Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Csak nekem tűnt fel?

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nekem tűnt fel?

Figyelt kérdés
Kezdem azt tapasztalni, hogy a melegek nagy része nem csak igényes, de kifejezetten intelligens is. Tizenévesek/mint én/ válaszait olvasgatom néha, és kiesik a szemem, úgy fogalmaznak. Ti nem figyeltétek még ezt meg?

2016. júl. 6. 11:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
52%
Ez a heterok nemi identitás szerinti diszkriminálása:)
2016. júl. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

Sok esetben az igényesség kiterjed a nyelvi síkra is. :)

Illetve az is más kérdés, hogy a nyelvi igényesség mennyire tükrözi az egyén intelligenciáját.

Teljességgel alap nélküli, saját gondolat, de a melegek sajnos igen gyakran perfekcionisták, mert a gondolatot, hogy nem érnek semmit, teljesítménnyel próbálják kompenzálni. Ezt persze lehet csinálni, de nem gondolnám, hogy sok értelme van. Nem vagyunk kevesebbek senkinél, személy szerint a hibázás jogát ugyanúgy fenntartom, mint bárki más.

Van még egy tényező is. A melegeket gyakran jellemzi ún. internalizált szenvedés. Ez azt jelenti, hogy az egyén belső vívódását nem, vagy csak nehezen észleli a környezete. Ennek a nem megfelelő kezeléséből affektív zavarok alakulhatnak ki, mint például depresszív zavarok, depressziók pedig szerintem általánosan jellemzik a meleg szubkultúrát. A depressziókra jellemző, hogy a valóssággal való adekvát kapcsolat torzul vagy elvész, betegbelátás ugyan általában van, de ezzel szemben érdektelenség jellemzi a kórképet, és amikor néhány hasonló elméletekkel rendelkező egyén a világképéről számol be, akkor ezt realizmusnak, intelligenciának érzékelik egymás között, úgy érzik, ő aztán tudja a dörgést.

2016. júl. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Jaaa, csak hogy örülj: 15/f/p :P :)
2016. júl. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem nem, aki azt hiszi, ezzel a heterókat akarom lehordani, az nagyon téved. Inkább olvassa el a kérdést mégegyszer, és vegye észre, hogy ez a melegekről/hez szól.
2016. júl. 6. 12:34
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
aki meg nem tudja értelmezni az iróniát (lásd smiley) és nyomogatja a mínuszt, az ne akarjon világmegváltó mélységű gondolatokról diskurálni itt;)
2016. júl. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is így látom. Személyesn ismerek melegeket, mind intelligens, komoly témákról is tudok velük beszélni. Meg általában nagyon jó tanácsaik vannak.
2016. júl. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem minuszoltam le, csak ez a taplo hozzaszolasod utan. Minek kell belekotni ebbe, ha leirtam, nem a heterokrol van szo?
2016. júl. 6. 14:44
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinted ez tapló volt, (és nem a tiéd amire másodszor reagáltam) akkor te vagy az üde kivétel a túlhypolt meleg intellektus alól. Sajnos pont ez a fajta viselkedés ellensúlyozza az intelligenciát, ami egyébként szerintem nem igaz. Pusztán értelmesebb körökben elfogadóbbak az emberek, ezért ott előbb is vállalják fel, így több intelligens melegről tudod, hogy meleg, mint tuskóról.

A szexuális beállítottságnak nincs köze a műveltséghez.

2016. júl. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Előre is bocsánatot kérek a hosszú szövegért és, ha a téma kicsit máshova terelődik!:

Oké, nincsenek a kezemben a statisztikák, de szerintem a meleg gén(már mondtak minden okot a homoszexualitásnak) nem okoz -sokkal:P- magasabb IQ-t vagy ilyesmi.

Szerintem csak annyi, hogy az igényesebb melegeknek több idejük és energiájuk van saját magukra, mert sokan feladták a "macho" viselkedést és ezért sokkal szabadabban érzik magukat(bár pont írom ezt, mint magyar vidéki lakos). Az irónia ebben az, hogy talán sokan pont azért fejlesztjük magunkat, mert nagyobb késztetést érzünk arra, hogy megfeleljünk.

Egy meleg srác vagy megy oszt' valahonnan online összeszed egy kalandot, vagy inkább vár az igazira, míg -ismét kiemelném- magára fordítja minden idejét, energiáját és önfejlesztésbe kezd, jobban odafigyel az életmódjára, ami magába foglalja az olvasáson keresztül a stílusos öltözködésen át mindent. Sok heteronak meg már életmód a lányok lesése meg a többi lézengés. Tőlük ezt várja/tűri el -sajnos- a társadalom. Ha mi viselkednénk úgy, perverzek lennénk és kenhetnénk le a vért az orrunkról a törött kezünkkel.

Persze, ez mindenkin máshogy reflektálódik, mert én pl nem szeretek olvasni és a nyelvtanom, helyesírásom se tartom annyira hű, de fontosnak, mint néhány Grammar nazi.[Bár néha egy-egy USA-béli nyelvtanán feltudom idegesíteni magamat.]

A felnőtt melegek meg ugye, amiért prioritásnak tartották a karrierüket, ezért -valószínű viszonylag- jól is keresnek, méghozzá csak magukra kell költeniük. Ha egy párról van szó és csak az egyikük dolgozik(wtf!?) akkor is kevesebbet kell költeni, mint egy egész családra.(Viszont nyugati országokban adoptálhatnak is...meg mi van, ha az egyik tagja a párnak bi/pán és van gyereke stb.)

És hidd el hogy sok agyhalott, paraszt meleg is van. Vegyük például azt a szöszi, kék szemű fiút, aki ismét bebizonyította, hogy a fény gyorsabban terjed, mint a hang: Értelmesnek tűnt egészen addig, míg ki nem nyitotta a száját.(A legrosszabb, hogy tényleg cukin nézett ki.) Másik remek példa a roma származású 40+ úriember (bár nem kell, hogy roma legyen), aki egy vasútállomáson elkezdte nekem csapni nagyon igényesen a szelet, keresve a szemkontaktust, míg én egyértelmű jeleket adtam, hogy nagyon kényelmetlenül érzem magam. Elkezdett pletykálni, hogy hú, milyen gusztustalan családnál vót' vendígsígbe' meg melyik városbó gyüttem, mer ismerem a azt a kövér lyányt...azt amelyik kövér...pfhujjj...Már féltem, hogy megerőszakol vagy valami, mert elég pedo feje volt, úgyhogy a platformhoz rohantam szó nélkül. Látszott rajta, hogy kanos volt a látványomtól. XD

Én nem tartom magam intelligensnek az általános értelemben, mert képtelen vagyok normálisan beszélni. Minden szavamat túlgondolom, szóval valami dadogó, motyogó idióta vagyok mások szemében, aki képtelen magát összeszedni, nem tud iskolai dolgokat megtanulni, vagy helyeket memorizálni. Másfelől meg tudok folyékonyan angolul, jól rajzolok, festek, bizonyos dolgokat gyorsan megtanulok.

Megint bocsi, hogy elkalandoztam! :D

2016. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nyilvan vannak nagyon alja melegek is, de fel nem tudom fogni, hogy minek kell felhozni a heterokat? Csak hergel vele direkt, mert ezen eli ki a vagyait, csak azert is bele kell kotni valamibe. Gyonyoru, mit ne mondjak...
2016. júl. 6. 16:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!