Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szeretitek a saját szobátok...

Ti szeretitek a saját szobátokat (hálószobátokat)? Miért?

Figyelt kérdés

Én utálom a saját szobámat. Egyik bútor sem illik egymáshoz, mindegyik csak igy innen-onnan ide lett hozva, ráadásul van 3 db szekrény is, persze mindhárom teljesen más méretű és szinű és másféle fából készült, szóval értitek...És 3 szekrényből egyben vannak az én cuccaim, persze azok közül alig van, amit tényleg hordok is, inkább csak ilyen régebbi rongyok, amik nem férnek máshová, amiket fel szoktam venni, azokat a száritóról veszem le, nem a szekrényből ki..a másik kettő meg dugig van ilyen régi ruhákkal, amiket senki sem használ, még szakadt meg penészes holmik is vannak...Csak anyám gyűjtögeti ezeket a régi kacatokat és még csak ki se lehet őket dobni, mert akkor megöl szerintem, vagy kirak itthonról..

Meg az is idegesit, hogy gusztustalan a falam szine, eredetileg nem is ilyen szinűre akartam, hanem olyanra, hogy két szemben lévő fal barna, a másik kettő meg a plafon meg pl. kék, vagy valami más szin, amit jól össze lehet kombinálni a barnával. De anyámék közöték velem, hogy ha már újra lesz festve a szobám, akkor ők döntik el, milyen szinű legyen és most két fal meg a plafon fehér, a másik két fal meg ilyen lilás-kékes, de olyan világos, hogy majdnem fehér, csak ha nagyon nézzük, akkor látszik, hogy nem az -.-

És azt is utálom benne, hogy tetőteres szoba, ezért nyáron itt van a legmelegebb az egész házban, télen meg alig fűt a radiátor és ilyen tizen pár fok van :"""D És olyan szar, hogy nyáron, nap közben állandóan, egész nap le kell húznom a redőnyömet, hogy legalább annyival kevésbé legyen dögmeleg, de az az egy ablak van, amin betűz a nap és úgy egész nap nem jön be semmi természetes fény és itt ülök nyáron egy koromfekete szobában XDDD Beszarás.

Szóval összességében mindent utálok a saját szobámban, alig várom, hogy elköltözhessek innen és normális, összeillő bútoraim legyenek, amikben a saját dolgaim vannak és olyan szinű legyen az a rohadt fal is, amit minden nap nézek, amilyenre csak én akarom..

Ti meg vagytok elégedve a szobátokkal, szerettek benne lenni? Mit szerettek vagy utáltok benne legjobban?


2016. júl. 17. 23:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyedi szekrényem van, apám építette úgy ahogy én akartam, kényelmes ágyam, általam választott falszín. Szeretem.

Ez is tetőtéri szoba, a nyári szauna hangulatért nem rajongok, de minden más rendben van.


Amikor összevissza szekrényeim voltak én sem voltam oda a látványért.


Lomtalanítsatok, ha kevesebb lom van még akár egy üres szekrénytől is megválhattok. Ha mások lomjait nem is piszkálhatod, a saját megunt ruháidtól csak megszabadulhatsz.

A penészes dolgokat mindenképpen dobjátok ki. Szépen elterjed a penész és mindenki fuldokolni fog. Nem egészséges egy penészes szobában lakni.


A szekrényeket esetleg le is lehetne festeni, vagy hasonló árnyalatúra pácolni őket és sokkal egységesebben nézne ki.

2016. júl. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Adj pacsit, mert én is tetőtéri szobában vagyok, ami rohadt meleg nyáron. Tavalyig utáltam én is, mert régebbi volt az ágy benne, meg a falnak is semmilyen színe volt (mályvaszerű, még vagy 10 évvel ezelőtti festés). Aztán tavaly nyáron tesóm egyik srác haverjával - aki házaknál melózik mindenfélét- helyrepofoztuk a szobát. Le lett belülről szigetelve hungarocellel, a szőnyeget kivágtam és laminált padlót tettünk le, a fal színe pedig trombitavirág lett, vagyis narancssárga köznevén, a plafon meg fehér. Van egy dúc is, kiugró rész ablakkal, ott is narancssárga lett a fal és ugyanúgy fehér a plafon. Az ágy ki lett cserélve újra, nekem is 2 nagyobb szekrényem van bent, mindkettő más színű és egy kisebb szekrény is alsóneműknek, zokniknak. Van még bent TV modernebb állványon és alatta az 5.1-es hangrendszer nagyobb hangszórókkal szétszórva a szobában. :D

Amúgy még most is rohadt meleg nyáron, a szigetelés ellenére és ugyanúgy le kell engedni a redőnyt, ha nem akarok megsülni, bár akkor is rohadt meleg, mert az ablak meg nyitva a redőny mögött. Jaja, korom sötét van emiatt bent itt is. :D De én szeretem a sötétséget, sosem bírtam az erős fényeket, amikor a képembe világítanak a lámpák, izzók stb. Sehol sem szeretem azt. Télen jobb lett a szigetelés miatt, de azért még így sem valami meleg, pedig fával fűtünk vegyestüzelésű kazánban, gázfűtés is be van szerelve, de az önmagában szart sem érne a hatalmas számla mellett. A fa miatt száraz meleg az idő bent télen, de ez is inkább a ház többi részében érződik, mivel ez északi szoba, tehát eleve hidegebb télen. :)

Szeretek benne egyedül lenni, elvonulni, az nem szeretem, hogy a belső fal elég vékony, ami a galériára néző, szóval ha valaki feljön az emeletre, akkor kb rögtön az én szobám ajtajának megy neki, ami frankó ajtó, csak foncsorozott üvegrésze is van, tehát nem full tömör, emiatt talán szexnél könnyebben kihallatszik minden, viszont nem lehet átlátni rajta és ez jó.

2016. júl. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
36%
én barlangan lakok, szeretem xD
2016. júl. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jajj nekem is nagyon áthallatszik az ajtóm, ráadásul pont a lépcsővel szembe van. És még félig-meddig átlátszó üveg is van rajta :"""D Mondjuk nekem nem kell attól félnem, hogy kihallatszana a folyosóra, ahogy a barátommal együtt vagyunk, mert amúgy se hoznám ebbe a putriba szegényt >.< Meg amúgy se, mert még az ágyam is recseg, még ha csak egy mm-nyit is megmozdulok rajta, az meg úgy gáz lenne, ha lent vagy a szomszéd szobákban hallanák, mikor mászunk be az ágyba :SSS
2016. júl. 17. 23:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szeretem a szobám, az egyetlen pozitívuma hogy SAJÁT. Nagyon sok embernek még ez sem adatik meg, úgyhogy a panaszaimat ennek tudatában mondom.

A szekrénysor régi, de összeillő. A fal színét én választottam (narancssárga), de sajnos leválik a tapéta az illesztéseknél.

Van egy piros kinyitható kanapém, ami csak összecsukva kényelmes így egy helyre összezsúfoltan alszunk ketten a párommal. Kinyitva betonkemény és az elválasztó miatt képtelenség összebújni. Recseg minden mozdulatnál és már 2 helyen beszakadt alattunk. :D

Nyáron ez a szoba a legmelegebb a lakásban, télen pedig a leghidegebb.

Tele van apám növényeivel, amiből mindig kikelnek ilyen apró kis repülő bogarak.

Illetve ide szereltek fel egy szárítót ami baromi hülyén néz ki, ahogy a plafonról lóg kifeszítve.

Az összes lomot ami a szüleimet zavarja azt mind ide próbáljak bezsúfolni.

Gyakorlatilag olyan mint egy lomtár...

2016. júl. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a sajátom! Nyílik onnan egy giganagy erkély, ami közös anyuékkal, de ők alig vannak ott, úgyhogy majdnem az enyém. A szekrényeket hamarosan lecseréljük, mert anyu cuccai vannak ott, de nem penészes, sőt, még szappanokat is rakott be illatosítónak.:) Aztán a falak egy részét kipingáltam, rajzoltam, festettem. Az ágy az ablak alatt, van sötétítő meg redőny. Eleinte szerettem mikor a tesómtól költöztem át oda, aztán később utáltam, most már imádom. Azt tudom javasolni hogy rajzolj a falra, amúgy az én szobám is meleg nyáron, vettem ventilátort, tudom ajánlani ezt is, ha recseg az ágy, akkor vedd ki a matracot a földre.

Remélem ezek segítenek, illetve igazán panaszt tehetnél a szüleidnèl.

A nagymamád pincéjébe is lemenekülhetsz a meleg elől ha nincs pénzed ventillátorra!😆

2016. júl. 18. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szeretem, ja. Olyan, amilyet akartam, én választottam, apám és nagyapám segítségével csináltuk a bútorokat, én rendeztem be, úgyhogy úgy néz ki, ahogy szerettem volna. Pár dekoráció hiányzik falról,de amúgy meg vagyok vele elégedve.

Egyetlen bajom vele az, hogy reggel/délelőtt nagyon meleg, mert idetűz a nap.

2016. júl. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!