkel rendelkeznek.


Bár a transzhumanizmusnak vannak elég jó ötletei, szerinted meddig tart, amíg elérünk a Huxley által leírt jövőhöz? Summázva: genetikailag determinálnák azt, hogy ki milyen munkát végezne. "A pokolba vezető út jószándékkal van kiközve." - szól a mondás. Nézd meg pl. Frank Herbert Dűnéjét. Paul Atreides azon munkálkodott, hogy véget vessen az elnyomó császárságnak, míg az utódai praktikusan dzsihádot indítanak az egész galaxis ellen, amit ő már nem tud megállítani. De ha való életbeli példa kell, ott a szocializmus is. Nézd meg, mi az alapja: egy szolidáris társadalom, ahol mindenki a a közösségért dolgozik. Nézd meg, mi volt a helyzet Sztálinnál. A példa sarkított, tudom, de egy-egy ötletből nagyon gyorsan válhat elnyomó állam. És ez csak a morális része, annak is egy része.


Tizenévesként, amikor rájöttem, hogy meleg vagyok, belementem volna egy hasonlóba. Most már, huszonéves fejjel semmi esetre se cserélném le a génjeimet. Része annak, aki vagyok, és ettől vagyok individuum. Kiiktatni egy gént? Egyáltalán nem biztos, hogy gén váltja ki ezt, vagy csakis a gének miatt vagyunk ilyenek. Őszintén szólva, engem nem izgat, miért vagyok ilyen.


A másik a természetbe való beavatkozás. Megint olyasmit akarunk módosítani, amihez alapvetően hozzá se kellene nyúlnunk. Az evolúció nem útelágazások összessége, ahol tetszőlegesen válaszhatunk egy megfelelő sztrádát. Hihetetlenül bonyolult, tele van zsákutcákkal, és minden mindenre hat. Túlságosan sokat képzel az ember magáról, ha irányítani akarja a természetet, vagy legalább is befolyásolni.

2016. jún. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Ja persze es a nőkkel megint úgy bánnának, mint a kutyákkal .semmikeppen sem támogatnám 19f/p


Senki nem bánna velük sehogy!Söt nekik is jobb volna !Hisz nem kell nekik szenvedni ,Csak annyi volna a kikötés hogy ne szüljenek mert már értelmetlen .És egy sokkal íntélingesebb erősebb társadalom jönne létre.Hisz már nem csak vak világba szaporodna az ember,hanem megtervezett mint egy szuper számítógép. Söt már nemző szervekre sem volna szükség idővel ,úgye minek ha már nem kell szaporodni?Értelmetlen ergo nem volna nemi erőszak es nemi fertőzés sem !De ha a nőknek ez nem teszik ,még ott van a lehetőség nekik egy saját társodalom élni maguk szokásai tudásával együtt, De alapjában nem volna átjárás ha ök maradnak ösztönlények, hisz az már veszélyes mert az gyerekeik még is csak valahol vadorzók és genetikailag le volna maradva az uj nemzetéktöl.

2016. jún. 3. 09:53
 4/21 A kérdező kommentje:

A másik a természetbe való beavatkozás. Megint olyasmit akarunk módosítani, amihez alapvetően hozzá se kellene nyúlnunk. Az evolúció nem útelágazások összessége, ahol tetszőlegesen válaszhatunk egy megfelelő sztrádát. Hihetetlenül bonyolult, tele van zsákutcákkal, és minden mindenre hat. Túlságosan sokat képzel az ember magáról, ha irányítani akarja a természetet, vagy legalább is befolyásolni.



Hisz most is olyan dolgot használsz ami nem természet (számítógép ) tv repülő vagy bármi ami modern az valójában mind mind természetellenes .

2016. jún. 3. 10:05
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Senki sem mondta, hogy természetes, de a használatával nem is avatkozom bele abba, ahogy a természet fejlődik.
2016. jún. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
4%
Én azt támogatom hogy végezzük ki azt aki ezt kizalálta és azokat akik ezt támogatják
2016. jún. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
miért kené kiírtani a homoszexuális géneket? szerintem értelmes és komoly probélmát jelentő dolgok megoldására kéne fordítani a pénzt, időt...pl rák
2016. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Senki sem mondta, hogy természetes, de a használatával nem is avatkozom bele abba, ahogy a természet fejlődik.



Nem e? Miről beszelsz te?Maga az hogy áramot használsz már súlyosan károsít mindent !Nézd meg erdőket vagy a vizeket. Egytől egyik szennyezett.Az ember gyakorlatilag úgy pusztít mint maga az atom.

2016. jún. 3. 11:50
 9/21 A kérdező kommentje:

miért kené kiírtani a homoszexuális géneket? szerintem értelmes és komoly probélmát jelentő dolgok megoldására kéne fordítani a pénzt, időt...pl rák


Senki nem mondta hogy a rák nem fontos! Söt .A rák is egy genetika eredetű eredetileg .+ ráhatások k tesznek hozzá

2016. jún. 3. 11:59
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nem e? Miről beszelsz te? Maga az hogy áramot használsz már súlyosan károsít mindent !Nézd meg erdőket vagy a vizeket. Egytől egyik szennyezett. Az ember gyakorlatilag úgy pusztít mint maga az atom."


De nem a saját fajom evolúciójába nyúlok bele szántszándékkal. Az ember megjelenése óta több ezer faj kipusztulásáért felelős, de ez édes kevés ahhoz képest, amit az előttünk lévő öt kihalási hullám művelt. Ez volt itt az alapfelvetés, és én végig e mentén diskuráltam. Azt nem is tagadom, hogy súlyosan károsít mindent, sőt, azzal is egyetértek, hogy az ember pusztít, de akkor előnyösebb lenne magunkat kipusztítani, ha a természetet akarjuk óvni vagy a jelenleg veszélyeztetett fajokat megmenteni. Az pedig, hogy milyen módon állítjuk elő az energiát, sajnos nem az én hatáskörömben van. Amit tudok, azt megteszem azért, hogy csökkentsem az ökológiai lábnyomom, de mindenre én sem vagyok képes.

2016. jún. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!