Kezdőoldal » Szexualitás » Homoszexualitás » Melegek! A szüleitek hogyan...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melegek! A szüleitek hogyan fogadták el hogy a saját nemeteket szeretitek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy nálam a tesóim is sőt anya a kezdetek óta elfogadta és megbékélt ezzel, de apukám az ha már nem is támad rám emiatt de még nem fogadta el teljesen s félek hogy nem is fog soha se elfogadni.


Igaz apa mióta túl vagyok egy idegösszeomláson 18 óra helyett már hazajön 16 max.: 17 órakor és van hogy az "érveiből" csak az esik le hogy félt engem hogy bajom lesz, gondoljunk itt arra hogy kihasználnak és főleg hogy az aranyeret és a nemi betegségeket hozza fel.


Beszéltem múltkor a szerelmemről neki, és annyit mondott csak hogy jó lenne ha ő is kigyógyulna ebből. Igen egy nagypapa korú apám van (65) és ő azt mondja hogy a homoszexualitás az egy degeneráció, betegség.


Szeretném ha családi béke lenne és az életemet úgy élhetném a szerelmemmel ahogy azt kell.


A szerelmem szülei is homofóbok és rosszabbak mert ők szélsőjobboldali eszméket vallanak. Azért is lenne jó ha itthon apu is kibékülne velem mert a szerelmemnek nagy szüksége lenne erre a családi környezetre.



2017. jan. 8. 13:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
enyémek tök jól, és a párom szülei is.
2017. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
98%

En holnap megyek pszichologushoz.. Hat igy...

Nemakarjak elfogadni es mindent megtesznek h ez "viszaforduljon" hiaba mondom h ilyen nincs es nincsis ra pelda h ilyen negtortenhetne. Na m1 ha az a banya megprobal azzal jonni h "hittel es akarattal meglehet szabadulni tole" akkor felallok es elmegyek xdd csak anyaek kedveert mentem bele h 1x elmegyek, h aztan lealljanak.

2017. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
34%
:DD utolsó!
2017. jan. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%

Légy türelmes. Bárki bármit mond, ez nem modern gondolkodás kérdése, ez egy szülő számára (is) óriási tragédia.

Lehet egy szülő bármennyire liberális-normális gondolkodású, s a melegséget is elfogadhatja simán ha másokról van szó, de ha valakinek a saját gyerekéről, úgy már mindjárt más a helyzet. Pszichológiai írásokban olvastam, hogy ilyenkor a szülőben olyasmi folyamat játszódik le, mint a gyász. Felnevelt egy gyereket. A gyerekéről van egy képe, amibe minden beletartozik, a jövőkép is. Számára magától értetődő, hogy majd megnősül és családot alapít a gyereke. Ez a kép pedig egy szempillantás alatt összeomlik. Olyan, mintha "eltemetné" azt a gyerekét, akit eddig szeretett. Lehet ez furán hangzik így. S ugyanazok a folyamatok vannak meg, hogy kezdetben hallani sem akar róla, majd reménykedik a "változásban", ezért is szorgalmazzák, hogy "gyógyulj ki" ebből.

Idővel belenyugszik a legtöbb szülő ebbe, de mindenképpen idő kell. Esetenként sok idő.


Nálunk is így volt. Nálunk a tragédiát fokozta, hogy nekem nincs testvérem. (Mert csak könnyebb annak a szülőnek, akinek mondjuk az egyik fia meleg, de van mellette 2-3 másik, aki "normális"). Anyum is rettenetes állapotba került. Eleinte azt akarta ő is, hogy "gyógyuljak ki", kérte hogy ne barátkozzak melegekkel, mert biztos a baráti társaság miatt ilyen a "gondolkodásom". Később már beletörődött abba, hogy meleg vagyok, vagyis már nem szorgalmazta hogy "változzak meg", hanem csak azt akarta, hogy éljek egyedülállóként, mert a településünkön is sok felnőtt van, akinek soha nem volt senkije, s hogy így is lehet szép, normális életet élni, hogy az ember egyedülálló marad. Aztán 5 évvel ezelőtt mikor összejöttem a jelenlegi barátommal, akkor kezdett elfogadóbb lenni. Látta hogy nem "romlok el", látta hogy a barátom is, én is dolgozunk, nem élünk züllött életet, nem viselkedem b*****isan, nem kürtölöm világgá a dolgot stb., így már sokkal elfogadóbb.

Igaz, odáig még nem jutottunk el, hogy személyesen találkozzanak a párommal, de néha megkérdezi, hogy mi van a párommal, dolgozik-e még stb. A kezdeti nehézségekhez képest már ez is óriási előrelépés, így ennek is nagyon örülök. Persze én is tekintettel vagyok rájuk, mert nyilván nem kezdem el magyarázni nekik a szexuális életünket.

Szóval csak azt tudom mondani, hogy légy a szüleiddel nagyon türelmes. Tudom, hogy neked is nehéz, mert ezzel a kigyógyulásos hülyeséggel téged sértenek meg nagyon, de hidd el, ez neked is és nekik is nehéz. Tehát csak légy velük nagyon türelmes, s addig amíg nem enyhül a helyzet, próbáljatok meg valami más megoldást kitalálni az együttlétekre.

2017. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%
Azért törlik a "tisztességes" válaszokat, mert a Kérdező valszeg nem szórakozásból tette fel a kérdést, hanem azért, mert tanácsot, segítséget kér. Ez túl komoly dolog ahhoz, hogy az olyan homofób fotelharcosok válaszoljanak rá, akiknek az jelenti az örömet, hogy mások magánéletébe beleszóljanak. Az ilyen normálatlan emberek véleménye akár tragédiákat is tud okozni. Idegösszeomlás, családi viszályok, vagy akár öngyilkosság. Egy önmagát még el nem fogadó meleg fiú ha elolvassa ezeket a homofób baromságokat, hogy ki kell gyógyulni meg stb, mi lehet az eredmény? Ez nem segíti őt önmaga elfogadásában, hanem tovább növeli a lelki krízist, s akár öngyilkosság is lehet a vége. Egyes emberek nem tudják felmérni a dolog súlyát, hogy a teljes tudatlanságból és gyűlöletből fakadó hülye hozzászólásaikkal mit okozhatnak.
2017. jan. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
84%
Ohh, nem tudod sajnálni. Te aztán meg vagy áldva egy jó nagy adag együttérzéssel és emberséggel. És ezért téged csak sajnálni lehet, de sajnos nem tudlak sajnálni.
2017. jan. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen hozzaallassal es moralis erzekkel kb teis annyira leszel hasznos tagja a tarsadalomnak amennyire itt hasznos valadzokat adsz.. Talan meg sokat mondok azzal a 19%. Ellenben sok meleg tisztesseges eletet el es ezerszer hasznosabb a tarsadalomnak mint te. Mit erhettel el eddig az eletben ha az okoz oromot, vsgy idezem "ingyem cirkuszt" h irhatsz szar, semmitmondo kommenteket a meleg temakorba. Apropo azert hozzak ide az ilyen kerdeseket mert ez meleg temakor, senki se kerte h nezd,olvasd,valaszolj ra.
2017. jan. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
2%
de vicces nem tehetek róla..
2017. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%
Hadd írkáljon csak ide szegény 19%-os, neki ennyi szórakozás jut, ne vonjuk meg tőle ezt az örömet. :)
2017. jan. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
utolsó , ha már ennyire álvallásos vagy, a ne gyűlölködj rész kimaradt? :D te szerencsétlen. Isten óvja a világot az ilyen álszent undormányoktól :D
2017. jan. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!